تفاوت دوم مودم؟

Annex

Member
من يك سوال ساده داشتم اما تا حالا قانع نشدم. از خيلي ها هم پرسيدم...

يك مودم 7 هزار تومني Motorola اصل كه 56K هم هست از نظر كارايي فرقي با مودم هاي خيلي گران تر - براي خطوط ايران - تفاوتي از نظر سرعت دريافت دارند؟ با فرض اينكه اصلا بحث disconnect شدن مودم ها مطرح نباشد.

R_chizari

Active Member
درود
دوست گرامي ، مودمهاي به تعبير شما ¤گرانتر¤ بعضا داراي شيلد ضد نويز هستند. نويز ميتواند از دستگاهاي كنار كامپيوتر و حتي كابل برق كامپيوتر شما و يا اشكال در سيستم كابل تلفن ساختمان شما بوجود آيد و تاثير آن نيز فقط dis شدن ارتباط نيست بلكه بر روي سرعت انتقال اطلاعات نيز تاثير فراواني دارد و حتي توانايي به صفر رساندن آن را دارد. با اين توضيحات مختصر بايد توجه داشته باشيد كه مودم مورد نظر شما ميتواند كاستيهاي فراواني نسبت به مودم ديگري داشته باشد. حتي برخي مودمها ابزاري در پك خود دارند كه نويز گير هستند و اين ابزار در مودمهاي ارزان قيمت وجود ندارند. يا تعدادي از مودمها كابل اتصال به تلفنشان با محافظ مخصوصي ساخته شده كه در مقابل نويز مقاوت نشان ميدهد. به هر حال بهتر است مدل مودم مد نظرتان كه آنرا با Motorola مقايسه كرده بوديد را در انجمن بنويسيد تا مقايسه بهتري بتوان انجام داد.

شاد باشيد
چيذري

bagher

Member
جواب

دوست عزيز
من خودم الان يك مودم d-link dfm-560el دارم كه اكسترنال هم هست. به نظر مودم هاي خارجي به خاطر چراغ هاي كه روي مودم دارند وضعيت مودم را بهتر نشان مي دهند . منظورم از سرعت و ساير عملكردهاي مودم است . ولي همون مودمي كه شما تعريفش كرده ايد به نظر من خوب است كار آيي لازم را براي وصل شدن به اينترنت مورد قبول است. بعد هم فكر نكنم قطع ارتباط پيدا كنيد. و نمي خواد پول بيشتري را خرج كني براي مودم بهترتر مگر اينكه امكانات بيشتر خواستي باشيد.
نكته ديگر اينكه خطوط تلفن ما كه ايران باشه 33.6 كيلو بيت ديگه آخر سرعتش هست. حالا 5 تا پايين هم كه باشه ديگه كارت را بايد راه بيندازي. ولي بعضي مودم ها با اينكه 56 كيلو بيت اگر خطوط تلفن كيفيت بهتر داشته باشد مي توانند با 112 كيلو بيت هم كار كنند .

در ضمن دوست گرامي كم كم داره خطوط تلفن كشور دارن به فيبر نوري مجهز مي شوند. اگر امسال مسافرت در شهر هاي داخلي ايران رفته باشيد در كنار جاده ها چاله هاي براي اين امر انجام داده اند. و روي آنها ميله هاي كه داراي آرم شركت مخابرات بودند نيز مشاهده خواهيد كرد. و من يك بار كه داشتم تلويزيون نگاه مي كردم حرف از پهناي باند 128 كيلو بيت بوده است.

فعلا خداحافظ

xnux

Member
يه نكته جالب را بهتون بگم
نميدونم توي شهرتون انجام شده يا نه

ولي توي شهر ما داره انجام ميشه

شنيدم خطوط ISDN را دارند واگزار ميكنند
با سرعت 128 كيلوبيت
البته مودم مخصوص مخواد
ولي ميشه چند تا كار را با هم باهاش كرد
از تلفن و فاكس و تلفن تصويري و ديتا و ... گرفته تا ....

