تیره یا مشکی نمودن کناره های عکس

zigleri

Member
سلام
لطفا راهنمایی کنید که چطور میتوان کناره های عکس را تیره یا مشکی نمود
با لایه ها کار کردم و نمونه هایی رو درست کردم ولی دلچسب نبود فقط کناره ها تیره میشد ولی در نمونه ای که مذارم انگار که لایه ای از شیشه تیره روی عکس وجود دارد

پیوست ها

• 88.jpg
    88.jpg
    96.2 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • 99.jpg
    99.jpg
    83.8 کیلوبایت · بازدیدها: 13
با روش های مختلفی می شه این کار رو انجام داد. روشی که به نظر من می رسه این هست... :)

attachment.php

با استفاده از کلیدها ترکیبی Ctrl+J یک کپی از لایه تصویرتون ایجاد کنید.

attachment.php

کل سطح لایه ایجاد شده رو با استفاده از ابزار های Burn Tool و Blur Tool به اندازه دلخواه تیره و شیشه ای (بلور) کنید.

attachment.php

حالا با استفاده از Add a layer mask در پایین پنجره لایه ها، برای لایه جدیدتون یک ماسک بسازید و پس از انتخاب کردن لایه ماسک با استفاده از ابزار Gradient Toolجلوه ای محو شونده برای لایه بالایی ایجاد کنید.

شما همین طور می تونید از همون اول فقط مکان های مورد نظرتون رو بلور و یا Burn کنید. اما دلیل این که استفاده از Mask ها توصیه می شه اینه که به افکت شما روی تصویر یکدستی می ده و در ادامه کار روی پروژه، ویرایش و حذف اون رو ممکن می کنه. :rose:

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    95.9 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • 02.jpg
    02.jpg
    53.5 کیلوبایت · بازدیدها: 24
  • 03.jpg
    03.jpg
    83.5 کیلوبایت · بازدیدها: 25

hamid

Well-Known Member
یه کادر سیاه وقتی اضافه کردی به پایین صفحت اوپاسیتی لایتو بزار رو 50 درصد
اگه دیدی هنوز اوکی نیست برو به منوی فیلتر blur>>gaussian blur و یکم دستکارش کن

zigleri

Member
ممنون ولی هیچکدام درست نیست. اصلا چه ربطی به بلور داره. اگه دقت کرده باشید تصویری که گذاشتم نه مات شده و نه شدت رنگ و نور تغییر کرده فقط احساس میشه که یه لایه از شیشه یا تلق روی تصویر اومده. این فیلتر در دوربین اولیمپوس مدل پن e-p1 وجود داره و تصاویر رو زیبا میکنه.
همون تصویر رو مذارم شما ادامش رو تکمیل کنید

پیوست ها

• 55.jpg
    55.jpg
    92 کیلوبایت · بازدیدها: 6

zigleri

Member
سلام آقا حمید اینکه من تصویر رو گذاشتم که تکمیلش کنید برای اینه که اگه میفرمایید میشود بنابراین ادامش رو انجام بدید که تفاوت این افکت زیبا را با کار خودتون ببینید که من چی میخوام
این تصاویر رو از اینجا گرفتم
http://photography.nationalgeographic.com/photography/
والا خودم هم میتونم یه لایه سیاه یا گرادینت سیاه به ترانسپرنت بدم و هی اپسیتیش رو کم و زیاد کنم ولی این یه چیز دیگس
شما بیخیال نوشته ها شو بقیه تصویر صحرایی که گذاشتم رو ادامه بده تا مثل اون تصویر اول اولیه بشه
ممنون از محبتتون:rose:

ArTaBaZ

Well-Known Member
سلام دوست عزیز
من بلور شدگی در تصویر نمیبینم پس بنظرم با گرادیانت (Gradiant) براحتی میشه اینکارو انجام داد فقط شما باید بستگی به نیاز خودتون اونو بکشید یا Opacity رو افزایش یا کاهش بدید
به عنوان مثال ویدئویی رو پیوست کردم که بعد از دیدن آن شما باید باهاش بازی کنید
امیدوارم بدردتون بخوره
موفقیتـ

پیوست ها

• Learn Gradiant.rar
    2.6 مگایابت · بازدیدها: 7

ArTaBaZ

Well-Known Member
e
موقعی که پستمو ارسال کردم متن شما رو ندیدم
این لینکی که قرار دادین اگه دقت کنید یک لایه با گرادیانت هست که کمی کشیده شده و اونو بصورت png ذخیره کردن و برای همه عکس ها بصورت اتوماتیک قرار دادن برای مشخص شدن توضیحات اون
به نظر من که فقط همینه :-?
موفقیت

والا علت این که من بلور رو گفتم این بود که شما گفتین حالت شیشه ای هست... وگرنه منم چیزی جز یه Gradient با Opacity کم توی تصاویر نمی بینم :)

این کار رو که با گرادینت پیاده سازی کنید اینطوری در میاد:

attachment.php

فکر نمی کنم چیزی فراتر از این باشه... حالا شایدم من اشتباه می کنم :)

پیوست ها

• LL.jpg
    LL.jpg
    189.2 کیلوبایت · بازدیدها: 11

جدیدترین ارسال ها

بالا