تفاوت ایمپورت کردن با لینک دادن فایل css

overcrash

Active Member
میخوام بدونم فرق بین لینک دادن به فایل css و import کردن فایل css در صفحات وب چیه؟

-----
یه فایل css دارم که 15kb حجمش هست و میخوام اول صفحه بالا بیاد و بعد اون فایل css
ویا به عبارتی حجم زیاد اون فایل درسرعت نمایش دادن سایت تاثیر کمتری بذاره (نمایش اولیه)

Ali_ix

Well-Known Member
http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/cascade.html#at-import

@import در واقع تفاوت معنایی خاصی با link برای include یک فایل css در صفحه نداره. منتها به خاطر تفاوت در پشتیبانی مرورگر ها از این rule بعضی مواقع برای کلکهای خاصی استفاده میشه. (که مثلا استایلی که با @import به صفحه اضافه میشه رو فلان مرورگر نسخه قدیمی نمیبینه ولی بقیه مرورگرها میبینند)

البته این تفاوت بینشون هست که link تگ مربوط به html/xhtml هست و @import یک rule در css.
معنیش اینه که از @import داخل فایلهای css هم میتونید استفاده کنید.

Ali_ix

Well-Known Member
اگر به هر شکل فایل خارج از صفحه باشه مانع از لود صفحه نمیشه!

ولی اگر میخوای مطمئن باشی که محتوای صفحه (نه مثلا همه عکسها و ...) لودشدن و بعد css لود بشه میتونی از @import در انتهای کد صفحه استفاده کنی.

تگ Link فقط توی head مجازه.

یه فایل css دارم که 15kb حجمش هست و میخوام اول صفحه بالا بیاد و بعد اون فایل css
ویا به عبارتی حجم زیاد اون فایل درسرعت نمایش دادن سایت تاثیر کمتری بذاره (نمایش اولیه)

فایل CSS اگر خارجی باشه و به صفحه لینک داده شده باشه در اولین لود صفحه در مرورگر کش میشه و دیگه دوباره از سرور خونده نمیشه ولی اگر دستورات رو به شکل embed به کار ببری و اونها رو بالای فایل قرار بدید با هر بار فراخوانی صفحه اون کد ها هم خوانده میشن و زمان لود صفحه یه خورده بالا میره

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
تفاوت ديگر كه بين link كردن يك css خارجي با @import كردن آن وجود داره ، در NS4 هست.
كه از import@ جهت ترفندي براي ساپرت كردن بعضي خصيصه هاي CSS استفاده مي كنند.
توضيح كامل اون رو ديرتر در يكي از همين پست ها نوشته بودم. علاقه مند بوديد بيشتر توضيح ميدهم

تفاوت ديگر كه بين link كردن يك css خارجي با @import كردن آن وجود داره ، در NS4 هست.
كه از import@ جهت ترفندي براي ساپرت كردن بعضي خصيصه هاي CSS استفاده مي كنند.
توضيح كامل اون رو ديرتر در يكي از همين پست ها نوشته بودم. علاقه مند بوديد بيشتر توضيح ميدهم
سلام
میشه در مورد css hack و تمام کدهایی که ie و ff ساپورت نمی کنند توضیح بدید؟
ممنون میشم

سلام
میشه در مورد css hack و تمام کدهایی که ie و ff ساپورت نمی کنند توضیح بدید؟
ممنون میشم

این ترفند ها خیلی خیلی زیاده و اگر بخوایم همش رو بنویسیم میشه یه کتاب ولی اگر خودت حوصلش رو داری و میتونی متن انگلیسی رو بخونی این کتاب برای هک های CSS بهترین کتاب و جامعترینشون محسوب میشه

0764579851.01._BO2,204,203,200_PIsitb-dp-500-arrow,TopRight,45,-64_OU01_AA240_SH20_SCLZZZZZZZ_.jpg

CSS Hacks and Filters: Making Cascading Stylesheets Work

کد:
http://rapidshare.de/files/27144029/0764579851.zip

جدیدترین ارسال ها

بالا