:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

kalborroqayyeh

New Member
سلام علیکم
راجع به قضیه پاورقی من که به جایی نرسیدم
ولی به نظرم اگر یک لایه جدید باز کنید و پاورقی را در آن لایه به سمت چپ ببرید شاید درست شود
البته اگر از باکس جدید هم استفاده کنید احتمالا درست شود
باز هم مستلزم امتحان و نقض و ابرام از جانب شماست جناب Mr. J

یا علی مدد
به امید صبح دولتش

آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
سلام علیکم
راجع به قضیه پاورقی من که به جایی نرسیدم
ولی به نظرم اگر یک لایه جدید باز کنید و پاورقی را در آن لایه به سمت چپ ببرید شاید درست شود
البته اگر از باکس جدید هم استفاده کنید احتمالا درست شود
باز هم مستلزم امتحان و نقض و ابرام از جانب شماست جناب Mr. J

یا علی مدد
به امید صبح دولتش

با سلام.
دوست عزیز زمانی که پاسخ سوالی رو میدید از نقل قول استفاده کنید تا مشخص بشه جواب چه سوالی رو میدید.
با تشکر.

pedram795

New Member
001.jpg

با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید گرانقدر
یه عکس رو میخوام با یه سری fx از فتوشاپ بیارم تو ایندیزاین، مشکل من با سایه ای که تو فتوشاپ بهش دادم که میخوام تو ایندیزاین حالت مولتی پلی یا اورپرینت داشته باشه( مانند تصویر گرادیان رو تو ایندیزاین دارم و عکس رو از فتوشاپ آوردم)
اگه همچین امکانی وجود نداره تو خود ایندیزاین میشه به یه تصویر بدون بک گراند سایه داد؟

mehdi432

New Member
سلام. ایندیزاین رو نصب کردم ولی وقتی اجراش می کنم پیغام زیر میاد:
adobe indesign cc 2014 has stopped working
windows can check online for a solution to the problem
ویندوزم 8.1 هست و هیچ مشکلی باهاش ندارم. ایندزاین هم کرکش رو کاملا انجام دادم.
البته قبلا چند دفعه نصب کرده بودم اما خوب کرک نشده بود و مجبور شدم پاک کنم.
لطفا راهنمایی کنید. تشکر

mozhdeh 20

Member
سلام
دوستان کسی میدونه چطور میشه چارت را از محیط word به ایندیزاین وارد کرد به شکلی که متنش تو ایندیزاین قابل ادیت باشه ؟؟

kalborroqayyeh

New Member
سلام. ایندیزاین رو نصب کردم ولی وقتی اجراش می کنم پیغام زیر میاد:
adobe indesign cc 2014 has stopped working
windows can check online for a solution to the problem
ویندوزم 8.1 هست و هیچ مشکلی باهاش ندارم. ایندزاین هم کرکش رو کاملا انجام دادم.
البته قبلا چند دفعه نصب کرده بودم اما خوب کرک نشده بود و مجبور شدم پاک کنم.
لطفا راهنمایی کنید. تشکر

سلام علیکم
فکر کنم اگه نرم افزار رو با برنامه هايي مثل Your Uninstaller پاک کنید مشکل حل بشه
این نسخه را پاک کنید با این برنامه تا فایلهایی ریجیستری را هم پاک کند
بعد دوباره نصب کنید و درست کرک کنید
إن شاء الله درست می شود

یا علی مدد
به امید صبح دولتش

رویا جوجو

New Member
سلام من نیاز به کمک فوری دارم
چطور میشه در ایندیزاین، در پنل page ،شماره صفحات زوج در سمت راست و فرد در سمت چپ باشد. تاکید میکنم در پنل page مشکل دارم
نه داخل page
لطفا زود کمکم کنین

odrakoola

Well-Known Member
سلام من نیاز به کمک فوری دارم
چطور میشه در ایندیزاین، در پنل page ،شماره صفحات زوج در سمت راست و فرد در سمت چپ باشد. تاکید میکنم در پنل page مشکل دارم
نه داخل page
لطفا زود کمکم کنین

سلام
شما زمانی که در مستر پیج در صفحه سمت راست شماره صفحه درج میکنید به صورت پیش فرض عدد فرد میخوره چون اون صفحه فرده اما شما میخواید که زوج بخوره برای این کار کافیه زمانی که میخواید شماره صفحه در درج کنید به جای Current Page Numcer گزینه Next Page Number رو انتخاب کنید.
موفق باشید.

