توضیح مفصل در مورد انواع فرمتهای ویدئویی

shad.mehr.dad

New Member
سلام آقا مجید .
قبل از هر چیر بابت تموم زحماتتون تشکر میکنم .
مثل همیش سوالی داشتم امدیوارم با راهنمایی هاتون بهم کمک کنید.
راستش من میخوام تعداد زیادی ار عکسام رو با نرم افزار 3d albume و power director یه اسلاید تبدیل کنم.
با نرم افزار هیچ مشکلی ندارم تنها ایراد کار اینه که فایل خروجی بیش از اندازه حجمش افزایش پیدا میکنه.
چون با 3dalbume کپچرش رو میگیرم و توی power director میکسش میکنم همین باعث افزایش حجم فایل نهایی میشه.
خواستم ببینم باید چیکار کنم با چه فرمتی کپچر بگیرم که توی میکس نهایی حجم بالا نره.
توی خیلی تاپیکها خوندم اگه بخوایم ویدئویی رو توی نرم افزار دیگه ای ویرایش کنیم بایستی از فرمت AVI استفاده کنیم اما متاسفانه این فرمت در حد گیگ میرسه .
نمیدونم باید چیکار کنم؟؟
میخوام بدونم توی میکس اگه بخوایم افت کیفیت نداشته باشیم و فایلی رو توی نرم افزار دیگه ای وارد کنیم چه فرمتی بهتره ؟
و سوال بعدی اینکه کدوم فرمتها واسه تبدیل به وی سی دی بهتره و کیفیت مطلوب و حجم مناسبی داره .
چون حداقل من 10 تراک آهنگ میخوام استفاده کنم و هر کدوم از این 10 تا اگه حتی 100 مگابایت بشه اونوقت حجم کلی سی دی جمعا ا گیگ میشه ولی حجم سی دی معمولی 700 مگابایت هستش و دیگه .... بقیش رو خودتون میدونی.
اگه میشه راهنمایییم کنید و ممنون میشم به سوالاتم جواب بدین.
خلاصه کلام اینکه ممنون میشم توضیح مفصلی در مورد انواع فرمتهای ویدئویی خصوصیاتشون و استقاده هاشون توی میکس و مونتاژ بدین.
با تشکر مهرداد:rose:

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

خوش اومدی آقا مهرداد.

به اون پیچیدگی نیست که شما می گی.
خب وقتی که بخوایم کیفیت کار بالا بره، به فضای بیشتری برای ذخیرهء اطلاعات نیاز پیدا می کنیم.
بهترین گزینه واسه کارهای خونگی می تونه mpeg-2 باشه که حجم و کیفیت قابل قبولی می ده.
البته خوبی AVI اینه که با توجه به تنظیماتش، هر نوع کیفیتی می تونه به خودش بگیره.
حس کردم برای اوتوران می خوای این کار رو بکنی ... فکر کنم از WMV هم می تونی استفاده کنی. این فرمت هم حجم کمی داره و برای این جور کارها (و حتی دانلود و آپلود) مناسبه.

التماس دعا
یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا