تمامی مسائل در رابطه با ارسال ایمیل انبوه

soooot

Member
سلام
من میخوام از طریق کامپیوترم و به وسیله نرم افزارهای ارسال ایمیل گروهی ، تعداد خیلی زیادی ( میلیون ) ایمیل تبلیغاتی بفرستم ، و در این رابطه چند تا سوال دارم !
1 - نرم افزارهائی که تعیین میکنن کدوم ایمیل ها اسپم هستند چه معیارهائی برای تشخیص ایمیل های تبلیغاتی از ایمیل های دیگه دارن ؟
2 - محدودیتی برای درست کردن تعداد زیادی ایمیل در هاست وجود داره یا نه ؟
3 - آیا در صورتی که آی پیم رو دائما توسط نرم افزار های تغییر آی پی عوض کنم و ایمیل هایی که میفرستم به صورت صد درصد عکس باشن ( فاقد متن ) و آدرس ایمیل فرستنده رو هم دائما عوض کنم باز هم میتونن ایمیل های من رو اسپم کنن ؟
4 - در صورتی که فایل ها و مطالب و ... ایمیل ها رو در یه جای دیگه آپلود کنم و فقط از آدرس ایمیلی که در هاست لینوکس ساختم برای فرستادن ایمیل ها استفاده کنم و لینک مطالب و عکس هائی رو که در جائی به جز هاست خریداری شده آپلود شده رو در ایمیل ها بدم ، آیا از پهنای باند موجود برای هاست من استفاده میشه ؟
5 - آیا آدرس ایمیل فرستنده تاثیری در اسپم شدن ایمیلهای فرستاده شده داره ؟
6 - آیا میتونم از سی پنل برای فرستادن ماهانه میلیون ها ایمیل استفاده کنم ( داخل ایمیل ها هم فقط یه لینک باشه نه فایلی که دارای حجم هست ) در صورت استفاده از سی پنل مثلا برای فرستادن 100 هزار ایمیل چقدر زمان لازمه ؟
7 - من از خطوط ای دی اس ال استفاده میکنم ، برای تغییر آی پی چه برنامه ای رو پیشنهاد میکنین ؟ ( اصلا برای فرستادن ایمیل های تبلیغاتی خطوط ای دی اس ال رو پیشنهاد میدید یا دیال آپ ، آیا ممکنه در صورت فرستادن میلیون ها ایمیل تبلیغاتی از طریق خطوط دیال آپ و یا ای دی اس ال از کامپیوتر خودم کل آی اس اپی به عنوان اسپمر شناخته بشه و دیگه کل ایمیل هائی که تمام مشترکین این آی اس پی میفرستن به قسمت اسپم بره ؟ اگر از طریق هاست این کار رو بکنم چی ؟ این امکان وجود داره که کل سرور به عنوان اسپمر شناخته بشه ؟ )
8 - در صورتی که از نرم افزار های ارسال ایمیل گروهی و از روی کامپیوتر خودم اقدام به ارسال ایمیل کنم ( با استفاده از نام ایمیل هائی که در سی پنل هاست ساختم ) آیا از پهنای باند هاستی که خریدم استفاده میشه و از اون کم میشه ؟
9 - برای کم حجم کردن عکسهای تبلیغاتی داخل ایمیل ها ( بدون افت کیفیت ) چه برنامه ای رو پیشنهاد میدید ؟
10 - چه مشکلاتی بر سر راه کسانی که میخوان ایمیل تبلیغاتی ( به تعداد بالا ) بفرستند وجود داره ؟
11 - برای ارسال ایمیل تبلیغاتی ، ارسال از طریق هاست رو پیشنهاد میدید یا از طریق کامپیوتر ؟
لطفا هر پیشنهاد و راهنمائیی که در رابطه با اسپم نشدن ایمیل ها و ارسال اونها با کیفیت بهتر دارید بدید.
ممنون.

آخرین ویرایش:

soheilweb

Active Member
شما میخوای اسپم بفرستی و من نمیتونم کمکت کتم !!!
قوانین تالار رو مطالعه کن
167.gif

soooot

Member
ببینید من یه تعداد زیادی ایمیل دارم ، و این ایمیل ها رو هم از جاهای مختلف تهیه کردم و خریدم و ... اگر هم خودم بخوام بانک ایمیلی به این بزرگی جور کنم ( کاربر خودش ثبت نام کنه و ایملش رو بده ) خیلی طول میکشه
حالا اگر به تمام این افراد ایمیل تبلیغاتی بفرستم و زیر هر ایمیل اجازه حذف از لیست کسانی که براشون ایمیل میره رو بهشون بدم و حتی مزایایی مثل شرکت در قرعه کشی ماهانه و ... رو به کسانی که ایمیل ها رو باز میکنن و مثلا فلان فرم رو پر میکنن بدم باز هم این کار غیر قانونی و غیر اخلاقیه ؟
و یه سوال دیگه ، آیا در ایران هم این کار غیر قانونیه و پیگرد قانونی داره ؟ ( ما یه شرکت ثبت شده داریم و میخوایم به عنوان یکی از فعالیت های این شرکت به صورت رسمی این کار رو انجام بدیم ، یعنی کارمون کاملا علنی هست و آدرس و تلفن و ... شرکت هم در دسترس همه قرار خواهد گرفت ، پس اینکه بگیم با عوض کردن آی پی و ... میتونیم به صورت ناشناس به فعالیتمون ادامه بدیم معنی نداره ، چون علاقه ای به ناشناس بودن نداریم و میخوایم کارمون قانونی و علنی باشه )
اگر در این زمینه ما رو راهنمائی کنید ممنون میشم ( و البته اگر ممکنه به سوالهای قبلیم هم پاسخ بدید )

soheilweb

Active Member
تو کشور عزیزمون ایران که کار غیر قانونییی نیس ...
شما برای ارسال ایمیل های انبوه میتونید از نرم افزار های مخصوصش استفاده کنین.
من اطلاعات خاصی در بارش تدارم .. ولی میدونم که چنین نرم اقزاری هست.

ali-msh

Member
جواب سوالات شما n ساعت طول میکشه !!! ماشاا... یکی دو تا نیست که

معیار برای شناخته شدن اسپم بستگی به جایی داره که ایمیل بهش میره بطور مثال یاهو میگه اگر از 1 آیپی 2000 میل اومد پس اسپمره ( مثال بود شاید این تعداد نباشه ) این آیپی آی پی شما نیست چون اینکار اصلا به کلاینت ربطی نداره و از طریق سرور میل ها ارسال میشند پس وقتی به تعداد بالا ارسال میشه صددرصد اسپم شناخته میشه اما خوب هیچ مشکلی بدون راه حل نیست

در مورد پهنای باند خوب اون عکسها از هاست شما خونده میشن پس پهنای باند شما هم مصرف میشه

خوب بهتر هست از خطوط Adsl استفاده کنید چون حداقل شما ایمیل رو باید اول به سرور بفرسید یا نه پس هر چه سرعت اینترنت بیشتر باشه ارسال میل هم سریعتر انجام میشه

در مورد فرستادن از سی پنل که خودش نداره شما باید از اسکریپت ها و سیستم های به اصطلاح خبرنامه استفاده کنید اگر با سرور مشکلی پیدا نکنید

البته شما میتونید از لوکال هاست هم ایمیل بفرستید

soooot

Member
جواب سوالات شما n ساعت طول میکشه !!! ماشاا... یکی دو تا نیست که

معیار برای شناخته شدن اسپم بستگی به جایی داره که ایمیل بهش میره بطور مثال یاهو میگه اگر از 1 آیپی 2000 میل اومد پس اسپمره ( مثال بود شاید این تعداد نباشه ) این آیپی آی پی شما نیست چون اینکار اصلا به کلاینت ربطی نداره و از طریق سرور میل ها ارسال میشند پس وقتی به تعداد بالا ارسال میشه صددرصد اسپم شناخته میشه اما خوب هیچ مشکلی بدون راه حل نیست

در مورد پهنای باند خوب اون عکسها از هاست شما خونده میشن پس پهنای باند شما هم مصرف میشه

خوب بهتر هست از خطوط Adsl استفاده کنید چون حداقل شما ایمیل رو باید اول به سرور بفرسید یا نه پس هر چه سرعت اینترنت بیشتر باشه ارسال میل هم سریعتر انجام میشه

در مورد فرستادن از سی پنل که خودش نداره شما باید از اسکریپت ها و سیستم های به اصطلاح خبرنامه استفاده کنید اگر با سرور مشکلی پیدا نکنید

البته شما میتونید از لوکال هاست هم ایمیل بفرستید

ممنون از جوابتون
ببینید من میخوام ایمیل ها رو از طریق نرم افزار ارسال ایمیل گروهی که روی کامپیوترم نصب میکنم بفرستم , و برای آپلود عکسها و ... هم از هاست های رایگان استفاده میکنم و فقط از نام ایمیلی که در هاستم ساختم برای ارسال ایمیل ها استفاده میکنم , حالا موقع ارسال ایمیل از کدوم آی پی ایمیل ارسال میشه ؟ ( آی پی اینترنت ای دی اس ل یا دیال آپی که ازش استفاده میکنم , آی پی جائی که عکسها و یا کل ایمیل آپلود شده , آی پی سروری که ازش هاست گرفتم و نام ایمیلم از اونجاست یا یه آی پی دیگه ؟ )
آیا راهی هست که این آی پی رو ناشناس کنم تا این آی پی به عنوان اسپمر شناخته نشه ؟
سایتهائی مثل وبگذر چیکار میکنن که با فرستادن صدها هزار ایمیل در روز به عنوان اسپمر شناخته نمیشن ؟

thekhosrow

Member
بطور مثال یاهو میگه اگر از 1 آیپی 2000 میل اومد پس اسپمره ( مثال بود شاید این تعداد نباشه ) این آیپی آی پی شما نیست چون اینکار اصلا به کلاینت ربطی نداره و از طریق سرور میل ها ارسال میشند پس وقتی به تعداد بالا ارسال میشه صددرصد اسپم شناخته میشه اما خوب هیچ مشکلی بدون راه حل نیست

سایتهائی مثل وبگذر چیکار میکنن که با فرستادن صدها هزار ایمیل در روز به عنوان اسپمر شناخته نمیشن ؟

منم همين سوال رو دارم !؟ :neutral:

ali-msh

Member
شما با یک آدرسی ایمیل ها رو میفرستید . این ایمیلی که با استفاده ازش میفرستید روی سروری هست پس در نتیجه اگر شما تعداد زیادی ایمیل بفرستید این سرور هست که ضرر میبینه و آی پی سرور هم اسپم شناخته میشه

اینکه چطوری میشه از اسپم شدن ایمیل ها جلوگیری کرد و وبگذر برای خبرنامه هاش چیکار میکنه به ساعت ها بحث و نتیجه گیری نیاز داره که ایمیل به چه افرادی میخواد بره از چه سروری میره شرایط اسپم شناخته شدن در سایتهای دیگه چیه و . . . ( من که نمیدونم )
اما بهترین راه اینه که سعی کنید تعداد کمی ایمیل در یک بازه زمانی بفرستید

آخرین ویرایش:

soooot

Member
باز هم ممنون به خاطر جوابهاتون و شرکتتون در این بحث
حالا یه سوال دیگه , مسلما اگر بخوایم از روی همون هاستی که گرفتیم ایمیل ها رو بفرستیم صاحب سرور متوجه میشه و جلومون رو میگیره , ولی اگر از روی کامپیوتر خودمون و فقط با استفاده از آدرس ایمیلی که در هاستمون ساختیم ایمیل ها رو بفرستیم و فایلهای و عکسها و ... داخل ایمیل ها رو هم در جائی به جز هاستمون آپلود کنیم آیا باز هم صاحبان سرور متوجه میشن و یا جلومون رو میگیرن ؟ ( اصلا میتونن کاری بکنن که ما نتونیم از طریق آدرس ایمیلمون ایمیل ارسال کنیم ؟ )
فکر میکنم برای ارسال ایمیل گروهی از طریق نرم افزارهای ارسال ایمیل گروهی که روی کامپیوتر نصب میشن احتیاج به یه ایمیل با قابلیت pop3 داریم , حالا اگر بیایم و از یکی از ارئه دهندگان سرویسای ایمیل با قابلیت pop3 رایگان به عنوان آدرس ایمیل فرستنده استفاده کنیم , باز هم ممکنه که آی پی آدرس میل سرور به عنوان اسپمر شناخته بشه ؟
خوب مسلما اون سرویس دهنده برای هر آدرس ایمیل یه سرور اختصاصی رو در نظر نمیگیره و از هر سرور اینجور ارائه دهندگان خدمات ایمیل روزانه میلیونها ایمیل ارسال میشه ( توسط کاربران مختلف و با آدرس ایمیل های مختلف ) پس اگر قرار باشه آدرس آی پی یه سرویس دهنده ایمیل رایگان به عنوان اسپمر شناخته بشه و مسدود بشه کل ایمیلهائی که استفاده کننده گان اون سرویس میفرستن باید اسپم بشه که با توجه به اینکه روزانه میلونها ایمیل از این سرورها فرستاده میشه و هیچ وقت هم اسپم نمیشه پس با فرستادن چند هزار ایمیل از طرف ما هم مشکلی برای آی پی آدرس ایمیل فرستند پیش نمیاد , حالا دو تا سوال وجود داره که ممنون میشم اگر کسی بهشون جواب بده .
آیا برای هر آدرس ایمیل در سرورهای سرویس دهندگان ایمیل رایگان یک آی پی اختصاصی وجود داره یا اینکه تمام ایمیل آدرس ها از یک آی پی که آی پی سرور هست استفاده میکنن ؟
و سوال دومم اینه که آیا این جور سرویس دهندگان ایمیل محدودیتی برای ارسال ایمیل در زمان خاص و یا محدودیتی دیگری که باعث جلوگیری از ارسال ایمیل انبوه بشه دارن ؟ ( در صورتی که ارسال ایمیل از طریق نرم افزار و از روی کامپیوتر خودمون و فقط با استفاده از آدرس ایمیلی که در اون سرویس رایگان به عنوان آدرس ارسال کننده ایمیل ها ساختیم باشه )

amir_drw

Member
نمي دونم چرا اونايي كه جواب اين سوالا رو از قبل ميدونستن و براشون ابتدايي سكوت كردند .. شايد بخاطر اينه كه ميخوان اطلاعاتشون انحصاري مال خودشون باشه ..

ali-msh

Member
حالا یه سوال دیگه , مسلما اگر بخوایم از روی همون هاستی که گرفتیم ایمیل ها رو بفرستیم صاحب سرور متوجه میشه و جلومون رو میگیره , ولی اگر از روی کامپیوتر خودمون و فقط با استفاده از آدرس ایمیلی که در هاستمون ساختیم ایمیل ها رو بفرستیم و فایلهای و عکسها و ... داخل ایمیل ها رو هم در جائی به جز هاستمون آپلود کنیم آیا باز هم صاحبان سرور متوجه میشن و یا جلومون رو میگیرن ؟ ( اصلا میتونن کاری بکنن که ما نتونیم از طریق آدرس ایمیلمون ایمیل ارسال کنیم ؟ )

ببینید دوست عزیز شما روی سیستمتون از چه ایمیلی میفرستید لوکال که نیست ایمیل شما باز هم ارسال میشه به همون سرور در مورد سرور هم ارسال اسپم میتونه باعث بسته شدن اکانت شما بشه اما همونطور که گفتم با پایین آوردن تعداد ارسال ها در یک بازه زمانی طوری که به سرور فشار نیاد میتونید با مدیران هاستینگ کنار بیاین با اینکه باز هاستینگ هایی هستند که با اسپم مشکلی ندارن

فکر میکنم برای ارسال ایمیل گروهی از طریق نرم افزارهای ارسال ایمیل گروهی که روی کامپیوتر نصب میشن احتیاج به یه ایمیل با قابلیت pop3 داریم , حالا اگر بیایم و از یکی از ارئه دهندگان سرویسای ایمیل با قابلیت pop3 رایگان به عنوان آدرس ایمیل فرستنده استفاده کنیم , باز هم ممکنه که آی پی آدرس میل سرور به عنوان اسپمر شناخته بشه ؟

تقریبا از جاهایی که ایمیل رو به صورت رایگان در اختیار شما میزارن نمیتونید اسپم ارسال کنید ولی از هر سروری بفرستید آی پی اون سرور شناحته میشه

خوب مسلما اون سرویس دهنده برای هر آدرس ایمیل یه سرور اختصاصی رو در نظر نمیگیره و از هر سرور اینجور ارائه دهندگان خدمات ایمیل روزانه میلیونها ایمیل ارسال میشه ( توسط کاربران مختلف و با آدرس ایمیل های مختلف ) پس اگر قرار باشه آدرس آی پی یه سرویس دهنده ایمیل رایگان به عنوان اسپمر شناخته بشه و مسدود بشه کل ایمیلهائی که استفاده کننده گان اون سرویس میفرستن باید اسپم بشه که با توجه به اینکه روزانه میلونها ایمیل از این سرورها فرستاده میشه و هیچ وقت هم اسپم نمیشه پس با فرستادن چند هزار ایمیل از طرف ما هم مشکلی برای آی پی آدرس ایمیل فرستند پیش نمیاد , حالا دو تا سوال وجود داره که ممنون میشم اگر کسی بهشون جواب بده .

همونطور که گفتم از سرویس های رایگان برای این کار نمیتونید استفاده کنید ولی مثلا یاهو میخواد گوگل رو اسپم کنه ؟ در اینجا باز فاکتور های دیگه ای داخل ماجرا میشن که این اتفاق نمیفته

آیا برای هر آدرس ایمیل در سرورهای سرویس دهندگان ایمیل رایگان یک آی پی اختصاصی وجود داره یا اینکه تمام ایمیل آدرس ها از یک آی پی که آی پی سرور هست استفاده میکنن ؟

بستگی به سرور داره ممکنه سرویس دهنده برای هر 300 اکانتش آیپی جدایی استفاده کنه یعنی 300 تای بعدی آیپیشون فرق میکنه ممکن هم هست که همش یکی باشه بستگی به مسئولان سرور داره

سوال آخرتون رو متوجه نشدم

blognevis

Active Member
راه حل

دوستان سلام
من شش تا سئوال دارم؟
1- امكانش هست يك سرور مجازي طراحي يا تعريف كرد كه خودمان ip را براش تعريف كنيم حتي اگر ip مال ياهو يا ... باشه؟
2- امكان ارسال در لوكال هاست هست؟
3- اين وبگذر چطوري روزي بالاي 300 هزارتا ارسال ميكنه و مشكلي هم پيش نمياد؟
4- ايا راهي هست كه وجود داشته بشه و در سه مورد بالا نباشه؟
5- ايا اين شركتهاي تبليغاتي براي هر تعداد ارسال مشخص يك ip تعريف ميكنن
6- ip فيلتر ميشه اگر تعداد زياد ارسال بشه يا دامين( اگر براي هر تبليغ يك ساب دامين تعريف كنيم و يك ip داخلي براي اون ساب دومين تعريف بشه امكان داره كه ديگه به دامين اصلي اسيب نرسه
ممنون
امبدوارم كسي باشه كه بتونه تخصص جواب بده

ehsanch

Active Member
ربطی به تعداد ایمیل نداره... اگه تعداد اسپم ها که یوزرها مشخص میکنن (با زدن دکمه اسپم) یا الگوریتم هایی که خودشون دارن زیاد بشه و همچنین آی پی که از آن استفاده کردید اگه اسپمر باشه اون ایمیل رو اسپم میشناسند.

بابا راه سالم هم واسه تبلیغ هست.. ول کنید اسپمو :-l

SME

Banned
جواب 6 تا سوال البته تا جایی که میدونم:
1) اگر روی کامپیوتر خودت این برنامه ها رو اجرا کنی میشه.یعنی ارسال از سریق کامپیوتر شخصی.
2) نمیدونم...شاید بشه. شاید با تنظیم برنامه برای این کار بشه کرد. اما باید برنامه ارسال امکان ارسال به خارج از Pc رو به شما بده. (اگر کسی میدونه جواب کامل بده)
3) آقای محسن پویا (مسیول وبگذر) خودشون تو کانادا سرور دارن...فکر نمیکنم براش مهم باشه که با سرورش چی میفرسته. ضمن اینکه ایشون میتونن برنامه نویسی کنن و این یک قدرت برتره!
4) !!! مثلا چه راهی؟
5) فکر نمیکنم. خیلی از این شرکتها از روی کامپیوتر شخصی اقدام به ارسال میکنن (نیاز به Adsl داره)
6) فکر کنم دامین. البته هر دو مورد رو تحت نظر قرار میدن.

جدیدترین ارسال ها

بالا