تفاهم‌نامه اجراي كارت هوشمند ملي امضا شد

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


تفاهم‌نامه اجراي كارت هوشمند ملي امروز (21‌ دي‌ماه) با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و وزير كشور به امضا رسيد.


به گزارش ايسنا رضا تقي‌پور ـ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ـ در مراسم امضاي اين تفاهم نامه و در جمع خبرنگاران با بيان اينكه بر اين اساس اجراي آزمايشي اين طرح از بهمن ماه در استان قم آغاز خواهد شد، گفت: ما در دولت دهم كه اولين دولت الكترونيكي نام گرفته به دنبال آنيم تا به صورت عملي دولت الكترونيكي را تحقق دهيم و كارت هوشمند ملي در واقع دروازه واجازه ورود شهرواندان به اين دولت است، در واقع با اين كارت هر كسي كه مي‌خواهد سرويسي دريافت كند بااستفاده از آن وبدون مراجعه به سازمان مربوطه مي تواند سرويس خود را دريافت كند.


وي گفت: اين كارت هر سرويسي كه نياز به احراز هويت داشته باشد را تامين مي كند و در واقع باعث كاهش تردد و پايين آمدن مراجعات به دستگاه‌هاي دولتي مي‌شود و امنيت در احراز هويت را افزايش مي‌دهد.


وزير ارتباطات در ادامه اظهار كرد: در دولت دهم بحث سلامت الكترونيكي نيز مورد توجه قرار گرفته كه مذاكراتي نيز با وزارت بهداشت انجام شده و بحث بانكداري و تجارت الكترونيكي نيز مورد توجه قرار گرفته و در واقع تمام خدماتي كه توسط دولت اداره مي‌شود در اين كارت جاي مي‌گيرد.


تقي‌پور در ادامه با اشاره به ماموريت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: ما وظيفه تامين زيرساخت‌هاي لازم براي تحقق دولت الكترونيكي داريم كه شامل زيرساخت‌هاي ارتباطي و زيرساخت‌هاي مربوط به فناوري اطلاعات است كه زير ساخت‌هاي ارتباطي تا حدودي وجود دارد.


وي ادامه داد: در زمينه زيرساخت‌هاي مربوط به فناوري اطلاعات در اين پروژه مشاركتمان با سازمان ثبت احوال و وزارت كشور در رابطه با تامين اين زير ساخت‌ها، طراحي شبكه و طراحي كارت است و در ادامه نقش ما هماهنگي با دستگاه‌هايي است كه بايد خدماتشان را بر روي اين كارت قرار دهند.


تقي‌پور گفت: با توجه به تاكيد دولت در ارائه خدمات الكترونيك در دولت الكترونيك بايد زمينه تعامل دولت با مردم توسط كارت هوشمند فراهم شود و امضاي اين تفاهمنامه شروع اقدامات براي توليد كارت هوشمند ملي است و توسط اين كارت بسياري از خدمات به مردم ارائه مي‌شود كه از جمله آن مي‌توان به احراز هويت، خدمات بهداشت، درماني و رفاهي، خدمات رايانه‌اي در انتخابات و حتي تبديل شدن اين كارت به كيف پول الكترونيكي اشاره كرد.منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا