تولبار مجيد آنلاين - MajidOnline Toolbar ( ويژه Firefox )

majidonline_toolbar_logo.gif

majidonline_toolbar_logo.gif

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقدمه :

چند مدتي بود تو فكر ساختن يه تولبار براي فروم سايت مجيد آنلاين بودم. كه بالاخره بعد از چند روز تلاش و سر و كله زدن ، اين extension رو براي مرورگر Firefox طراحي كردم.

Firefox (فایرفاکس) چیست ؟

مرورگري متن باز و رایگان است که توسط بنیاد Mozilla (موزیلا) عرضه شد و داراي قابلیت ها و برتري هاي به مراتب بیشتر نسبت به سایر مرورگرهاي وب نظیر Internet Explorer و Opera ... مي باشد. Firefox خیلي زود مورد استقبال کاربران اینترنت در سراسر جهان قرار گرفت. براي كسب اطلاعات بیشتر در مورد Firefox به اینجا مراجعه کنید.

extension (افزونه) چیست ؟

به فایل هاي کوچکي گفته مي شود که توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان با استفاده از کدهاي مرورگر Firefox نوشته و توزیع می گردد. این extension ها ، قابلیت ها و امکانات جذاب و متنوعي را به مرورگر اضافه مي کنند.یکي از معتبرترین و مطمئن ترین راه ها براي دریافت و استفاده از extension ها، استفاده از بخش مختص extension در وب سایت Mozilla است. در این آدرس مي توانید افزونه هاي آزمایش شده و بدون خطر نوشته شده براي Firefox را جستجو کرده و افرونه هاي مورد نظرتان را دانلود کنید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درباره تولبار :

نام انگليسي : MajidOnline Toolbar

نسخه : 1.0

سازگار با Firefox : نسخه 1.5 تا 3.0a5

حجم: 27 كيلوبايت

طراح و برنامه نويس : محمد اميري ( Mohammad Amiri )

وب سايت شخصي: http://www.MohammadAmiri.ir

تصويري از تولبار مجيد آنلاين را براي شما ضميمه كردم . در پايين صفحه يك پيش نمايش وجود دارد .

دانلود و نصب :

جهت استفاده از اين extension ، بايد مرورگر Firefox رو سيستم تون نصب كنيد.
براي دريافت آخرين نسخه Firefox كليك كنيد.
بعد از دانلود و نصب Firefox ، نوبت به دانلود اين extension ميرسه.
extension رو مي تونيد از همين سايت دانلود كنيد. (يك فايل zip شده است.)

مراحل نصب :

1) فايل zip شده رو كه دانلود كرديد ، از حالت zip شده خارج كنيد. (يك فايل با نام majidonline_toolbar.xpi وجود دارد كه اين همان فايل اصلي مي باشد.)

2) مرورگر Firefox تون رو باز كنيد. از منوي File گزينه ...Open File رو انتخاب كنيد. حالا بايد فايل majidonline_toolbar.xpi رو انتخاب كنيد و روي دكمه open كليك كنيد.

3) بعد از انتخاب و باز كردن فايل ، پنجره ايي باز مي شود كه شما بايد چند ثانيه صبر كنيد ، سپس روي دكمه Install Now كليك كنيد.

4) بعد از كليك روي آن دكمه ، پنجره اي باز مي شود كه پيغام موفق بودن عمليات نصب رو نمايش مي دهد ، كه بايد براي فعال شدن اين extension مرورگر Firefox تان را از نو راه اندازي ( Restart ) كنيد. و يا روي دكمه Restart Firefox كليك كنيد تا مرورگرتون از نو راه اندازي شود.

بعد از راه اندازي مجدد مرورگر Firefox يك تولبار با نام MajidOnline به تولبار هاي شما اضافه مي شود.

پي نوشت :

اگه اين تولبار رو بدون مشكل نصب كرديد ، لطفا تو همين تاپيك مطرح كنيد. دوستان مجيد آنلايني ، خوشحال ميشم ، هرگونه نظر ، پيشنهاد ، انتقاد و يا مشكلي در اين رابطه داريد رو مطرح كنيد ، تا نسخه هاي بعدي رو هم به ياري شما دوستان عزيز بفرستيم هوا :)

ارادتمند شما محمد اميري

پیوست ها

• majidonline_toolbar.gif
    majidonline_toolbar.gif
    25.7 کیلوبایت · بازدیدها: 85
  • majidonline_toolbar.zip
    26.8 کیلوبایت · بازدیدها: 76
آخرین ویرایش:
دو تا اشكال كوچك رو برطرف كردم

دو تا اشكال كوچك رو برطرف كردم:

1) هنگامي كه شما صفحات pop-up رو باز مي كرديد (صفحات pop-up صفحاتي هستند كه شامل هيچ منو يا تولباري نيستند) ، باز هم تولبار مجيد آنلاين نمايش داده مي شد. اين اشكال رو برطرف كردم.

2) هنگامي كه روي قسمت خالي از نوار ابزار راست كليك مي كرديد و تيك MajidOnline Toolbar رو بر مي داشتيد تا تولبار مجيد آنلاين نمايش داده نشود ، تغييرات به صورت دائمي ذخيره نمي شدند و بعد از يكبار بستن و دوباره باز كردن Firefox ، دوباره تولبار مجيد آنلاين نمايش داده مي شد كه اين اشكال رو هم برطرف كردم.

نسخه اصلاح شده رو با نسخه قبلي جايگزين كردم.جهت دانلود از همون لينك بالا استفاده كنيد.

دوستان عزيز اگر شما هم به مشكلي برخورديد ، لطفا مطرح كنيد تا در اسرع وقت آنها رو برطرف كنم.

ارادتمند شما محمد اميري

Digital007

Member
سلام

ابزار خيلي مفيد و جالبي هست .
يك پيشهاد داشتم من از Web Developer در فايرفاكس استفاده ميكنم . اين ابزار يك دكمه داره كه ميشه با اون نوار ابزار مربوط رو فعل و غيرفعال كرد.

اگر مي شد يك هم چين چيزي براي تولبار مجيد آنلاين هم داشته باشيم خيلي خوب ميشد

ممنون از ابزار جديدتون

دوست عزيز Digital007 جهت مخفي كردن تولبار مجيد آنلاين ، روي يك قسمت خالي از نوار ابزار راست كليك كرده و تيك مجيد آنلاين را برداريد تا تولبار مجيد آنلاين مخفي شود.

جهت غير فعال كردن (Disable) اين تولبار ، به منوي Tools برويد ، گزينه Add-ons رو انتخاب كنيد ، از اين قسمت تولبار مجيد آنلاين رو انتخاب كنيد و بعدش روي دكمه Disable كليك كنيد ، بعد از يك بار بستن و دوباره باز كردن Firefox تغييرات اعمال مي شود.

Digital007

Member
آقاي اميري منظور من چيزي مثل شكل زير هست .

[MIUC]t1138917602[/MIUC]

با كليك كردن روي اون دكمه ميشه اون تولبار رو مخفي يا نمايش داد .

جناب Digital007 وقتي كه شما Web Developer رو نصب مي كنيد ، به صورت پيش فرض چنين دكمه ايي به نوار ابزار شما اضافه نمي شود!
براي اضافه كردن اين دكمه بايد روي يك جاي خالي از نوار ابزار كليك راست كنيد ، گزينه customize رو انتخاب كنيد و بعدش آيكون Web Developer را از پنجره باز شده drag و روي جاي دلخواه رها كنيد :neutral:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در كل جنابDigital007 پيشنهاد جالبي بود ، به احتمال زياد در نسخه هاي بعدي اين قابليت رو اضافه مي كنم :D

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
محمد جان دستت درد نکنه.

واقعا ابزار جالب و بسیار مفیدی میاد.

جای بسی تشکر داره! :دی

من که فعلا مشکل خاصی ندیدم ولی مطمئنا اگر مشکلی بود تو همین تاپیک مطرح میکنم.

بازم دستت درد نکنه.

خواهش می کنم

خواهش می کنم , سارا خانم
کاری نکردم این وظیفه من بود
loveshower.gif

ما مخلص بر و بچ مجید آنلاینی هستیم
47b20s0.gif

فقط فايرفاكس

سلام رفيق
من چيزى كه از دستم بر مى اومد گذاشتم و تو نخ اينترنت اكسپلورر نيستم ، چون حدودا 2 سال و خورده اى ميشه كه اينترنت اكسپلورر رو گذاشتم كنار حالا بنا به دلايلى
127fs4573872.gif

اگه شما هم تا به حال از موزيلا فايرفاكس استفاده نكرده ايد ، شديدا پيشنهاد مى كنم يه بار از اين مرورگر استفاده كن تا معتادش بشى
127fs4573872.gif

پس اينترنت اكسپوررى ها هم به سمت موزيلا فايرفاكس رو بيارند
121fs725372.gif

maysam.m

Well-Known Member
سلام رفيق
من چيزى كه از دستم بر مى اومد گذاشتم و تو نخ اينترنت اكسپلورر نيستم ، چون حدودا 2 سال و خورده اى ميشه كه اينترنت اكسپلورر رو گذاشتم كنار حالا بنا به دلايلى
127fs4573872.gif

اگه شما هم تا به حال از موزيلا فايرفاكس استفاده نكرده ايد ، شديدا پيشنهاد مى كنم يه بار از اين مرورگر استفاده كن تا معتادش بشى
127fs4573872.gif

پس اينترنت اكسپوررى ها هم به سمت موزيلا فايرفاكس رو بيارند
121fs725372.gif

من هم از فایرفاکس استفاده میکنم این حرفها چیه که اگه تا الان استفاده نکردی استفاده کن :razz: در ضمن همه که از فایرفاکس استفاده نمیکنند من هم اکنون از opera 9.26 سپس IE7 و انتخاب آخرم فایرفاکس می باشد . من تمام امکانات فایرفاکس را مشاهده کردم و حتی میدونم که در پشتیبانی CSS خیلی بهتر از اینترنت اکسپلورر 6 و 7 میباشد اما من با opera و IE7 بیشتر از فایرفاکس حال میکنم و تمام نیازهای من را برطرف میکنم پس به شما پیشنهاد میکنم IE بزرگ را فراموش نکنید !

الان حدودا 45% کامپیوتر ها از FireFox استفاده می کنن!
ببخشید تا اونجایی که من آمار را میدونم فقط 50% کاربرها از IE6 استفاده میکنند !! و بگذریم از آمار IE7 و Opera و NetScape و....
مخصوصا توی ایران که تقریبا 70-60 درصد کاربرا از IE6 , IE7 استفاده میکنند

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا