تنظیمات حرفه ای رنگ برای چاپ افست در فتوشاپ

shayan_kurd

New Member
با سلام خدمت گرافیست ها و همکار های عزیز.

من تنظیم رنگ تو فتوشاپ برای کارهام خیلی خیلی مهم هستش.برای همین یه اطلس رنگ ایرانی این چند روزه سفارش دادم.اما متوجه شدم چندین کانفیگ وجود داره که متاسفانه سرج هم کردم چیز خاصی پیدا نکردم.لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بهم بگه

i162888_file.jpg

i162894_Screenshot20110309at10.52.jpg

i162891_Screenshot20110309at10.52.jpg

pmy3d

Member
تا جایی که من میدونم این اطلاعات بصورت زیر هستن:
Color Mode هر چقدر بیشتر باشه رنگهای بیشتری رو درخودش جا میده مثلاً 16 بیت دوبرابر بیشتر از 8 بیت رنگ میتونه ذخیره کنه اگه کارشما خیلی رنگ و بارنگه میتونید 16 رو انتخاب کنید ولی اگه روی یکی دو رنگ تمرکز کرده 8 بیت کافیه.
برای Color Profile هم میتونم بگم که این گزینه شامل یکسری تنظیمات رنگ هستش که برای نمایش در مانیتور بهینه سازی شده یعنی رنگهارو طوری تنظیم میکنه که به بهترین شکل تو مانیتور نشون داده بشن و گزینه ای هنگام Save هستش به اسم Emebed Color Profile مربوط به این گزینه است با گذاشتن تیک این گزینه این تنظیمات رنگ درون فایل ذخیره میشه تا وقتیکه به کامپیوتر دیگری منتقل میشه رنگبندیهاش به هم نخوره.
عکس سوم هم برای اینکه شما تنظیم کنید که تو نمایشگر های عکس تو ویندوز یا مکینتاش پشتیبانی بشن شما بهتره این گزینه هارو همینجوری که هست بذارین بمونه چون با تغییر اونا امکان داره تو بعضی نمایشگرهای عکس از عکس شما پشتیبانی نشه.
موفق باشین

جدیدترین ارسال ها

بالا