تفاوت های میان html ، xhtml و xml چیست؟

شروع موضوع توسط جومیر ‏9 دسامبر 2017 در انجمن زبان HTML

 1. جومیر

  جومیر New Member

  ارسال‌ها:
  8
  تشکر شده:
  1
  امتیاز دستاورد:
  1
  در ژانویه 2000 ، W3C اعلام نمود که html 4 به xhtml 1 تغییر پیدا نموده است و xhtml کد html 4 می باشد که به صورت xml نوشته شده باشد.

  xhtml از دو بخش اصلی تشکیل شده

  * html 4

  html 4 زبان برنامه نویسی می باشد برای نمایش متن و مطالب در پلتفرم های مختلف. در این زبان قابلیت های بسیاری برای نمایش مطالب، تصویر و فایل های مولتی مدیل وجود دارد.

  * xml

  یک زبان برنامه نویسی مارک آپ قابل گسترش می باشد که سادگی و و قدرت html را دارد و پیچیدگی خاصی چندانی ندارد.

  XHTML انعطاف پذیری HTML و قابل گسترش دادن XML را با هم دارد. اما این به چه معناست.

  برخی از تگ های html وجود دارند که در برخی از مرورگرها کار می کنند و در برخی دیگر خیر. برخی از آن ها جزو تگ های DTD هستند و برخی دیگر خیر. اما نتیجه آن این است که صفحه سایت شما در تمامی مرورگرها به یک شکل نمایش داده نمی شود. تنها راهی که به عنوان کد نویس html دارید آن است که از آن تگ ها استفاده ننمایید و یا در سایت خود عنوان نمایید که این سایت در چه مرورگرهای نمایش بهتری دارد و همچنین اینکه صفحات مختلف برای مرورگرهای مختلف ایجاد نمایید.

  با استفاده از XHTML به انجام این کارها احتیاجی نیست. توسط XHTML ، در صورتی که احتیاجی برای ایجاد تگ جدید بود، می توانید آن را در ماژول XHTML ایجاد نمایید و آن را در صفحه وب سایت خود استفاده نمایید. شما همچنین می توانید توسط XHTML حالت نمایش صفحه را در مرورگری که آن را لود می نماید معین نمایید.


  تفاوت های میان html ، xhtml و xml
   
  نوشته شده توسط جومیر در ‏9 دسامبر 2017
  Information96 از این پست تشکر کرده است.

به اشتراک بگذارید