ثبت شرکت

شروع موضوع توسط sabtnarin ‏10 ژانویه 2019 در انجمن نیازمندی‌های عمومی

 1. sabtnarin

  sabtnarin New Member

  ارسال‌ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  ثبت شرکت
  برای ثبت شرکت از کجا شروع کنیم؟
  زمانی که تصمیم به ثبت شرکت و شخص حقوقی گرفتید. اول از همه شریک خوب پیدا کنید.

  چون ثبت شرکت به تنهایی و توسط یک نفر امکان پذیر نیست. پس برای شروع بسته به نوع شرکت در انتخاب شریک دقت کنید.

  معمولا در ایران ثبت شرکت با دو نوع سهامی خاص و مسئولیت محدود صورت میگیرد.

  شرایط کلی شرکت سهامی خاص
  1. حداقل شرکاء ، باید ۳ نفر باشد.
  2. حداقل سرمایه اولیه شرکت، ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد.
  3. حداقل اعضاء هیئت مدیره باید ۲ نفر باشد.
  شرایط کلی شرکت مسئولیت محدود
  1. حداقل شرکاء باید ۲ نفر باشد.
  2. حداقل سرمایه اولیه شرکت ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد.
  3. حداقل اعضاء هیئت مدیره باید ۲ نفر باشد.


  بعد از انتخاب شرکاء لازم است برای ثبت شرکت موارد زیر نیز مشخص شوند.

  انتخاب موضوع شرکت :
  موضوع فعالیت شرکت میتواند هر چیزی باشد. شامل موضوع فعالیت فعلی شرکت یا فعالیتی که در آینده پیش بینی شده است. اما بعضی از موضوع فعالیت ها در صورت انتخاب نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذیربط دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت موضوع فعالیت هایی که نیاز به اخذ مجوز دارند مراجعه نمائید.  محل اقامتگاه قانونی شرکت و شعبه :
  دفتر مرکزی شرکت باید با کد پستی معتبر اعلام شود. اگر شرکت دارای شعبه هست میتوان آن را با اعلام شهر و آدرس و کد پستی معتبر، ثبت نمود.  انتخاب نام شرکت:
  نام شرکت هم یکی دیگر از مواردی هست که باید در زمان ثبت شرکت به اداره ثبت اعلام کرد. روال به این صورت است که ۵ نام پیشنهادی خود را به اداره ثبت اعلام می کنید. و یکی از آنها در صورت دارا بودن تمام شرایط و قوانین انتخاب نام شرکت، توسط اداره ثبت تایید میشود.

  میزان سرمایه شرکت:
  بر اساس قوانین تجارت هر شرکتی باید دارای سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت باشد.

  بسته به نوع شرکت میزان حداقل سرمایه شرکت متفاوت است.که از این میزان سرمایه مشخص شده در شرکت سهامی خاص باید ۳۵ درصد آن به عنوان سپرده به نام شرکت به حساب بانکی واریز شود.

  انتخاب اعضاء هیئت مدیره و بازرسان :
  هر شرکت شامل سه عضو هیئت مدیره با عنوان سمت مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس هیئت مدیره می باشد. که باید به به ازای هر سمت یک نفر را انتخاب کرد. همچنین سمت های دیگری نیز در زمان ثبت شرکت قابل تعریف هستند که شامل سهامدار و عضو هیئت مدیره می باشد.

  قطعا در هر شرکتی اسناد و مدارک رسمی و عادی وجود دارد که نیاز به مهر و امضاء و تاییدیه دارند. از قبیل اوراق بهادار، چک، اسناد مالی، نامه های اداری و غیره. حال باید شخص یا اشخاصی قابل اعتماد تمام اعضاء شرکت انتخاب شوند تا حق امضاء و تصمیم گیری به آنها داده شود.

  باید اساسنامه شرکت، اظهارنامه ثبتی، شرکتنامه و تقاضا نامه شرکت تنظیم شده. و همراه با مدارک اعضاء هیئت مدیره و در صورت لزوم مجوز مربوطه و مابقی مدارک به اداره ثبت شرکتها ارسال شود تا روند ثبت شرکت شروع شود.

  در صورت درخواست مشاوره و یا درخواست ثبت شرکت توسط کادر باتجربه ثبت نارین میتوانید با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان و با بیشترین دقت ثبت شرکت شما انجام شود.  ثبت شرکت نارین با کادری باتجربه جهت ثبت شرکت در خدمت شماست.

  ۰۲۱-۸۸۲۳۱۰۰۲

  ۰۹۱۲۰۵۳۲۳۸۶
   
  نوشته شده توسط sabtnarin در ‏10 ژانویه 2019

به اشتراک بگذارید