تغییر و تحول اساسی !

فعالیت فروم " مکس " نیاز به تغییر داره ؟!

• نه ، به همین منوال خوبه !

رای: 0 0.0%
  • بله ، بهتره یک تغییر اساسی داده بشه !

رای: 14 100.0%

• مجموع رای دهندگان
    14

Saeid Taheri

Active Member
سلام به تمامی دوستان علاقه مند به دنیای سه بعدی.
از این که مدتی طولانی این بخش از فروم به نوعی راکد بود حرکت به خصوصی درش انجام نمیشد و یک جورایی گرمای خاص خودش رو نداشت از تمامی دوستان و سروران گرامی عذر میخوام.
در این راستا با کمتر شدن مشغله ... ، تصمیم گرفتم یک تحول اساسی به این بخش بدم و خوب کاری کنیم که همگی بتونیم به بهترین شکل ممکن از این بخش استفاده کنیم و تضاد و بی نظمی رو کنار بزاریم!
در عین حال هدفم از ایجاد این تاپیک موقت تنها این هستش که کاربران عزیز هر کدوم نظر و ایده خودشون رو برای هر چه بهتر شدن فعالیت این بخش از فروم مطرح کنن و در انتها به یک جمع بندی مفید برسیم و کار رو با رمای هر چه بیشتر پی بگیریم.

برای شروع من روی تاپیک هایی که Stick دارن ( مهم هستن ) خیلی تاکید دارم و به نظرم خیلی بخش شلوغ کردن ، منتها به دلیل اینکه با بضاعت زیر انجمن برای این بخش روبرو هستیم مجاب شدم این کار رو انجام بدم و یک بخش بندی جزئی داشته باشیم. خوشحال میشم نظر دوتسان رو در مورد این مقوله بدونم.

مطمئنا کوچکترین نظر شما در این نظر سنجی تاثیر گذار خواهد بود.

پیشاپیش ممنون.

...

mamali132002

Active Member
سعید جون خیلی فکر خوبیه ولی دیگه فکر نکنم اینجا درست بشه. چون user های فعال رفتن.

e.k

Member
سعید خان
تغییر و تحول اساسی !
فکر نکنم اینجا خیلی معنا پیدا کنه
اما در هر صورت
خدا کنه که تغییر و تحول اساسی صورت بگیره
مرسی

Saeid Taheri

Active Member
دوستای عزیز ، اگر قرار باشه از همین اول با نا امیدی پیش بریم که هیچ !
بهتره کمی هم خوشبین باشیم.
من تاپیک رو برای تشکر نزدم ، میخوام به یک جمع بندی برسم برای هر چه بهتر شدن این بخش و با کمک خود کاربران ، برای این که بدونین برای تک تکتون ارزش قائل هستم.

...

mamali132002

Active Member
آقا ما چاکرتیم.. اولین کاری که باید بشه اینه که بچه های نرم افزار های مختلف 3d تو یه انجمن جدید بتونن کنار هم جمع بشن.

الان یک جور فاصله افتاده بین بقیه.

einollahia

Well-Known Member
با سلام
اگه یه سری مسابقات هم در کنار نشان دادن نمونه کارها باشه فکر کنم رغبت بیشتری برای کار تو اینجا بشه
مثل همین مسابقه ساخت ماشین که همین جا بر گزار شد و استقبال خوبی هم داشت.

فكر مي كنم 90 درصد فعاليتهاي اين فروم بايد در زمينه آموزش باشه چون در حال حاضر هيچ كتاب يا مرجع ديگر فارسي كه به طور كامل همه مسائل انيميشن سازي رو شامل بشه وجود نداره و از طرفي خيلي ها توي ايران به اين رشته علاقه دارند ولي متأسفانه راهي براي پيشرفت به اون صورت وجود نداره.

e.k

Member
Saeid Taheri گفت:
دوستای عزیز ، اگر قرار باشه از همین اول با نا امیدی پیش بریم که هیچ !
بهتره کمی هم خوشبین باشیم.
من تاپیک رو برای تشکر نزدم ، میخوام به یک جمع بندی برسم برای هر چه بهتر شدن این بخش و با کمک خود کاربران ، برای این که بدونین برای تک تکتون ارزش قائل هستم.

...

اقا سعید به خدا قصدم بی احترامی نبود
خودت می دونی که من همیشه تو این فوروم پا بودم
اما بعضی اوقات ادم اینجا تو ذوقی می خوره
در هر حال من حاضرم کمک کنم
:D

Saeid Taheri

Active Member
mamali132002 گفت:
سعید جون از کجا شروع کنیم ؟

ابتدا باید به یک جمع بندی برسیم.

اقا سعید به خدا قصدم بی احترامی نبود
خودت می دونی که من همیشه تو این فوروم پا بودم
اما بعضی اوقات ادم اینجا تو ذوقی می خوره
در هر حال من حاضرم کمک کنم

خواهش میکنم احسان جان ، متوجه منظورت هستم !
از بابت اعلام آمادگیت هم ممنون.

فكر مي كنم 90 درصد فعاليتهاي اين فروم بايد در زمينه آموزش باشه چون در حال حاضر هيچ كتاب يا مرجع ديگر فارسي كه به طور كامل همه مسائل انيميشن سازي رو شامل بشه وجود نداره و از طرفي خيلي ها توي ايران به اين رشته علاقه دارند ولي متأسفانه راهي براي پيشرفت به اون صورت وجود نداره.

حرفتون رو کاملا قبول دارم ، ولی باید این رو هم در نظر داشته باشین که این کار یک روز و دو روز نیست !
و برای Upadate بودن نیاز به یک تیم حرفه ای هست ، و البته کار یک نفر هم نیست!

با سلام
اگه یه سری مسابقات هم در کنار نشان دادن نمونه کارها باشه فکر کنم رغبت بیشتری برای کار تو اینجا بشه
مثل همین مسابقه ساخت ماشین که همین جا بر گزار شد و استقبال خوبی هم داشت.

ممنون از پیشنهادتون ، این در برنامه های آینده قرار داره ، فعلا مطلبی که بیشتر از همه اولویت داره نظم و مرتب سازی بخشهاست.

فعلا تنها 4 نفر در نظر سنجی شرکت کردن !

...

مي تونيم دوره هاي آموزشي در زمينه هاي اصلي سه بعدي رو آغاز كنيم براي اين كار بايد ابتدا يك دسته بندي كلي از مفاهيم انيميشن سه بعدي انجام بديم و براي هر كدام يك تاپيك جداگانه در نظر بگيريم مثلا اين دسته بندي مي تونه به اين صورت باشه 1- مدلسازي 2- ساخت متريال 3- نورپردازي و رندرينگ 4- متحرك سازي
براي مثال ما تاپيكي ايجاد مي كنيم به نام "دوره ي آموزشي مدلسازي" بعد آموزشهايي رو از با شروع از سطح مبتدي به صورت آپديت هفتگي در اون قرار مي دهيم و در پايان هر مورد يك مسابقه بر اساس مطالب ياد داده شده برگزار مي شه و نفر برتر معرفي مي شه. فكر مي كنم اين نوع كارهاي آموزشي با استقبال خوبي از طرف كاربران روبرو بشه.
منتظز شنيدن طرحهاي بقيه دوستان هستم.

einollahia

Well-Known Member
می گم سایت Pixel2life.com رو دیدید tutorial های زیاد و متنوع تو 3ds max داره می تونیم چند نفری به ترجمه اونا بپردازیم.

D.Abedi

Member
به نام خدا
نمی دانم چرا هرچه به خرداد ماه نزدیک می شویم بعضی ها به فکر اصلاحات می افتند. آقای طاهری شما هم که اون طرفی هستید در راه راست باشید لطفا.
اما گذشته از این شوخی بی نمک در مورد تغییرات باید بگم که همان طوری که می دانید اینجا یک انجمن است و تا جایی که من در WWW دیده ام انجمن ها فقط برای بحث و تبادل نظرات هستند و در کل بخشی از یک سایت بزرگتر هستند، که بخشهایی مثل آموزش، معرفی پلاگین و اسکریپت، نمونه کارها و ... زیر مجموعه های آن سایت کذایی هستند و بعضا ربطی هم به انجمن ندارند.
حالا اگه بشه تو سایت مجید انلاین چنین کاری کرد که چه بهتر، ولی اگه بگید که برای ما همین مقدور و راحتر است خوب اون وقت باید فکر دیگه ای کرد؛ مثلا برای خلوت تر شدن انجمن این stick های مربوط به پلاگین ها را کلا یک دستی به سرش باید کشید. چرا باید یک stick برای معرفی پلاگین، یکی برای بحث و تبادل نظردرباره پلاگین، یکی دیگه برای درخواست پلاگین و ... وجود داشته باشد همه اینها را می شود در یک stick خلاصه کرد.
یا برای بخش معرفی نمونه کار (یا حتی بخشهای دیگه) نیاز به یک سیستم rating پویا احساس میشود تا دوستان بتوانندبه جای شلوغ کردن انجمن برای این که بگویند " کارت خیلی عالیه" به کار ارایه شده نمره (رتبه) بدهند. طوری که بشود به هر عکس امتیاز داد نه به یک تاپیک. تازه انتخاب عکس روز یا عکس هفته هم با این روش ممکن است و کمک زیادی به بالا رفتن سطح کارها و جذابتر شدن این بخش می کند.
در مورد انجمن آموزش هم بهتره دوستان این قدروسواس به خرج ندهند و هر چی که بلدند با اعتماد به نفس در اختیار دوستانشون قرار بدهند حتی کوچکترین چیزی که به تازگی یاد گرفته اند(یک چیز تو مایه های tip of the day). در ضمن بهتره یک جور تشویق برای گذاشتن مطلب در این انجمن از طرف مدیریت سایت وجود داشته باشه.(مثلا "ارسال همه آموزشها به صورت PDF به ایمیل کسانی که بیش از 10 مطلب آموزشی در انجمن نوشته اند" و یا هرکار دیگه ای).
امیدوارم که مطالب ارایه شده مفید باشد و در اصلاحات قبل از خرداد آقای طاهری به کار بیاید و وقت شما وخودم را بیهوده هدر نداده باشم
باتشکر

Lifer

Active Member
اول از همه سلام کنم خدمت دوستان قدیمی و جدید
همونطور که خودتونم می دونید و گفتید قدیما حال احوال سایت بهتر بود ولی همون موقع هم حرفه ای نبود
در مورد آموزش هم باید بگم خیلی ها می خواستن آموزش بزارن ولی همه وسطش کم آوردن بهتره بجای آموزش آماده باشیمکه هر کسی یه سوالی کرد به زبان ساده مشکلش رو حل کنیم.
بهتره یه اخبار از احوال 3dmax در جهان بزاریم که الان باهاش چیکارا می کنن ، من همش دارم از مایا فقط می شنوم.

یه مسئله مهم هم هست
توی ایران این همه همایش و غیره در مورد it و سیستم عامل اجرا میشه ، یک دفعه من نشنیدم بگن همایش 3d هم بر گزار شده. چرا اوضاع انیمشن و گرافیک رایانه تو ایران پایینه با اینکه این همه علاقه مند داره ، یا اینکه سطح آموزشش پایینه.
البته شنیدم توی دانشگاه علمی کاربردی گرافیک رایانه اومده و 3dmax و maya هم تدریس می کنن ، اگه کسی از بچه ها از نحوه تدریسش چیزی میدونه یا کلا آموزش توی ایران اطلاعاتی داره بگه.

مخلص همتون هم هستم.

Saeid Taheri

Active Member
مي تونيم دوره هاي آموزشي در زمينه هاي اصلي سه بعدي رو آغاز كنيم براي اين كار بايد ابتدا يك دسته بندي كلي از مفاهيم انيميشن سه بعدي انجام بديم و براي هر كدام يك تاپيك جداگانه در نظر بگيريم مثلا اين دسته بندي مي تونه به اين صورت باشه 1- مدلسازي 2- ساخت متريال 3- نورپردازي و رندرينگ 4- متحرك سازي
براي مثال ما تاپيكي ايجاد مي كنيم به نام "دوره ي آموزشي مدلسازي" بعد آموزشهايي رو از با شروع از سطح مبتدي به صورت آپديت هفتگي در اون قرار مي دهيم و در پايان هر مورد يك مسابقه بر اساس مطالب ياد داده شده برگزار مي شه و نفر برتر معرفي مي شه. فكر مي كنم اين نوع كارهاي آموزشي با استقبال خوبي از طرف كاربران روبرو بشه.
منتظز شنيدن طرحهاي بقيه دوستان هستم.

خیلی عالیه ، و ابته نیاز به یک گروه منسجم داره ! ، قبول دارین ؟!

می گم سایت Pixel2life.com رو دیدید tutorial های زیاد و متنوع تو 3ds max داره می تونیم چند نفری به ترجمه اونا بپردازیم.

این هم راه حل خوبی هست ، در چند مورد هم این کار انجام شد ولی تک و تنها ! و بعد از اون رها شد !

.

نمی دانم چرا هرچه به خرداد ماه نزدیک می شویم بعضی ها به فکر اصلاحات می افتند. آقای طاهری شما هم که اون طرفی هستید در راه راست باشید لطفا.

من والا بی تقصیرم از این موضوع هم اصلا اطلاع نداشتم!:neutral:

برای خلوت تر شدن انجمن این stick های مربوط به پلاگین ها را کلا یک دستی به سرش باید کشید. چرا باید یک stick برای معرفی پلاگین، یکی برای بحث و تبادل نظردرباره پلاگین، یکی دیگه برای درخواست پلاگین و ... وجود داشته باشد همه اینها را می شود در یک stick خلاصه کرد.

این موضوع رو کاملا قبول دارم و به زودی اصلاحش میکنم.

برای بخش معرفی نمونه کار (یا حتی بخشهای دیگه) نیاز به یک سیستم rating پویا احساس میشود تا دوستان بتوانندبه جای شلوغ کردن انجمن برای این که بگویند " کارت خیلی عالیه" به کار ارایه شده نمره (رتبه) بدهند. طوری که بشود به هر عکس امتیاز داد نه به یک تاپیک. تازه انتخاب عکس روز یا عکس هفته هم با این روش ممکن است و کمک زیادی به بالا رفتن سطح کارها و جذابتر شدن این بخش می کند.

این موضوع فعلا از حیطه کاری من خارج هست و برمیگرده به مدیران اصلی سایت.

در مورد انجمن آموزش هم بهتره دوستان این قدروسواس به خرج ندهند و هر چی که بلدند با اعتماد به نفس در اختیار دوستانشون قرار بدهند حتی کوچکترین چیزی که به تازگی یاد گرفته اند(یک چیز تو مایه های tip of the day). در ضمن بهتره یک جور تشویق برای گذاشتن مطلب در این انجمن از طرف مدیریت سایت وجود داشته باشه.(مثلا "ارسال همه آموزشها به صورت PDF به ایمیل کسانی که بیش از 10 مطلب آموزشی در انجمن نوشته اند" و یا هرکار دیگه ای).

پیشنهاد خوبیه ، در صورت موافقت حتما انجام میشه.

بهتره یه اخبار از احوال 3dmax در جهان بزاریم که الان باهاش چیکارا می کنن ، من همش دارم از مایا فقط می شنوم.

انجام میشه ، پیشنهاد خوبیه.

یه مسئله مهم هم هست
توی ایران این همه همایش و غیره در مورد it و سیستم عامل اجرا میشه ، یک دفعه من نشنیدم بگن همایش 3d هم بر گزار شده. چرا اوضاع انیمشن و گرافیک رایانه تو ایران پایینه با اینکه این همه علاقه مند داره ، یا اینکه سطح آموزشش پایینه.
البته شنیدم توی دانشگاه علمی کاربردی گرافیک رایانه اومده و 3dmax و maya هم تدریس می کنن ، اگه کسی از بچه ها از نحوه تدریسش چیزی میدونه یا کلا آموزش توی ایران اطلاعاتی داره بگه.

این مسئله فعلا به میحث اصلی ما در این بخش مربوط نیست و به طور کل بحث ها داره !!!!

...

mamali132002

Active Member
meysam3d3d3d گفت:
آخه تا كي ميخواهيد در مورد برتري مكس يا مايا بحث كنيد ؟
من خودم هم خيلي ناراحت شدم وقتي فهميدم شركت الياس نتونسته از پس مخارجش بر بياد و كل امتياز خودش يعني برنامه هاي: MAYA - MOTION BUOLDER- SKECTHBOOK و بقيه نرم افزارهاشو به شركت سازنده مكس يعني آتودسك AUTODESK واگذار كرده.

ادرس سايت مايا يعني: www.alias.com رو بريد و ببينيد كه به سايت مكس redirect ميشه.
در سايت autodesk در كنار مكسنرم افزار AUTODESK MAYA رو مشاهده ميكنيد كه به همراه AUTODESK MOTION BULDER از اين به بعد به عنوان نسخه كمكي مكس عرضه ميشه.
البته اين تا زماني خواهد بود كه نسخه جديد مكس كه تركيبي ار مكس و مايا :eek: ميباشد به بازار عرضه شود.

متاسفم از اينكه شركت مايا تمام مانورهايي كه ميداد و امتيازاتي كه از شركتهاي فيلمسازي ميگرفت بخاطر محبوبيت كم در بين عموم ورشكست شد و خوشحالم كه تمام مايا كاران و مكس كاران از اين به بعد در كنار هم كار خواهند كرد.
مرجع: سايت آتودسك
به آدرس http://meysam.org/iran_3d_animation/?q=whymayafinished بريد و در راي گيري كه در مورد نرم افزار مايا شده شركت كنيد.

چه ربطی به بحث الان داره ؟!!!

Lifer

Active Member
میثم جان مطلب من ربطی به برتری نداشت.
از نظر من هر کدام رو که بلدی نسبت به اون یکی برتری داره.
و بهتره این بحث در اینجا بیشتر از این کشیده نشه.

einollahia

Well-Known Member
سلام
اولا که واقعا متاسفم که با اینکه بیش از 130 مشاهده از این تاپیک شده ولی تا الان فقط 8 نظر داده شده

آقا تنها راهی که می تونید به این بخش اهمیت بخشید جذب افراد هست و در این بازه زمانی و حدود گذشت چند سال از عمر این انجمن تنها راه بر گذاری یه سری Challenge isj که باید بین Max و Maya مشترک باشه و اگه بشه یه سری از سایتهای ایرانی یا بعضی شرکتها رو دعوت برای اسپونسر ی این پروژه انجام داد دیگه چه بهتر

Saeid Taheri

Active Member
در راستا پیش بر اهداف مبحث مطرح شده دو تاپیک " ●● برای معرفی هر نوع پلاگین از این بخش استفاده نماييد ●● " و " ●● برای درخواست هر نوع پلاگین از این بخش استفاده نماييد ●● " یکی شدن و با نام " ■ معرفی و درخواست پلاگین ■ " به صورت Stick ( مهم ) در لیست تاپیک ها قرار گرفت.

،

تاپیک " ■ درخواست و معرفی هر نوع اسکریپت - Script ■" از انجمن اصلی مکس ، به زیر شاخه ابزراهای سه بعدی انتقال پیدا کرد.

...

جدیدترین ارسال ها

بالا