تو پر كردن آبجكت ها

Amit13

Well-Known Member
سلام دوستان:rose:

ميخواستم يك آبجكت رو تو پر كنم.
پلاگين يا موديفاير!!! اصلا هيچي نظري راجع به توپر شدن ندارم. مبتديم و تاحالا v-ray كار نكردم.

ممنون:rose:

ETUD

Member
تو پر منظورت چیه ؟ اگه آبجکتت حفره ای چیزی داره میخوای بپوشونی از مدیفایرا cap hole ساده ترینه اما اگه cap hole آبجکتتو خراب کرد راهای دیگه مث bridge و ... استفاده کن . اگه مشکلت حل نشد بگو بچه ها اینجا کمکت میکنن .
اگه تصویری هم آپ کنی راحتتر منظورتو میگیریم .

Amit13

Well-Known Member
ممنون از جواباتون

ولي منظور من Shell نيست...

مثلا يك sphere ساده مثل يك پوسته است . من ميخوام اين sphere داخلش تو پر باشه و وقتي يك قسمتش رو جدا ميكنم داخلش سياه نشه...
مثل اين عكس:
attachment.php

اگه shell بدم پوسته حجم ميگيره و اينجوري:
attachment.php

ولي من يك شي مثل زير ميخوام(البته نه اينكه پارامتر shell رو زياد كني تا اين شكلي بشه):
attachment.php

پیوست ها

• MAXq-01-01.jpg
    MAXq-01-01.jpg
    6.6 کیلوبایت · بازدیدها: 55
  • MAXq-01-02.jpg
    MAXq-01-02.jpg
    8.9 کیلوبایت · بازدیدها: 56
  • MAXq-01-03.jpg
    MAXq-01-03.jpg
    9.7 کیلوبایت · بازدیدها: 56

ali_118

کاربر VIP
ممنون از جواباتون
ولي منظور من Shell نيست...
مثلا يك sphere ساده مثل يك پوسته است . من ميخوام اين sphere داخلش تو پر باشه و وقتي يك قسمتش رو جدا ميكنم داخلش سياه نشه...
مثل اين عكس:
اگه shell بدم پوسته حجم ميگيره و اينجوري:
ولي من يك شي مثل زير ميخوام(البته نه اينكه پارامتر shell رو زياد كني تا اين شكلي بشه):

اون که داخلش سیاه میشه به این خاطر هست که فقط یکرو برای هر face در مکس تعریف شده و در تنظیمات پیشفرض اگه از پشت بهش نگاه بشه چیزی دیده نمیشه

در مورد چیزی که شما میخواین
یک پلاگین باید عمل شکستن و جدا کردن قسمتی از شکل شما رو انجام بده که اون قسمت رو هم خودش بسازه
در غیر این صورت شما باید با تکنیک های مدلینگ ای که بلد هستین اون قسمت رو به دلخواه خودتون مدل کنین
یک راه ساده و غیر اصولی برای چیزی که میخواین Boolean کردن هست که احتمالا کارتون رو راه میندازه

- ضمنا اضافه میکنم بخش مقالات برای قرار دادن آموزش ها و مقالات آماده هست، سوال شما باید در خود بخش تری دی مکس پرسیده میشد.

Amit13

Well-Known Member
در مورد چیزی که شما میخواین
یک پلاگین باید عمل شکستن و جدا کردن قسمتی از شکل شما رو انجام بده که اون قسمت رو هم خودش بسازه

یک راه ساده و غیر اصولی برای چیزی که میخواین Boolean کردن هست که احتمالا کارتون رو راه میندازه

اسم پلاگين رو ميفرماييد؟؟؟؟
با boolean نميسازم.يه دفعه يه segment ميسازه كه ديگه نميتونم هيچ جور جابه جاش كنم.همه چي بهم ميريزه.

- ضمنا اضافه میکنم بخش مقالات برای قرار دادن آموزش ها و مقالات آماده هست، سوال شما باید در خود بخش تری دی مکس پرسیده میشد.

شرمنده.اشتباه كردم.
ديدم اعضا اينجا سوال پرسيدند.منم فكر كردم اينجا بايد بپرسم.
باور كنيد قبل از سوالم كلي تو بخش سرچ كردم.
ممنون ميشم مدير پست رو انتقال بدن.

madmaster_3d

Well-Known Member
خوب اون قسمت که می بینی تو عکس رو به جای اینکه delete کنی extrud کن . درست میشه . یک آموزش از منظورم گزاشتم . امیدوارم به دردت بخوره

جدیدترین ارسال ها

بالا