رویا جوجو

New Member
منظور من شماره صفحه در پنل page هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه داخل صفحه بابااااااااا

ghazal86

Active Member
سلام
من میخوام یه تصویر با فرمت png و بک گراند ترانسپرنت رو وارد ایندیزاین کنم ولی وقتی میاد به صورت مربع مربع هست و هیچ تغییر سایزی هم نداره. گزینه import png setting رو هم که فعال میکنم هیچ چیز خاصی برای تغییر دادن نداره.
لطفا راهنماییم کنید چطور تصاویر پی ان جی رو با شکل اصلیشون وارد ایندیزاین کنم.
ممنون

pami

Member
سلام من میخوام تمام شرت کات های ایندیزاینو به حالت اول و دیفالت برگردونم چون یه شرت کات دادم به یکی از فرمانها و تمام شرت کاتهای دستگاه عوض شد مثلا فرمان پلبس که ctrl d بود شذ ctrl e و بقیه میشه راهنماییم کنید؟

odrakoola

Well-Known Member
سلام من میخوام تمام شرت کات های ایندیزاینو به حالت اول و دیفالت برگردونم چون یه شرت کات دادم به یکی از فرمانها و تمام شرت کاتهای دستگاه عوض شد مثلا فرمان پلبس که ctrl d بود شذ ctrl e و بقیه میشه راهنماییم کنید؟

سلام.
Edit-> Keyboard Shortcut
در پنجره ای که باز میشه در قسمت Set as گزینه Default رو انتخاب کنید

odrakoola

Well-Known Member
سلام
من میخوام یه تصویر با فرمت png و بک گراند ترانسپرنت رو وارد ایندیزاین کنم ولی وقتی میاد به صورت مربع مربع هست و هیچ تغییر سایزی هم نداره. گزینه import png setting رو هم که فعال میکنم هیچ چیز خاصی برای تغییر دادن نداره.
لطفا راهنماییم کنید چطور تصاویر پی ان جی رو با شکل اصلیشون وارد ایندیزاین کنم.
ممنون
سلام.
Edit-> Preferences->Display Performance
در پنجره باز شده تمام گزینه ها روی High باشد. دقت کنید سرعت عملکرد نرم افزار پایین میاد.

ghazal86

Active Member
سلام مجدد
میخوام به یه سری عکس توی ایندیزاین لینک وب بدم که توی پی دی اف روشون کلیک میکنیم صفحه مربوط بهشون باز بشه.
حالا این کار رو کردم ولی توی وب سایتی که این عکسها توشه میزنه آدرس مورد نظر وجود ندارد.
تنها چیزی که به نظرم میرسه اینه که لینکهای من زبان فارسی هستن یه چیزی به این فرمت:
(اینجا چپ نویس نداره آدرس رو برعکس مینویسه ببخشید)

در صورتیکه وقتی کپیش میکنم یه چیزی مثل فرمت زیر هست و توی پی دی اف هم همینطوری ثبت شده

http://yoursite.com/%DA%A9%%A7%D9%84%86/198-%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%B%D9%86.html
دلیلش همینه؟ یا چیز دیگه ای هست؟ راه حلش چیه؟
ممون

moskar71

New Member
سلام
یه سوال:در حین کار با ایندیزاین وقتی روی گزینه تایپ کلیک میکنم از برنامه خارج میشه کسی میتونه بگه چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون اگه سریع جواب بدید:-?

liaee

New Member
سلام
من تقریبا اکثر صفحات این تاپیک رو خوندم ولی مطلبی که دنبالش بودم رو هنوز پیدا نکردم.
کسی اینجا میتونه کارکردن با Data Merge رو توضیح بده
مثلا آموزش بستن یک سررسید رو بوسیله Data Merge توضیح بده که خیلی موضوع کاربردی و به روزی هستش.
ممنون از توجه تون

odrakoola

Well-Known Member
سلام
من تقریبا اکثر صفحات این تاپیک رو خوندم ولی مطلبی که دنبالش بودم رو هنوز پیدا نکردم.
کسی اینجا میتونه کارکردن با Data Merge رو توضیح بده
مثلا آموزش بستن یک سررسید رو بوسیله Data Merge توضیح بده که خیلی موضوع کاربردی و به روزی هستش.
ممنون از توجه تون

دوست عزیز این سوالی که شما میپرسید مثل این نیست که یک دکمه ای رو بزنید یا یک آپشنی رو انتخاب کنید همه چیز درست بشه .... نیاز به احاطه همزمان به13 14 قسمت از نرم افزار هست.
توضیحش به راحتی در کتاب های آموزشی 2 3 فصل هست...
دقیقا مثل این میمونه که بیای بگید امکان داره صفحه آرایی یک کتاب رو صفر تا صد بگید...
این که من گفته بودم DATA merge برای این بود که با استفاده از این ابزار هست که این قابلیت امکان پذیر میشه اما احاطه به سایر قسمت های نرم افزار الزمایه.... برای مثال شما تک تک المان های عکس و وکتوری که میخواید وارد نرم افزار کنید رو باید در اکسل آدرس دهی کنید... خود این آدرس دهی مقرراتی داره ... استفاده از anchore object الزامیه ..... ورود اون فایل اکسل به نرم افزار و کجا قرار دادنش خودش مهمه ... استفاده از پاراگراف استایل و کاراکتر استایل هم الزامیه .... چون صفحات سررسید زیاده ؛ نیازه که کار به صورت book باشه.... و کلی تنظیمات دیگه...
این توضیحات رو دادم چون این سوال رو به شکال خصوصی هم پرسیده بودید و من جواب نداده بود. خواستم علتش رو بدونید.

liaee

New Member
دوست عزیز این سوالی که شما میپرسید مثل این نیست که یک دکمه ای رو بزنید یا یک آپشنی رو انتخاب کنید همه چیز درست بشه .... نیاز به احاطه همزمان به13 14 قسمت از نرم افزار هست.
توضیحش به راحتی در کتاب های آموزشی 2 3 فصل هست...
دقیقا مثل این میمونه که بیای بگید امکان داره صفحه آرایی یک کتاب رو صفر تا صد بگید...
این که من گفته بودم DATA merge برای این بود که با استفاده از این ابزار هست که این قابلیت امکان پذیر میشه اما احاطه به سایر قسمت های نرم افزار الزمایه.... برای مثال شما تک تک المان های عکس و وکتوری که میخواید وارد نرم افزار کنید رو باید در اکسل آدرس دهی کنید... خود این آدرس دهی مقرراتی داره ... استفاده از anchore object الزامیه ..... ورود اون فایل اکسل به نرم افزار و کجا قرار دادنش خودش مهمه ... استفاده از پاراگراف استایل و کاراکتر استایل هم الزامیه .... چون صفحات سررسید زیاده ؛ نیازه که کار به صورت book باشه.... و کلی تنظیمات دیگه...
این توضیحات رو دادم چون این سوال رو به شکال خصوصی هم پرسیده بودید و من جواب نداده بود. خواستم علتش رو بدونید.

ممنون از پاسخگوئی تون.
این سوال رو به این جهت پرسیدم که اگه نرم افزار ورد قابلیت خروجی گرفتن 4 رنگ داشت توی این زمینه دیگه نیازی به ایندیزاین نبود.
توی ورد امکانات کاملی برای merge کردن وجود داره که از همه ی اونها فقط دو سه تا گزینه اش بیشتر توی ایندیزاین وجود نداره.
البته شاید از کم سوادی من باشه. به هرحال دوست داشتم یاد بگیرم چطور میشه از یک دیتابیس آماده (فایل اکسل) توی لی اوت ایندیزاین دیتاها رو فراخونی کرد.
ظاهرا چاره ای نیست باید این داستان برام همچنان مجهول باقی بمونه, چون خیعلی دنبالش گشتم. خیعلی!
از تاپیک تونم ممنون

sobhan_250

Active Member
گرفتن رنگ اسپات یا رنگ پنجم در ایندیزاین

سلام به همه دوستان
من می خوام یه کار چاپی بزنم که توش رنگ طلایی کار شده

برای این کار توی فتوشاپ باید یه کانال درست کنیم و قسمتهایی که میخوایم مثلا طلایی بشه را توی اون مشخص کنیم و ...
تا اینجای کار مسأله ای نیست،‌
اما من می خوام این فایل psd طراحی شده را بیارم توی ایندیزاین و از اون برنامه یه خروجیpdf بگیرم
مشکل اینه که توی ایندیزاین دیگه اون کانال پنجم را نشون نمیده و خودش هم نمی دونم از کجاش باید کانال رنگ اسپات یا رنگ پنجم بهش بدم

کار من هم طوریه که نمی تونم فایل psd را جدا بدم و از ایندیزاین یه فایل دیگه بگیرم

دوستانی که توی این زمینه کار کردن لطفا راهنمایی کنن

جدیدترین ارسال ها

بالا