تغییر کیفیت بین مانیتور و چاپ افست

sogoli

Active Member
باسلام
من یه کارت ویزیت طراحی کردم که قرار هست با افست چاپ شود که یه نمونه از طرح را به چاپخانه دادم با مشخصات زیر
dpi=300
format=tiff
ولی متاسفانه رنگ سبز طرح بیشتر به آبی میزد و بعضی جاها که هاله ایی از سفیدی داشت ، کلا سفید نشون می داد
ممنون میشم علت این تغییرات را بیان فرماید واینکه ایا با بالا بردن dpi این موضوع فرق می کنه و کیفیت بهتر می شود؟
در ضمن ایا بهتر هست که با فرمت pdf کار رو برای چاپ بده؟

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
دوست عزيز
البته مشخصاتي كه شما از كارتون دادين كمكي به معلوم شدن علت اشكال رخ داده نمي كنه هر چند اگه همه مشخصات رو هم بدين براي پي بردن به اشكال به وجود اومده نمي شه بدون ديدن و لمس كردن كليت كار نظري مثلم داد و تنها مي شه صرفا حدس‌هايي زد. با اين حال پس اول مشخصات كامل رو لطف كنيد:
1- كار شما با چه نرم افزاري كار شده؟
2- آيا مبنا انتخاب رنگ توسط شما مانيتور بوده يا مثلا كتابچه رنگ؟ نوع مانيتور شما چيه؟
3- تو چه مده رنگي كار كردين؟ cmyk يا rgb؟
4- كار كلن چند رنگ بوده؟ اگر ممكنه درصد رنگ مورد نظرتون رو كه انتخاب كردين بفرمايين.
5- رو چه نوع مقوايي چاپ شده؟
6- پس از چاپ چه كارهاي تكميلي ( مثل سلفون يا يو وي ...) روي اون انجام شده؟
7- آيا كارت شما روي يك زينك مستقل چاپ شده يا در كنار فرمي از كارت‌هاي ديگه ؟
8- آيا قبل از چاپ پرينتي هم از كارت گرفتي ؟ و اگر جواب مثبته با چه پرينتري و روي چه كاغذي؟
9- در مورد هاله سفيد : از جه رنگي به سمت سفيدي مي ره؟
10- آيا اشكال در تمام نمونه هايي كه شما ديدي وجود داشته؟
11- آيا مي توني درصد رنگ سبزي رو كه الان مي بيني بصورت نسبي ( ضمن مقايسه با كتابچه رنگي كه جنس كاغذش نزديكه) در بياري؟

اميدوارم پس از دادن اين مشخصات بشه به نتيجه لازم برسيم
موفق باشي
امين زردوزي

sogoli

Active Member
دوست عزيز
البته مشخصاتي كه شما از كارتون دادين كمكي به معلوم شدن علت اشكال رخ داده نمي كنه هر چند اگه همه مشخصات رو هم بدين براي پي بردن به اشكال به وجود اومده نمي شه بدون ديدن و لمس كردن كليت كار نظري مثلم داد و تنها مي شه صرفا حدس‌هايي زد. با اين حال پس اول مشخصات كامل رو لطف كنيد:
1- كار شما با چه نرم افزاري كار شده؟
2- آيا مبنا انتخاب رنگ توسط شما مانيتور بوده يا مثلا كتابچه رنگ؟ نوع مانيتور شما چيه؟
3- تو چه مده رنگي كار كردين؟ cmyk يا rgb؟
4- كار كلن چند رنگ بوده؟ اگر ممكنه درصد رنگ مورد نظرتون رو كه انتخاب كردين بفرمايين.
5- رو چه نوع مقوايي چاپ شده؟
6- پس از چاپ چه كارهاي تكميلي ( مثل سلفون يا يو وي ...) روي اون انجام شده؟
7- آيا كارت شما روي يك زينك مستقل چاپ شده يا در كنار فرمي از كارت‌هاي ديگه ؟
8- آيا قبل از چاپ پرينتي هم از كارت گرفتي ؟ و اگر جواب مثبته با چه پرينتري و روي چه كاغذي؟
9- در مورد هاله سفيد : از جه رنگي به سمت سفيدي مي ره؟
10- آيا اشكال در تمام نمونه هايي كه شما ديدي وجود داشته؟
11- آيا مي توني درصد رنگ سبزي رو كه الان مي بيني بصورت نسبي ( ضمن مقايسه با كتابچه رنگي كه جنس كاغذش نزديكه) در بياري؟

اميدوارم پس از دادن اين مشخصات بشه به نتيجه لازم برسيم
موفق باشي
امين زردوزي
باتشکر بابت توجه شما
البته من این موضوع رو بعدا متوجه شدم که اون کارتی که به من داده بودند ،بعنوان تست با دستگاه های چاپ کارت pvs گرفته بودند و اون مشکلات را داشت و خوشبختانه چاپ کارتها بوسیله افست خشک ، مشکلات مربوطه را کمتر داشت .

جدیدترین ارسال ها

بالا