تفاوت pal و ntsc

sibesabz14

Member
""" سلام """

تفاوت بين PAL و NTSC در چيه ؟ و كداميك در سيستمهاي ما بيشتر جواب ميده و مورد قبول تره ؟ آيا در كيفيت هم تفاوتي دارند با هم ؟

""" تشكر """ :rose:

:razz:​

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام دوست من ....

pal و ntsc دوتا سیستم استاندارد برای پخش در تلویزیونن . یعنی فقط برای تلویزیون استفاده میشن نه سینما ...

تو ایران از pal استفاده میشه ... طبیعیه که اگر بخوای کاری رو تو تلویزیون ایران پخش کنی باید از این فرمت استفاده کنی ...
ntsc بیشتر تو اروپا و امریکا استفاده میشه .....

اینا هم مشخصات هرکدومه
PAL
Editing mode: DV PAL
Timebase: 25.00fps

video
Frame size: 720h 576v (1.0940)
Frame rate: 25.00 frames/second
Pixel Aspect Ratio: D1/DV PAL (1.0940)
Fields: Lower Field First

Audio
Sample rate: 48000 samples/second

NTSC
Editing mode: DV NTSC
Timebase: 29.97fps

Video
Frame size: 720h 480v (0.9091)
Frame rate: 29.97 frames/second
Pixel Aspect Ratio: D1/DV NTSC (0.9091)
Fields: Lower Field First

Audio

البته فرمت جدید تلویزیونی HDTV است که بسیار کیفیت خوبی رو داره .. البته حالا ها مونده که در ایران باب بشه

Editing mode: HDV 1080i
Timebase: 29.97fps

Video
Frame size: 1440h 1080v (1.3333)
Frame rate: 29.97 frames/second
Pixel Aspect Ratio: HD Anamorphic 1080 (1.333)
Fields: Upper Field First

Audio

موفق باشی

mhasan63

Member
سلام دوست عزیز...
همان طور که دوستان در بالا فرمودند در حال حاضر سیستم تلویزیون ایران Pal-Scam می باشد. اگر می خواهید کاری رو برای تلویزیون بفرستید باید پال باشد ولی اگر برای کارهایی مثل کلیپ های کامپیوتری و فیلم های VCDو DVD انجام می دین خیلی فرق نمی کند . چون اکثر تلویزیون و ویدیو ها سیستم اتوماتیک دارند و خودشان حالت Pal و Ntsc رو انتخاب می کنند...
از لحاظ کیفیت باید عرض کنم سیستم ntsc به خاطر تعداد فریم بالاتر کیفیت رنگ و ... بهتری دارد
ولی ریسک نکنید...
در ایران بهتر است از سیستم پال استفاده کنید
یا علی​

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

سیستم های تصویری مثل PAL و NTSC (همون جوری که گفته شد) از خانوادهء SD هستن (Standard Display).
این سیستم ها تفاوت زیادی با هم نداره و فقط یه استاندارد هستن.
(اگه تفاوت های ناچیز مثل تعداد فریم در ثانیه رو در نظر نگیریم) مثل اینه که توی اکثر کشورها فرمون اتومبیل ها سمت چپه و توی بعضی از کشورها سمت راست ... نمی شه گفت کدومش درسته.

راستی ... این تاپیک رو از بخش پریمیر منتقل کردم به اینجا ... جای مناسبش همین جاس.

التماس دعا
یا علی

mrmostafa

Member
الان یه فیلم AVI رو بخواهیم به دی وی دی تبدیل کنم با نرم افزار ConvertXtoDVD سیستم PAL و NTSC دارخ بهتره با کودم کانورت بشه که در سینما خانواده کیفیت بهتری رو روی ال سی دی نشون بده؟؟؟ ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا