تقاضاي كمك از دوستان درمورد تغيير سورس يك برنامه Vb 6

ehsanmmb

New Member
سلام ، :cool:‌دوستان من به يه مشكلي بر خورد كردم كه ازتون تقاضاي كمك دارم . من سورس يك برنامه ضبط صدا با چند فرمت از جمله mp3 رو دارم و مي خوام شكل ظاهري اين نرم افزار رو تغيير بدم ... البته اين كار رو چند وقت پيش به يكي از دوستاي برنامه نويسم سپردم اما متاسفانه به دليل مشكلاتي كارش نصفه موند و الانم متاسفانه بهش دسترسي ندارم ! منم ويژوال سر در نمي يارم :neutral:اما تا اينجاي كار و مراحلي رو كه اين سورس طي كرده رو شرح مي دم تا اينشالا به نتيجه برسه :wink:

چون اين برنامه رو در نهايت مي خوام تو MMB ..بايند كنم و در حقيقت تو بخشي از يك صفحه مالتي مديا استفاده ميشه مجبور به تغيير سورس شدم .

من سورس اصلي برنامه + برنامه اي رو كه ناقص هست الان و از نظر شكل ظاهري مي خوام به اين شكل در بياد + يه اسكين كه اون دوست برنامه نويسم جوري تغير داد سورسو كه مثلا جاي اون فايل back.gif هر عكسي با اون اسم بزاريم اسكين برنامه اون ميشه دانلود كنيد فكر كنم متوجه مي شيد البته چند تا فايل ران تايم هم نياز داره براي اجرا كه برنامه نويسا فكر كنم داشته باشن اگه نداشتين اونا رو هم دستور بدبد بفرستم فايلهاشم ايناست :
COMCTL32.OCX
COMDLG32.OCX
COMDLG32.oca

اينم لينك دانلود نمونه و سورس برنامه :

http://rapidshare.com/files/65156290/nemoneey_barname.zip

منهاي سورس اصلي و سورس تغيير يافته و back.gif كه در واقع اسكين نرم افزاره ،يك فايل ديگه پيدا كردم به نام LAME.exe اين lame.exe طوريه كه وقتي برنامه روكورد ميكنه البته با فرمت wave اگر فايل wave يا هر فايل wave ديگه اي رو روي ويندوز به صورت drag and drop يعني بگيريم و بندازيم رو اين lame.exe يه پنجره داس واز ميشه و فايل wave رو به mp3 كانورت ميكنه ! حالا نمي دونم دوستم اين فايل رو از كجا اوورده بود ! ولي فكر ميكنم مي خواست تو سورس يه چيزي بنويسه كه بعد از ركورد ، فايل به صورت مخفي يك بار با lame.exe ران بشه ..تا تبديل به فرمت MP3 بشه و بعد فايل wave ديلت بشه..اين البته يه نظريه بود و به هر حال اين lame.exe رو هم در لينك زير آپلود كردم :

http://rapidshare.com/files/65865498/LAME.zip

يه نكته ديگه اينكه من موقع ر-سورس اين برنامه هرز گاهي بالا سر دوستم بودم و از نظر شكل ظاهري و اين جور چيزا بهش مي گفتم اين كارو كنه اون كارو كنه .. در مورد PLAY , PAUSE هم خودم گفتم براش بزاره كه گذاشت ، چون مي خواستم بر نامه جوري باشه كه كاربر بعد از ركورد PLAY كنه و خب صداي ضبط شده رو بشنوه و يا اون Eject و يا اون سيك بار كه جلو عقب ميكنه رو باز به همين ترتيب سورس اصلي نداشت . و خب وقتي كاربر بخواد از ركوردر به عنوان پلير استفاده كنه نياز بود .

طراحي اسكين و دكمه هاي پلي و استپ و غيره رو خودم كردم و متاسفانه چون كل اين كار به مدت خورد الان كمه ها رو ندارم يعني تو تر تميز كاريا گم شد :( اما اگر دوستاني كه دارن زحمت ميكشن سورس تغيير يافته وقتي كه كامل شد رو برام بفرستن اين خورده كاريا رو خودم ميتونم انجام مي دم يا مثلا message هاي اررور چيزاي ابتدايي رو...

هر چي بشه شروع ضبط رو براي كاربر ساده تر كرد بهتره ! يعني مثلا هر يار كه روي ركورد كليك ميكنه اتوماتيك يه فايل مثلا توي يه شاخه به نام My Sound يا تو اين مايه ها رو دسكتاپ ساخته شه و بعد از استپ با زدن play كاربر آخرين صدايي رو كه ضبط كرده بخش بشه ..اينم البته نظر من بود اما همينجوريم بد نيست نهايتا بايد يه فايل آموزشي هم تو برنامه بزارم چون مي دونيد كه خيلي ها مخصوصا استفاده كنندگان از اين نرم افزار با چيزاي مثل Samplerate يا mpeg layer 3 يا wave و منظورم كلا تنظيمات يك فايل صوتي آشنا نيستند اگه بشه به صورت defalut برنامه فقط فرمت mp3 يعني اين تنظيمات MPEG Layer-3 - 56 kBit/s, 22,050 Hz, Stereo
ضبط كنه عالي ميشه

با همه تفاصير بالا جمع بندي كلي اين هست كه : الان سورس جديد كار هم مي كنه ولي فقط فرمت wave ضبط مي كنه ، قسمت اكو لايزر و افكت ها هم كار مي كنه مشكلات هم زياد داره البته مهمترينش اين كه mp3 ركورد نمي كنه ، دوستم توي path هاي برنامه يه سري default گذاشته كه جالب نيستند ، يه seekbar هم اصل برنامه نداشت خودش انداخته روش كه اونم زياد جالب نيست ، پيغام هاي خطا فكر كنم پينگليش ظاهر مي شه ، بعد از ضبط و قطع دكمة‌ ركورد با زدن دكمه play فايل ضبط شده رو نمي خونه و بايد حتما با استفاده از اجكت لود و سپس play كرد .. و اول برنامه يعني قبل از ضبط شما بايد يه فايل + مسير رو مشخص كني تا ركورد كنه ..يعني اينجوري نيست كه ركورد رو بزني و شروع به ضبط كنه و اگه بعد خواستي سيو كني / ، چون سورس برنامه فرمت هاي ضبط زيادي رو قبول مي كنه ، قبل از ضبط بايد يه سري setting انجام بشه مثل همون مسير دادن با مشخص كردن mhz و از اين چيزا اگه بشه فقط mp3 ضبط كنه مثلا با كيفيت 48 mhz streeo و منظورم از اين كارا اينه كه چون برنامه براي يك كاربر ساده در نظر گرفته ميشه . يعني اگر بشه در كل از ايني كه هست را دست تر بشه و يوزر فرندلي تر خيلي عالي ميشه ولي توي همون سايز و پيكسل چون همون طور كه گفتم اين برنامه قرار bind بشه توي يه صفحه نرم افزار مالتي مديا . تو شكل زير نمونه اي گذاشتم كه كاربرد برنامه رو در mmb نشون ميده ‌:

35861e8dd2.gif

جدیدترین ارسال ها

بالا