[سوال] تقویت آنتن وایرلس

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
یکی از دوستای من با استفاده از وایرلس لپ تاپ به نت کانکت میشه.

روتر اصلی طبقه ی بالای خونه شون هست.

حالا الان میگه که دریافت سیگنال هاش خیلی ضعیف هست و عملا نمیتونه به نت وصل بشه.

راهی برای تقویت سیگنال ها هست؟

این ریپیتر که میگن چی هست؟ واقعا جواب میده؟؟

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

ببین رضا جان این دوستتون میتونه فکر میکنم اسمش اکسس پوینت باشه بگیره که 4 پورت lan و 12 تا وایرلس میتونه وصل بشه

بعد از روتر بالا یک سیم بکشه برای اکسس پوینت و براحتی از وایرلس استفاده کنه

ولی بگو ببینم دوستت adsl داره یا وایرلس ؟؟؟ چون این اکسس پوینتی که من میگم adsl رو هم به وایرلس تبدیل میکنه

موفق باشید

GFX Master

نه وایرلس داره.

الان این اکسس پوینت که گفتی رو بیشتر توضیح میدی که چی هست؟

قیمتش چند هست؟

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

اکسس پوینت کارش اینه که یه شبکه بیسیم محلی (چه برای یوزرای خاص و چه همه) درست کنه. این شبکه میتونه بدون اینترنت و با اینترنت باشه. حتی می تونه یه اشتراک ای دی اس ال رو تبدیل به اینترنت بیسیم کنه.

ریپیتر، امواج شبکه وایرلس دریافتی رو میگیره و تقویت و منتشر می کنه.

چند وقت پیش واسه یکی از همکارا یه دستگاه چندکاره شو گرفتیم (حدود 15 هزار تومن)که هم اکسس پوینت بود و هم مودم وایرلس (تبدیل بیسیم به کابلی) و هم ریپیتر و هم مولتی ریپیتر.
منتها توی تنظیماتش باید بگی کدوم کارو انجام بده.

من که امتحان کردم چیز خوبی بود. ولی همین جوری نمیشه گفت چی دقیقاً از همه بهتره. مهم اینه که ببینی توی موقعیت خودت چه دستگاهی جواب می ده.

التماس دعا
یا علی

GFX Master

یعنی الان من توی خونه سرویس و مودم ای دی اس ال دارم میتونم با استفاده از این ریپیتر تبدیل به وایرلسش هم بکنم؟

یعنی از ای دی اس ال برای پی سی استفاده کنم و از وایرلسش برای موبایل یا لپ تاپ و اینا؟

بعد این ریپیتر مارک خاصی داره که از بقیه بهتر و مطمئن تر باشه؟

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

نه رضا جان رپیتر چیز دیگه ایه !!!

برای این کار باید یک اکسس پوینت استفاده کنی

الان من خودم دارم از این سرویس استفاده میکنم توسط یک مودم adsl که قابلیت اکسس پوینت رو داره از lan برای pc و از وایر لس برای لب تاب استفاده میکنم

موفق باشید

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

رفتی بازار نگی ریپیتر می خواما ... !
همین که بگی ریپیتر، فروشنده با نیشخند می پرسه: نزدیک خونه تون اداره ای، پاساژی، چیزی هست که وایرلس رایگان داره و می خوای ازش استفاده کنی؟
:lol:

همهء این دستگاه ها یه شکلن و تقریباً به یه روش کار می کنن.
اگه چند کارشو بخوای بگیری، توی تنظیماتش باید بهش بگی که من ازت می خوام اکسس پوینت باشی که پهنای باند ADSL ورودی رو به وایرلس تبدیل کنی.

حقیقتش اون قدر مارک و برند و اسم اصلی و متفرقه توی بازار هست که نمی شه گفت کدوم مدل خوبه و کدوم بد. همین که برات کار کنه کافیه.
البته علی توی این کار اوستا تره. (حالا یک پاس زیبا از این بازیکن :دی)

اینی که واسه همکارمون گرفتیم بدک نیست؛ ولی یکی از کمبوداش اینه که فقط یه دونه پورت RJ45 (کابل شبکه) داره.
نمی شد با کیس سری کرد. یعنی اگه می خواستی هر تغییری توی چیدمان سیستمت بدی (بخوای از دستگاه استفاده کنی و یا بخوای قطع بشه و یا بخوای تنظیمش کنی و هر کار دیگه) باید هی جای پورت ها رو عوض کنی.

اگه مورد آخرو متوجه نشدی مهم نیست. چون واقعاً مشکل خاصی پیش نمیاد. یه کم این ور و اون بردن دستگاه و کابل دردسر داره.
اگه متوجه منظورم شدی و دستگاه حداقل دو پورته گیرت نیومد و میخوای حلش کنی، بازم مهم نیست. یه هاب سوئیچ 5 تومنی بگیر و دستگاهو به هاب وصل کن و حالشو ببر.

التماس دعا
یا علی

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

مدل من Alfex هستش 60 تومن گرفتمش یه سال پیش هم مودمه ADSL و 4 تا خروجی LAN داره واسه شبکه داخلی و 12 تا هم از طریق WL می تونند به مودم وصل بشن و بردشم اگه دیواری چیزی جلوش نباشه تا 50 متره ولی اگه چیزی جلوش باشه 20 متر جواب میده

موفق باشید

Arsham

اینو میخوریم گول نخوریم ♠
من به تاپیک دیر رسیدم ولی :

مدل من edimax که 63 تومن هست الان ، هم مودمه ADSL و 4 تا خروجی LAN داره واسه شبکه داخلی و 12 تا هم از طریق WL می تونند به مودم وصل بشن و بردشم اگه دیواری چیزی جلوش نباشه تا 150 متره ولی اگه چیزی جلوش باشه 50 متر جواب میده
:green:

جدیدترین ارسال ها

بالا