خلاصه كلي حال
فقط شنيدم به موسسات و شركتهاي دولتي و بزرگ در مرحله اول ميدند
:cry:

bagher

Member
جواب

فقط تنها شهري در ايران كه اين طوري شده كيش است كه حدود نزديك هاي عيد تمام خطوطشون ISDN شده .

xnux

Member
Re: جواب

نه دادا
نگرفتي من چي گفتم
بيا از عامو بپرس تا بهت بگه

بابا تو بعضي از مراكز اصفهان هم تجهيزاتش آماده شده ولي فقط به مراكز و موسسات دولتي ميدند ... اين آخريه را 2 بار ديگه بوخون

:wink:
bagher گفت:
فقط تنها شهري در ايران كه اين طوري شده كيش است كه حدود نزديك هاي عيد تمام خطوطشون ISDN شده .

bagher

Member
جواب

دوست عزيز فكر نكنم .
چون دولت براي مراكز دولتي خودش از اين جور چيز ها استفاده نمي كنه مستقيم استفاده مي كنه؟
خوي حالا كه اين طور شد بگين شماها چقدر خرج تلفن براي شما مي آيد.
من كه 40 ساعت در ماه استفاده مي كنم حدود 5000 تومان قبض تلفن مي آيد حالا شما چي؟
البته فكر كنم با تعرفه هاي جديد ديگه آدم كله پا شه؟ نه؟!

xnux

Member
Re: جواب

بابا ولش كن اين بحث را
بهتره به بحثهاي بهتر برسيم

والا من خودم تويه يه سازمان دولتي كار ميكنم
اينقدر از اين طرح و ايده ها ميبينم و ميبينم كه نصفه كاره ول ميشه
كه ديگه اعصابم از اين بحثها خورد شده

ول شدن بابا
دمت گرم
ميخوامت
بيا توي يه بحث ديگه ، همديگه را مخ زده كنيم
:lol:

bagher گفت:
دوست عزيز فكر نكنم .
چون دولت براي مراكز دولتي خودش از اين جور چيز ها استفاده نمي كنه مستقيم استفاده مي كنه؟
خوي حالا كه اين طور شد بگين شماها چقدر خرج تلفن براي شما مي آيد.
من كه 40 ساعت در ماه استفاده مي كنم حدود 5000 تومان قبض تلفن مي آيد حالا شما چي؟
البته فكر كنم با تعرفه هاي جديد ديگه آدم كله پا شه؟ نه؟!

Ali_chi

Member
ايثار اينجا هم
بگرد ببين اين چيزه كجاست :lol:
اين بنده خدا يه سپوالي پرسيده بود رفت تا كجاها
ببين آقاهه گاهي وقتها اگه دقت كني ميبيني كه مودم بعد از نصب اينجوري شناخته ميشه
WinModemمثلا فلان مارك اما مودمهاي گرونتر اينجوري نيستند دليلش هم اينه كه وين مودم خودش به طور مستقيم از پردازنده سيستم و مركزي مياد استفاده ميكنه ولي بعضي از مودمها خودشون داراي پردازنده هستند كه مسلما كيفيت كارشون فرق داره
چيپست هاي كه پرسيدي فكر كنم اسمشون كانكسنت باشه كه براي جلوگيري از ديكانكت پر خطوط نويز دار به درد ميخوره
ديگه چيزي به نظرم نميرسه
آهان اينم داشته باش
Genius Chip Lucent سرعتش 50 تا 52
Geniuse Chip Agere سرعتش 48 تا 50
Genuse Chip Conexant سرعتش 46 بالاتر نميره
اين سه تا مودم مدت چند روز اونم يه محل با يه خط تلفن تست شدند مدل آخري از نوع تقلبي اونه مدل دوم يك سال پيش وارد بازار شد مدل اول ديگه پيدا نميشه دنبالش نگرديد

ealy

Member
xnux گفت:
يه نكته جالب را بهتون بگم
نميدونم توي شهرتون انجام شده يا نه

ولي توي شهر ما داره انجام ميشه

شنيدم خطوط ISDN را دارند واگزار ميكنند
با سرعت 128 كيلوبيت
البته مودم مخصوص مخواد
ولي ميشه چند تا كار را با هم باهاش كرد
از تلفن و فاكس و تلفن تصويري و ديتا و ... گرفته تا ....

خلاصه كلي حال
فقط شنيدم به موسسات و شركتهاي دولتي و بزرگ در مرحله اول ميدند
:cry:
در حالي كه الان تو تمام دنيا دارن از dsl اونم با قيمت هاي خيلي پايين استفاده ميكنن ما ذوق كرديم كه فقط توي يه شهر اونم كيش خط ها isdn هست.isdn كه الان تاريخ مصرفش با وجود adsl توي دنيا تموم شده

جدیدترین ارسال ها

بالا