تفاوت هاست ویندوز و لینوکس در چیست؟

behnam_kh

New Member
با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم فرق هاست لینوکس و ویندوز در چیست؟
چرا هاست لینوکس ارزان تر از هاست ویندوز است؟
کیفیت کدام یک بهتر است؟
برنامه پارسی پی اچ پی رو که با پسوند .zip هست آیا میشه روی هاست لینوکس هم نصب کرد؟
www.parsiphp.com
فرق بین برنامه های با پسوند .zip و .gs.tar و.tar در چیست آیا روی هاست خاصی فقط نصب میشوند؟

من برای ست کردن دی ان اس مشکل دارم
برای مثال داخل سایت hostsilver نوشته dnsها رو به صورت زیر تنظیم کنید:
ns1.hostsilver.com
ns2.hostsilver.com
یعنی داخل فیلدهایی که مربوط به وارد کردن dns هست باید بنویسم:hostsilver.com یا ns1.hostsilver.com ؟

iranads

Active Member
در مورد دی ان اس بله راهش همینه// در مورد پسوند ها باید ببینید که هاست شما کدوم رو ساپورت میکنه ولی عموما zip & tar مشکلی نداره.. در ضمن هر برنامه ای که php باشه رو سرور لینوکس نصب میشه.. و تفاوت بین لینوکس و ویندوز از چند نظر مطرح هست::: یک نرم افزار های سرور و... و اینکه عموما سرورهای ویندوز برای اجرا شدن فایل های نوشته شده با asp هست ولی لینوکس مخصوص php

S4DEGH

Well-Known Member
ببنيد در صورتي كه از كد هاي asp استفاده نميكنيد .. حتما از هاست لينوكس استفاده كنيد .. نگاه به ارزان تر بودنش نكنيد اتفاقا از نظر امنيتي و ساختاري و امكانات 100 درجه بالاتر از هاست ويندوز هست !

خصوصا اينكه بر روي سرور سي پنل نصب باشه .. ديگه همه كار ميتوني بكني .. !!
چه زيپ كردن چه آنزيپ كردن phpmyadmin ساپورت فرمت ها .. آپاچي و ..

ولي توي سرور ويندوز بكل تعطيله اين چيزا .. بعضي از شركت ها رفتي دستي خودشون قابليت php يا myadmin رو اضافه كردن كه تا الان هر سروري ديدم مشكل داره چون درست نميتونن تنظيم كننش !
خصوصا اينكه بيشترشون از پلسك استفاده ميكنن و اونم كه هيچي نداره ! نه قابليت آنزيپ كردن نه قابليت زيپ كردن و ..
در مقابل سي پنل هيچي نيست !

در كل اگر غير از asp ميخوايد كار كنيد حتما از سروري استفاده كنيد كه در درجه اول لينوكس باشه و داراي سي پنل باشه .. :)

داخل فیلدها کدوم رو بنویسم
خوش گفته ديگه !!
ا ns1.hostsilver.com
ا ns2.hostsilver.com

ehsanch

Active Member
میخواستم بدونم فرق هاست لینوکس و ویندوز در چیست؟
مهمترین فرقش اینه که هاست لینوکس از php,mysql ساپورت میکنه و هاست ویندوز از asp ,mssql . بنابر این باید ببینید برنامتون به چی احتیاح داره و اونو بگیرید.
چرا هاست لینوکس ارزان تر از هاست ویندوز است؟
چون هزینه های لایسنس نرم افزارهاش بیشتر هست. مثلا لایسنس خود ویندوز. ولی در لینوکس اکثر نرم افزارها مجانی هستند.

کیفیت کدام یک بهتر است؟
در Php لینوکس بهتره و در asp ویندوز

برنامه پارسی پی اچ پی رو که با پسوند .zip هست آیا میشه روی هاست لینوکس هم نصب کرد؟
بله. بهتره رو لینوکس نصب کرد.
فرق بین برنامه های با پسوند .zip و .gs.tar و.tar در چیست آیا روی هاست خاصی فقط نصب میشوند؟
این ها برنامه نیستند. بلکه فرمت فشرده سازی هستند. مثل wma , mp3 در فرمت های ذخیره سازی صدا

من برای ست کردن دی ان اس مشکل دارم
برای مثال داخل سایت hostsilver نوشته dnsها رو به صورت زیر تنظیم کنید:
ns1.hostsilver.com
ns2.hostsilver.com
یعنی داخل فیلدهایی که مربوط به وارد کردن dns هست باید بنویسم:hostsilver.com یا
ns1.hostsilver.com ؟
این dns ها را باید در کنترل پنل دامین که با کنترل پنل هاست فرق داره وارد کنید. باید اطلاعات کنترل پنل دامنه رو از شرکتی که ازش خریداری کردید درخواست کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا