تفاوت این دو دوربین رو بگید للطفا

msmajid

Member
سلام دوستان میخواستم بدونم این دو دوربین با هم چه تفوتی دارند کدام یکی برای کار در آتلیه بهتر است

canon eos 550d

Nikon Coolpix P500

با تشکر

BENgraph

Member
اینجا چرا کسی به پستهای من جواب نمیده جریان چیه؟

فکر کنم بالا چشمتون ابرو باشه ؟!!! درسته ؟؟ خب جان من وقتی اینجوری سوال میپرسید توقع دارید بریزن دست و پا بشکنن واسه جواب ؟؟

اولا شما دو رده متفاوت از دوربین رو میخواید برای کاری مقایسه کنید که یکی از نیازهای اولیه ش شناخت ابزاره !! این سوال شما هم اگه یکی بخواد جواب بده و شما هم سوال کنید همیجوری میشه یه 30-40 صصفحه ای بحث کرد (حداقل)

بطور خلاصه :

1- اگه بیشتر از این مبلغ نمی خواید خرج کنید به نظرم گزینه دوم یا گزینه های مشابه گزینه دوم (شبه اس.ال.آرها ) انتخاب شماست ، چرا؟؟ چون دوربین اول نیاز به مینیمم یه تومن خرج اضافه داره برای آتلیه ( خرید لنزی با بازه مثلا 24-105 در کنون که فکر کنم الان کارکرده ش بالای یه تومن بشه )
2- اگه نیاز به اس.ال.آر دارید (دوربینی که لنزش عوض یشه و توانائی های منوال بالاتری داشته باشه ) گزینه اول انتخاب شماست اما با لنز کیت گزینه اول (لنز 18-55) برای کار در آتلیه ممکن است به مشکل بخورید (مخصوصا اگه کار مجلس هم بخواهید انجام بدید )
3- در هنگام خرید هر دوربینی یکی از اولویت های شما خروجی سیم سینک فلاش یا داشتن کفشک فلاش بر روی دوربین است (که فکر کنم هر دو تا دوربین مورد نظر شما این گزینه دوم رو حداقل دارند !!)
4 و 5و 6 و ..... تا n !!!!!!!!!!

خلاصه قربان کسی که فکر آتلیه عکس زدن می افته باید حداقل ابزار کارش رو بخوبی بشناسه که برای شناخت ابزار هم دو راه دارید : 1- تجربه کار در آتلیه و 2- مطالعه و تحقیق ... که بنا به تجربه دومی زمان کمتری میبره اما نیاز به تمرین داره برای تکمیل و اولی زمان بیشتری میبره اما دیگه نیازی به تمرین و تجربه گزینه دوم نیست .

موفق باشید .

mostafa20010

Well-Known Member
من 550D دارم خیلی خوبه قیمتش حدودا 1 تا یکو سیصد هست
اگه میخوای آتلیه بزنی وپول خوب داری 5D بگیر محشره 21 مگا پیکسل واقعیه
ولی 550D تقریبا 18 مگا پیکسل هست:shock:

msmajid

Member
فکر کنم بالا چشمتون ابرو باشه ؟!!! درسته ؟؟ خب جان من وقتی اینجوری سوال میپرسید توقع دارید بریزن دست و پا بشکنن واسه جواب ؟؟

اولا شما دو رده متفاوت از دوربین رو میخواید برای کاری مقایسه کنید که یکی از نیازهای اولیه ش شناخت ابزاره !! این سوال شما هم اگه یکی بخواد جواب بده و شما هم سوال کنید همیجوری میشه یه 30-40 صصفحه ای بحث کرد (حداقل)

بطور خلاصه :

