توليد کارت حافظه با قابلیت ردیابی و نابودی درصورت مفقود شدن

simo120

Active Member
-اسان نیوز- یک شرکت حمایت از داده ها اقدام به تولید یک کارت حافظه کرده که اگر از صاحبش دور شود از طریق "سیستم موقعیت یاب جهانی" (GPS) قابل ردیابی بوده و حتی می توان با کنترل از راه دور آن را نابود کرد.
اگزکت ترک به عنوان یک شرکت حمایت از داده ها این کارت حافظه را با عنوان محافظ امنیت (Security Guardian) تولید کرده که تنها اندکی بزرگتر از نمونه های مشابه عادی است.
کارت حافظه جدید دربرگیرنده یک تراشه حافظه کدگذاری شده و یک سیم کارت است، بدان معنا که می توان آن را از طریق طریق "سیستم موقعیت یاب جهانی" (GPS) و " سیستم جهانی ارتباطات سیار" (GSM) دنبال کرد.
تمام اقدامات امنیتی درباره این فناوری جدید بدون نیاز به ارتباط اینترنتی انجام می شود، حتی بدون توجه به اینکه آیا این دستگاه به کامپیوتر وصل شده یا خیر این اقدامات قابل انجام است.
افزایش علاقه به مسئله حفاظت اطلاعات به دنبال فاش شدن اطلاعات حساس دولتی بریتانیا درباره حمل و نقل عمومی صورت گرفت که در آن میان می توان به پرونده سال 2009 اشاره کرد که طی آن یک پیمانکار دولتی کارت حافظه ای را که دربرگیرنده اطلاعات 84 هزار زندانی بود گم کرد.
براساس گزارشی که در سال 2008 منتشر شده بیش از 3200 لپ تاپ و تلفن همراه که دربرگیرنده اطلاعات حساس بوده از دپارتمانهای دولتی به سرقت رفته و یا مفقود شده اند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا