تفاوت سی پی یو AMD با Intel در نرم افزارهای گرافیکی...!!!

ramezani1363

New Member
با سلام و احترام خدمت همه ی حرفه ای ها و دوستان عزیز :wink:

بعد از کلی مطالعه مقالات درباره مقایسه بین سی پی یو های AMD و Intel بالاخره متوجه نشدم اینجا کی داره درست میگه !!!
:-?

و چیزی که باعث شده اینهمه روی انتخاب سی پی یو مناسب حساس بشم تفاوت قیمت همه ی قطعات مناسب و مرتبط با اونها و تفاوت در عملکردشان تو نرم افزار های 3DMAX و Photoshop هست...
البته خودم یه سیستم با سی پی یو AMD 8 Core مدل 8150 3.6 Gh دارم اما برای کنترل حرارتش یه فن قوی هم روش گذاشتم که خب وقتی سیستممو خاموش میکنم متوجه میشم صداش یکم زیاد بوده و اعصابم آروم تر میشه

نرم افزار هایی هم که استفاده میکنم 3D Max -VRay و Photoshop هست معمولا Corel هم کار میکنم

بخاطر همین دوستانی که تو این زمینه اطلاعات دارن و یا خودشون 3D کار هستن ، با تجربه ای که از سیستم خودشون یا سیستم اطرافیانشون دارن ، لطفا راهنمایی کنن سوالی که دارم اینه :
برای نرم افزار های که عنوان کردم کدوم CPU و در ادامه کدوم VGA رو پیشنهاد میکنین ؟ و با چه مدلی ؟

این رو هم اضافه کنم که سی پی یو AMD جدید مدل FX 9590 چقدر با مدل های Core i7 های جدید تفاوت کیفیت در رندر گیری و کارهای گرافیکی داره ؟

ممنونم زیااااااااد
:rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام. برای ماها که مکس وی ری کار میکنیم اینتل میتونه انتخاب بهتری باشه. مخصوصا وی ری 3 که با فناوری Embree تونسته زمان رندر رو تا درصدی کاهش بده. این فناوری مختص اینتل هست.
قیمت فکر نمیکنم خیلی باهم فرق کنن.

بهترین انتخاب برای شمااگه مشکل بودجه ندارید میتونه سوکت 2011 اینتل باشه . بطور کل اینتل خیلی بهتر عمل میکنه تو رندر . ولی اگه به لحاظ قیمت بخوایم مقایسه کنیم سی پی یو amdfx 8350 با قیمت حدود 640 تومن که قیمتی معادل سی پی یو i5 اینتل رو داره میتونه مناسب تر باشه .گرافیک هم ترجیحا nvidia انتخاب کنید.مدل gtx660ti و gtx760 انتخاب های خوبین

ramezani1363

New Member
میدونین مشکلی که با سیستم خودم دارم اینه که وقتی یه آبجکنت نسبتا سنگین وی ری مثل یه مبل با ریزه کاری، تو محیط میارم دیگه نمیشه براحتی تصویر رو Pan کرد و تو View port کشید و جابجا کرد...
جدا اعصاب خورد کن میشه
و مشکل اینجاست که نمیدونم این مربوط به سی پی یو میشه یا کارت گرافیک !!
چون کارت گرافیکمم بد نیست nVIDIA GTS 450 1G DDR 5 هست که بعید میدونم پایین باشه ! RAM هم 8 G
وگرنه که خب تو زمان رندر گیری بد عمل نمیکنه

اگر کسی رو میشناسن که سیستم AMD داره و راضیه و این مشکل آبجکتی رو که گفتم نداره معرفی کنین یا حداقل مشخصات سیستمش رو بنویسین

یک دنیا ممنون از راهنماییتون
:wink:

msaatchi

Member
میدونین مشکلی که با سیستم خودم دارم اینه که وقتی یه آبجکنت نسبتا سنگین وی ری مثل یه مبل با ریزه کاری، تو محیط میارم دیگه نمیشه براحتی تصویر رو Pan کرد و تو View port کشید و جابجا کرد...
جدا اعصاب خورد کن میشه
و مشکل اینجاست که نمیدونم این مربوط به سی پی یو میشه یا کارت گرافیک !!