1- اگه بیشتر از این مبلغ نمی خواید خرج کنید به نظرم گزینه دوم یا گزینه های مشابه گزینه دوم (شبه اس.ال.آرها ) انتخاب شماست ، چرا؟؟ چون دوربین اول نیاز به مینیمم یه تومن خرج اضافه داره برای آتلیه ( خرید لنزی با بازه مثلا 24-105 در کنون که فکر کنم الان کارکرده ش بالای یه تومن بشه )
2- اگه نیاز به اس.ال.آر دارید (دوربینی که لنزش عوض یشه و توانائی های منوال بالاتری داشته باشه ) گزینه اول انتخاب شماست اما با لنز کیت گزینه اول (لنز 18-55) برای کار در آتلیه ممکن است به مشکل بخورید (مخصوصا اگه کار مجلس هم بخواهید انجام بدید )
3- در هنگام خرید هر دوربینی یکی از اولویت های شما خروجی سیم سینک فلاش یا داشتن کفشک فلاش بر روی دوربین است (که فکر کنم هر دو تا دوربین مورد نظر شما این گزینه دوم رو حداقل دارند !!)
4 و 5و 6 و ..... تا n !!!!!!!!!!

خلاصه قربان کسی که فکر آتلیه عکس زدن می افته باید حداقل ابزار کارش رو بخوبی بشناسه که برای شناخت ابزار هم دو راه دارید : 1- تجربه کار در آتلیه و 2- مطالعه و تحقیق ... که بنا به تجربه دومی زمان کمتری میبره اما نیاز به تمرین داره برای تکمیل و اولی زمان بیشتری میبره اما دیگه نیازی به تمرین و تجربه گزینه دوم نیست .

موفق باشید .

دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون

فقط میخواستم بدونم دی 550 با لنز 200-18 خوب هست یا پیشنهاده دیگه ای دارید
البته من با تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم
با تشکر

mostafa20010

Well-Known Member
نه بابا من یه آتلیه دار آشنا دارم که دو ساله 5d داره
میگه اونموقع چهارو پونصد خریده
الان نمیدونم...چنده
درسته تعدادش خیلی کمه ولی وجود داره

msmajid

Member
60 دی 18 مگا هست برادر

بگذریم لنز و دوربین کانن 550 دی خوب هست برای آتلیه یا نه

سیستم نور چی پیشنهاد میدید که هزینه زیادی نداشته باشه ممنون میشم از دوستان

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f

BENgraph

Member
انتخاب دوربین

60 دی 18 مگا هست برادر

بگذریم لنز و دوربین کانن 550 دی خوب هست برای آتلیه یا نه

سیستم نور چی پیشنهاد میدید که هزینه زیادی نداشته باشه ممنون میشم از دوستان

دوربین خوبی است ، لنز 18-200 هم برای آتلیه کاملا جواب میده ، هر چند بازه بالای 100 اونو تو آتلیه عمرا استفاده کنید !!:) ببینید به نظر من تمام لنزها در آتلیه خودشونو نشون میدن چون دیاف شما هیچ وقت از 8 پائین تر نمیاد و عموم لنزها تو این دیاف 8 تا 11 بهترین اپتیک خودشونو دارن ، اما اگر کار فضای خارجی مثل کار عروس تو باغ رو هم دارید به فکر یه لنز با دیاف باز مثل 50 اف 1.8 یا اگه وضعتون خوبه 85 اف 1.8 هم باشید (گرچه کار باهاشون یه مقدار سخته )

برای نور هم شما می تونید از فلاشهای تابش استفاده کنید که ست 300 ژولش فکر کنم حدود 400-500 در بیاد یا اگه میخواید بیشتر هزینه کنید فلاشهای چینی آلتون و جی.بی.ال و ویستار و ... هست که ست کامل 300 ژولش حدود یک میلیون تا یک و خورده ای در میاد ( ست فلاش یعنی سه تا هد 300 ژول + سه تا سه پایه و یه سافت باکس و یه چتر و یه زنبوری و یه شیدر با تلقهای رنگیش ) برای تریگر فلاشها هم میتونید یه رادیو فلاش چینی بخرید که یک کانالش حدود 50 تومنه یا اگه دوربین خروجی سیم سینک داشته باشه (کنون رو زیاد نمی شناسم) مییتونید یه سیم سینک بلند رو حدود 25 تومن بخرید .

البته باز بستگی به کارتون داره که چند تا هد فلاش نیاز دارید ؟؟ یا مثلا به سه پایه بوم نیاز دارید یا خیر ؟؟

البته به غیر از فلاش و دوربین شما به فون پسزمینه و ریلهاش هم نیاز دارید که قیمت روز رو ندارم .

موفق باشید .

پی نوشت : دوستان اینقدر در پی مگاپیکسل نباشید ( مگا پیکسل یه فریب عامیانه است که شرکت کنون درست کرده تا بتونه فروش دوربینهاش رو بالا ببره ) برای یک عکاس حرفه ای آخرین نکته مهم در انتخاب دوربین مگاپیکسل هست .
2- دوربین 5 دی داریم و البته قدیمی شده الان 5دی مارک 2 اومده با 24 مگا پیکسل و قابلیت بالای فیلمبرداری ( کلیپهای بی نظیر زیادی رو میشناسم که با این دوربین گرفتند )

mjan53

Member
البته دوستان مي تونند رو مارك نيكون هم فكر بكنند.
d90
d300
d700 كه فول فريمه
و يه مدل كه جديد اومده D7000
البته مدلهاي گرونقيمت تر هم داره از اينايي كه گفتم

msmajid

Member
D90
d300
d700 كه فول فريمه
و يه مدل كه جديد اومده d7000

از راهنماییتون ممنونم دوست عزیز میشه بگید تفاوت دی 90 و 550 دی کانن در چی هست اگر قیمت هم ذکر بشه ممنون میشم

msmajid

Member
اینجا نوشته که دوربین 550 دی نیمه حرفه ای هست ؟
تا اونجایی که یادمه این دوربین حرفه ای بود

mjan53

Member
اینجا نوشته که دوربین 550 دی نیمه حرفه ای هست ؟
تا اونجایی که یادمه این دوربین حرفه ای بود

نه ! بيشتر دوربينهاي فول فريم به دوربينهاي حرفه اي موسومند مثلا دوربين بسيار عالي Canon 5D Mark II كه البته قيمتش فوق تصور من و شماست البته زياد به اين چيزها فكر نكن براي من و شما همين دوربينهاي D90 و 500D و 550D و دوربينهاي تو اين رنج خيلي هم عالين اگه بتونيم از همه قابليتهاش استفاده كنيم يه سري به سايتهاي عكاسي بزن ببين با دوربينهايي به نسبت پايين تر از اينها هم چه عكسهاي عالي اي گرفتن بهتره از وسواس خريد دوربين يه نموره كم كنيم وبه مطالعه ويادگيري عكاسي و ديدن عكسهاي خوب اضافه كنيم( وصد البته تمرين)
شاد باشي

msmajid

Member
دوربن دی 90 12 مگا پیکسل و دوربین کانن 550 دی 18

چرا بازهم میگن دی 90 بهتر از ... هستش؟

msmajid

Member
D90
d300
d700 كه فول فريمه
و يه مدل كه جديد اومده d7000

دوست عزیز نیکون دی 90 12 مگ.. ÷یکسل هست در صورتی که کانن دی550 18 مگا ... هست
پس دلیل گرون بودن نیکون دی 90 چیه؟ دلیل حرفه ای بودنش چیه ؟

Webber

Well-Known Member
سلام دوست عزیز

به نظر بنده که یه عکاس آماتور هستم،برای اتلیه دوربین زیاد مهم نیست،شاید در اکثر مواقع نشه تفاوت بین 550d و d90 رو تشخیص داد.به جاش لوازم دیگه مثل لوازم نورپردازی حرفه ای بهتر جواب میده.ولی فکر می کنم فول فریم ها به دلیل نویز کم در جاهای تاریک بهتر هستند.در کل رویای مگاپیکسل رو فراموش کنید.مگاپیکسل هیچ تاثیری در کیفیت عکس نداره،فقط وضوح اون رو مشخص می کنه.

موفقیت

جدیدترین ارسال ها

بالا