تقی پور: دولت دهم اولین دولت الکترونیک

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه خدمات الکترونیکی بهداشت، سلامت و بانکداری الکترونیکی را از اولویتهای این وزارتخانه ذکر کرد و گفت: ماموریت ما در پروژه کارتهای هوشمند تامین زیرساختها و هماهنگی با دستگاههایی خواهد بود که باید خدمات خود را بر روی این کارت و بر روی شبکه های ملی قرار دهند.


به گزارش مهر، رضا تقی پور دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه اجرای پایلوت کارت ملی هوشمند، دولت دهم را اولین دولت الکترونیک خواند و افزود: با نامگذاری این دولت به نام دولت الکترونیکی در تلاش هستیم تا دولت الکترونیکی را تحقق ببخشیم.


وی مهمترین اثرات این کارتها را کاهش ترددها و مراجعات دانست و ادامه داد: مهمترین اثرات این کارت امنیت آن است چرا که این کارتها به دلیل دارا بودن مشخصات بیومتریک امکان احراز هویت بصری در کنار احراز هویت تکمیلی را فراهم می آورد.


تقی پور به نقش این وزارتخانه در توسعه خدمات الکترونیکی اشاره و خاطرنشان کرد: با پیش بینی هایی که در دولت دهم در طول برنامه پنجم توسعه شد موضوعاتی چون سلامت الکترونیکی به صورت جدی دنبال و جلساتی در زمینه تعمیم خدمات الکترونیکی در این حوزه در سراسر کشور با وزارت دفاع و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.


وی توسعه بانکداری الکترونیکی را از دیگر برنامه های این وزارتخانه ذکر و اضافه کرد: علاوه بر خدمات الکترونیکی در حوزه بهداشت و درمان، توسعه و گسترش بانکداری و تجارت الکترونیکی در دستور کار قرار دارد تا در کنار سایر خدمات الکترونیکی از طریق شبکه ارائه شود.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین زیرساختهای ارتباطی و فناوری اطلاعات را از ماموریتهای این وزاتخانه در حوزه تحقق دولت الکترونیک دانست و یادآور شد: زیرساختهای ارتباطی تا حدود زیادی در کشور فراهم شده و در بخش زیرساختهای مربوط به فناوری اطلاعات اقداماتی صورت گرفته است که از آن جمله می توان به مشارکت این وزارتخانه با سازمان ثبت اشاره کرد.


تقی پور اضافه کرد: مشارکت وزارت ارتباطات در پروژه کارتهای ملی هوشمند با سازمان ثبت و وزارت کشور در تامین زیرساختها، شبکه، طراحی سامانه کارت و در ادامه آن هماهنگی با دستگاههایی خواهد بود که باید خدمات خود را بر روی این کارت و بر روی شبکه های ملی قرار دهند.منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا