بی بی کد تمرین رندر و پست پرو فضای معماری

crissangel

کاربر فعال
خسته نباشید دوست عزیز

کارهای خیلی بیشتری توی پست پرو برای جذابیت بیشتر کار می شه انجام داد...اما راستش رندر اصلی خودش خیلی کیفیت پایینی و مشکلاتی داره و نویز فضا خیلی زیاده و اضافه کردن یه سری جلوه های دیگه به زیباتر شدن کار بیشتر کمک میکرد . مثلا اگر داخل استخر نور پردازی میشد و به شیشه ها رفلکت بیشتری داده میشد تا رفلکت حیاط توی شیشه بیفته قشنگ تر می شد
ولی خب چون هدفتون پست پرو هست، کاری به رندر ندارم و در رابطه با پست پرو این پیشنهاد رو بهتون میکنم که حتما موقع رندر، در بخش تنظیمات رندر و از قسمت Render Element حتما گزینه add رو بزنید و گزینه های زیر رو انتخاب کنید : ( خیلی توی پست پروداشکن تاثیر میذارن و رندر رو زنده میکنن )

1- Vray Global Illumination
2- Vray Reflection
3- Vray Refraction
4- Vray Specular
5- Vray Wire Color ( انتخاب این گزینه بهتون کمک می کنه که توی فتوشاپ آبجکت ها رو راحت تر انتخاب کنید )
6- Vray Object ID ( مشابه گزینه بالا هستش )
7- Vray Light Select ( این گزینه کمک می کنه تا نورهایی که توی صحنه قرار دادین رو توی فتوشاپ دستکاری کنین . البته وقتی این گزینه رو انتخاب کنید در بخش تنظیماتش باید نورهای مورد نظر توی صحنه که بعدا می خواین توی فتوشاپ روی اونا کار کنید رو انتخاب کنید )

این گزینه ها رو هم توی فتوشاپ همه رو روی حالت Screen یا در بعضی مواقع روی حالت overlay قرار بدین

از گزینه Curve و Color Balance و HUE Saturatuion هم غافل نشید که خیلی تاثیر گذار هستن .... اگر هم مثلا در تنظیم بعضی از رنگ ها مشکل دارین، پیشنهاد میکنم حتما یه عکس از اینترنت پیدا کنید که همون رنگ مورد نظر شما رو داره و از روی اون Color Correction رو انجام بدین .....
پلاگین های مختلفی هم هستن که خیلی به کار کمک میکنن...مثلا Knoll Light Factory که برای قرار دادن Flare روی لامپ ها و یا ایجاد نور خورشید هست....Google Nik Collection که افکت های جالبی روی تصویر شما می ذاره که البته نباید زیاده روی بشه و.....

اگر هم حرف هام یه مقدار گنگ هستش، براحتی میتونید توی اینترنت فیلم های زیاد و خیلی خوبی در رابطه با پست پروداکشن پیدا کنید....

موفق باشید

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام کار خیلی مرده هست.بابا از کنتراست نترسین!
ببخشید برای اینکه منظورم رو برسونم بدون اجازتون پست کردم
attachment.php

پیوست ها

• test.jpg
    test.jpg
    529.4 کیلوبایت · بازدیدها: 86

جدیدترین ارسال ها

بالا