اینگونه مشکلات اول مربوط به کارت گرافیک و دوم رم است. مسئولیت کارت گرافیک، پردازش همزمان یا همان Real Time Render است.

در خصوص CPU، قبلا (حدود 10 سال پیش) برتری با AMD به جهت قدرت و نوآوری بود اما Intel ناگهان با بهره گیری از نظریه ای (که اسمش را به یاد نمی آورم!) توانست با سرعت بیشتر دست به نوآوری در کنار افزایش قدرت بزند و بسیار سریع AMD را کنار گذاشت. همینطور همکاری این شرکت با سایر قطعه سازها بیشتر شد. در تهیه سیستم، توجه به اسمبل، مهم ترین نکته است و شما با داشتن CPU INTEL، انتخاب بیشتری برای اسمبل سایر قطعات دارید (اطلاعات من چندان بروز نیست، اما خبری در خصوص پردازشگرهای AMD که نظر را جلب کند نشنیده ام و در عوض همچنان خبر نوآوری های Intel به گوش می رسد).

ahura3d

Active Member
برای view port ها گرافیک و رم پردازش میکنند و برای رندر CPU .
توصیه میکنم به شما برای کار دور سیستم amd رو خط بکشید مخصوصا که برای 3dmax که صحنه از یک میلیون پلیگان بیشتر بشه گرافیک های ati جوابگو نیستند چون فناوریشون رو اختصاص دادن به game نه کار های گرافیکی. ati فقط توی بازی خیلی خوب جواب میده

ramezani1363

New Member
صحیح... سوال دیگه ای هم برام پیش اومده

هارد SSD چقدر روی سرعت رندر تاثیر میذاره ؟؟
:?:

چون قیمتش کم نیست و خب اگر قرار باشه اونقدری روی سرعت رندر موثر نباشه میشه روی قطعه دیگه ای سرمایه گذاری کرد !
:eye:

msaatchi

Member

هارد ssd چقدر روی سرعت رندر تاثیر میذاره ؟؟
:?:

چون قیمتش کم نیست و خب اگر قرار باشه اونقدری روی سرعت رندر موثر نباشه میشه روی قطعه دیگه ای سرمایه گذاری کرد !
:eye:

آنچه که بحث می شود این است که تاثیر چشم گیری نخواهد داشت. برای رندر سریع، مهم ترین و موثرترین فاکتور، cpu هست.

ahura3d

Active Member
هارد ssd به این دلیل گران هست که دیسک سخت داخلش نیست . که بعضی ها به اشتباه فکر میکنند هارد اکسترنال هم دیسک سخت نداره.
ssd تشکیل شده از یک سری مموری ها مثل فلش که حسابی سرعت انتقال اطلاعات رو بالا میبره ولی در مورد رندر اطلاعات پردازش میشوند نه جابجا. پس نیاز به CPU هست البته vray برای رندر به cpu نیاز داره وگرنه الان یکسری موتور های رندر اومده که با gpu یا همون گرافیک پردازش رو انجام میده

ramezani1363

New Member
بزارین اینطوری موضوع رو مطرح کنم...
از دوستان اگر کسی هست که موقع وارد کردن آبجکت وی ری اونم آبجکت های سنگین با مشکل من مواجه نمیشه و براحتی میتونه تصویرشو تو View port جابجا و اصطلاحا Pan کنه سیستمشو معرفی کنه

فکر کنم اینطوری زدوتر به یه جواب برسم

_MRM_

Member
سلام
شما با برنامه CINEBENCH یه تست بگیر و نتیجه را مقایسه کن
مدل گرافیک من GeForce GT540 و امتیاز 24.35 و تا 7-8 میلیون پولیگان هم مشکل ندارم

Mehran coyote

Well-Known Member
هارد SSD چقدر روی سرعت رندر تاثیر میذاره ؟؟ :?:
چون قیمتش کم نیست و خب اگر قرار باشه اونقدری روی سرعت رندر موثر نباشه میشه روی قطعه دیگه ای سرمایه گذاری کرد ! :eye:
اول ابنکه ssd هارد نیست و از اوردن کلمه هارد پشت ssd خوداری کنید :green:
دوم اینکه ssd یه جا اساسی تو رندر کمک میکنه

موقعی که فرضا vray داره prepass ها رو پر میکنه به رم نیاز داره حالا اگر خدایی نکرده صحنه ی ما خیلی سنگین بود و از رم ما فراتر بود سیستم عامل سراغ virtual memory میره که اگه اینجا ssd داشته باشی میتونه خیلی زیاد نیست به هارد تفاوت داشته باشه

آخرین ویرایش:

khatam.0761

Well-Known Member
سیستمی ک دارم میخرم اینه
VGA= XFX radeon 5970 2G DDR5 256B
CPU= AMD FX-8350 Vishera 4.0GHz
M.B= asus M4A 79T deluxe green
RAM: corsairXMS3 2x8GIG BUS 1600
POWER= green 885B

میخوام دوتا گرافیک بزارم
دوستان اگر کسی بتونه نظری بده ممنون میشم

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام. به نظرم اصلا سیستم خوبی نیست.چقدر میخواین بدین برای سیستم؟؟
بهترین چیزی که می تونم بگم یه واژه هست... خرید غیر ایده و آل و به قول معروف پول سوزی!
شما می تونی 4770 بگیری و رم 16 گیگ. کارت گرافیک های آنبورد سری اینتل 4600 کاملا به amd 4870 برابری میکنه! یعنی گرافیک شما از آنبرد کمی قوی تر اما گران داغ و کلی مشکل دیگه
سعی که حتما اگه میخوای گرافیک بخری Nvidia بگیر که تقریبا تمام انجین های بزرگ توی هر نرم افزاری رسما با CUDA قرار داد دارن.پس خرید AMD زیاد به صلاح نیست.در مورد cpu که حرفی ندارم. چون به نظرم اینتل خیلی واضح و مقتدرانه برد بازی رو.
پاور چه خبره!! میگه میخوای چند تا گرافیک بندازی!! سعی کن ولتاژ رو حساب کنی و اصولی خرید کنی
موفق باشی

khatam.0761

Well-Known Member
خوب یک سیستم پیشنهاد میدی؟
اما گرافیکش این قابلیت رو داشته باشه ک بتونه با یک کارت دیگه شر بشه.
یعنی دوتا کارت گرافیک، همزمان کار کنن.

ramezani1363

New Member
اول ابنکه ssd هارد نیست و از اوردن کلمه هارد پشت ssd خوداری کنید :green:
دوم اینکه ssd یه جا اساسی تو رندر کمک میکنه

موقعی که فرضا vray داره prepass ها رو پر میکنه به رم نیاز داره حالا اگر خدایی نکرده صحنه ی ما خیلی سنگین بود و از رم ما فراتر بود سیستم عامل سراغ virtual memory میره که اگه اینجا ssd داشته باشی میتونه خیلی زیاد نیست به هارد تفاوت داشته باشه

صجیج...

با CPU 4770 از بین VGA های زیر کدومشون رو پیشنهاد میکنین ؟؟ البته برای VRay ، Single Frame

1- ASUS - ATI RADEON - HD 7770 1GB
2- ASUS - ATI RADEON - R7 260X - 2GB OC
3- ASUS - GeForce GTX 750 TI - 2GB - DDR5
4-ASUS - GeForce GTX 650 Ti - 2 GB
5-PNY - NVIDIA Quadro K600

ممنون از لطف دوستان

ramezani1363

New Member
البته این چند تا کارت رو هم به لیست بالا اضافه میکنم و لیست کاملتر این میشه :

ASUS - Geforce GTX 650 Ti 1 GB/ OC 560/000

ASUS - Geforce GTX 650 Ti 2 GB 830/000

Gigabyte - Geforce GTX 660 Ti 2 GB 888/000

ASUS - Geforce GTX 750 Ti 2 GB 708/000

ASUS - ATI Radeon - HD 7770 1GB 530/000

ASUS - ATI Radeon - HD 7770 2GB 645/000

ASUS - ATI Radeon- R7 260 X 2GB 625/000

قیمت ها برای اواخر خرداد 93 هست

میخوام نظر دوستان رو بدونم که برای کار VRay - Single Frame کدوم کارت رو پیشنهاد میکنن و اصلا آیا برای کار من به یه همچین کارت هایی نیازه ؟ و اگر از کارت On board استفاده کنم به مشکلی بر میخورم ؟؟
خودشون کارت گرافیکشون چی هست و آیا راصی هستن یا خیر ؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا