تولید شبیه سازی سه بعدی بقیع و صحن نبوی با نام عرشیان در سالروز تخریب قبور ائمه بقیع

با توجه به ضرورت داشتن طراحی و فضاسازی مناسب برای پاک طینتان، جهت ارتقای میزان بهره مندی ایشان از حریم اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، در این هیاهوی زندگی شهری و مشغله های گوناگون؛ «فنّاوری شبیه سازی» به عنوان ابزاری مناسب جهت برداشتن فاصله ها در کمترین زمان، بکار گرفته شده است. چراکه عاشقان و مشتاقان این خاندان، هرگاه اندکی از مشغله هایشان کم می شود و دلهایشان فرصت جوش و خروش می یابد؛ دنبال مأمن و مأوای خویش می گردند. در اندک زمانی، این پرستوهای کوچ کرده از خانه، راه را باز می یابند و بدون آنکه چیزی جلودارشان باشد، به سوی خانه های مأذون می شتابند. چه، نشان خانه ای بر بلندی باشد و چه نشان خانه ای در غربت؛ اصلا با چیز دیگری اشتباه نمی گیرند. درشب تاریک و پرخطر دنیا، توگوئی منابری از نور برپا شده که راهنما و راه گشا و راهبر این دلهای مشتاق است به مأمن جان. به این منظور شرکت پردازش گسترش فجر، نرم افزار شبیه سازی بقیع با عنوان «عرشیان» در دو زبان فارسی و عربی با مشخصات ذیل ، آماده نموده است که به زودی به مشتاقان اهل بیت (ع) عرضه میگردد؛

*شبیه سازی صحن مسجد النّبی و بقیع؛ با رویکرد نگاه مفهومی در فضاسازی
*طراحی با امکان حرکت در محیط، بر اساس شأنیت؛ «از جوار حضرت رسول الله(ص) به سمت بقیع می رود»
*معرفی در محل برای بخش های مختلف بقیع؛ راهنمای زائر دیجیتال
*نورپردازی قدرتمند برای ایجاد نورهای هدفمند و جهت دار؛(برای نخستین بار)
*استفاده از صدای محیطی استریو؛ برای افزایش قرابت کاربر با محیط
*قایلبت زیارت در سه زمان فجر و ظهر و غروب
*استفاده از شبیه سازی زائران،با استفاده از هوش مصنوعی(برای نخستین بار)
*زیارت عرشیان؛ نگاهی تحلیلی به سطوح مختلف تشرف به پابوسی اهل بیت(ع)
*کتابخانه تخصصی درباره ائمه بقیع(ع)؛ با ابزارهای جستجوی حرفه ای
*نگارخانه ارتقاء محور؛ با قابلیت ثبت آثار مالتی مدیا کاربران در محیط نرم افزار

n6k9dk6c4l77gl5xoqt.jpg
9yl2gmh71yn6tln6rr.jpg
669f7wmcoie1e4f1ayn.jpg
z6oq5z3exx5oxkbsrw4o.jpg
16g7md9o63sddxmxioyr.jpg

ALI_TAKHTI

Active Member
کارتون زیبا و قابل تقدیر.اما من مخالف این همه رنگ زرد هستم. شییه روز رستاخیز شده.
به هیچ وجه یک همچین نور پردازی نمیتونه مصعومیت و آرامش محل رو منتقل کنه.
مدل سازی خیلی خوبه اما رنگ بندی ،کالر مپینگ و نورپردازی خوب نیست.
انشا... صاحب خود کار خیرتون بده.

تشکر از دوستانی که نظر دادند.میدونم کار هنوز بهبود هایی لازم داره.بیشترشم بخاطر تعداد کم افراد در تیم بود.وقت کافی نبود و کارهای هر نفر زیاد بود.یکم هم تو کار رنگ ها تخصص نداشتیم.ولی سعی کردیم غروب رو در بیاریم.البته صحنه غروبی که شما میبینید رو چندین بار کار کردیم تا به این حد رسیده.در ضمن کارهای ریل تایم محدودیت های خودش رو هم داره.

taghi abbas

Well-Known Member
سلام . دستتون درد نکنه کار قشنگی شده و شبیه سازی عالییه در مورد بقیع و حرم پیامبر و همه رو با اهل بیت آشنا میکنه.راست میگه نور زردش زیاده یه کم ،ولی بازم دستتون درد نکنه. ما رو برد به حرم پیامبر و بقیع.در ضمن توش کسی هم نیست بخواد جلوت رو بگیره که وارد بقیع نشی و حرم ائمه رو زیارت نکنی.درسته؟

pclord

کاربر متخصص
سلام

کار خوبی شده، نور زیاد هست، رنگ زرد هم همین طور، تکسچر ستون ها باید بیشتر روشون کار بشه.

کاش یک شبیه سازی هم از کوروش بزرگ و مابقی اسطوره های ایرانی میشد به جای عرب ها....

موفق باشید.

سلام

کار خوبی شده، نور زیاد هست، رنگ زرد هم همین طور، تکسچر ستون ها باید بیشتر روشون کار بشه.

کاش یک شبیه سازی هم از کوروش بزرگ و مابقی اسطوره های ایرانی میشد به جای عرب ها....

موفق باشید.

اهل بیت اعراب نیستند.(چه از نظر نسبی،چه از نظر ... همیشه میگفتند ما و شما اعراب خودشون رو جز اعراب نمیدونستند)اینجا هم جای این بحث ها نیست.در مورد کورش هم کلی حرف دارم که اینجا جاش نیست.لطفا در مورد چیزی اطلاع نداری بحث رو شروع نکن.در ضمن بحث تاپیک هم ممکنه منحرف بشه.

NNumber_one

Member
معمولا نظری نمیدم ولی این یکی خیلی قشنگ بود ... رندر سفیده رنگاش به نصبت بهتره .. موفق باشی

pclord

کاربر متخصص
اهل بیت اعراب نیستند.(چه از نظر نسبی،چه از نظر ... همیشه میگفتند ما و شما اعراب خودشون رو جز اعراب نمیدونستند)اینجا هم جای این بحث ها نیست.در مورد کورش هم کلی حرف دارم که اینجا جاش نیست.لطفا در مورد چیزی اطلاع نداری بحث رو شروع نکن.در ضمن بحث تاپیک هم ممکنه منحرف بشه.

اینجا این جور بحث ها خلاف قوانین هست و منم نمیخوام بحث کنم، اگه حرفی هم داشتی پیغام خصوصی بزن منم جواب میدم.

با تشکر

maxscript

Well-Known Member
ما که فعلا قسمتمون نشده بریم به این مکان زیبا با این برنامه شبیه سازی می تونید وارد این مکان مقدس بشیم دیگه محدودیت هم وجود نداره بعد می خواستم بگم این برنامه الان قابل استفاده هست

asrezohor

New Member
اینجا این جور بحث ها خلاف قوانین هست و منم نمیخوام بحث کنم، اگه حرفی هم داشتی پیغام خصوصی بزن منم جواب میدم.

با تشکر
چقدر جالبه که خود مدیر اول قانونش رو نقض میکنه، و وقتی جواب میشنوه ،اونوقت قانون رو علم میکنه
خنده داره:shock:
و اون جمله شما(که اون آقا جوابش رو داد) چه بخواین چه نخواین،
نوعی توهین به ائمه اطهار(ع) بود
متاسفم:-?

maxscript

Well-Known Member
دوستان این جای بحث کردن این جور چیزا نیست لطفا بحث رو به حاشیه نبرید

جدیدترین ارسال ها

بالا