تغییر ریزولیشن بدون کمک مالتی مدیا بیلدر

rasool_jelve

Active Member
سلاه به همه دوستان و اساتید عزیز

همونطور که میدونید ر قسمت پروجکتو ستینگ نرم افزار مولتی مدیا بیلدر میشه به راحتی ریزولیشن کاربر رو در کامپیوترش تغییر داد

من میخاستم بدونم ایا نرم افزاری هست که برای این کار ساخته شده باشه و این نرم افزار رو بشه بدون دیده شدن فعالبتش تغییر ریزولیشن بده
و با بسته شدنش ریزولیشن برگرده به حالت قبل
چون خود بیلدر فقط نهایتا میتونه تا یه ریزولشن خاص 1024 در 728 این کار رو انجام بده

چون من با نرم افزار اتوپلی دارم این کا ر. انجام میدم و متاسفانه همچین بخشی رو برای انجام این کار نداره و با ترفند باید این کار رو انجام داد که من بلد نیستم
ممنون از پاسختون

amin2dpr

Well-Known Member
برای این کار در mmb پلاگین زیاد هستش شما میتونید از پلاگین MiscY استفاده کنید

در پیج استارت این کد رو بنوسید

کد:
***Backup
set$='X'
PluginSet("MiscY","set$")
PluginRun("MiscY","GetResolution")
PluginGet("MiscY","BX$")
set$='Y'
PluginGet("MiscY","BY$")
***SetResolution
set$='1024|768|'
PluginRun("MiscY","SetResolution")

و در Master Layer پروژه تون یه اسکریپت CBK_EXIT ایجاد کنید و این کدرو توش بنوسید

کد:
set$=CHAR(BX)+'|'+CHAR(BY)+'|'
Exit()

rasool_jelve

Active Member
توان

برای این کار در mmb پلاگین زیاد هستش شما میتونید از پلاگین MiscY استفاده کنید

در پیج استارت این کد رو بنوسید

کد:
***Backup
set$='X'
PluginGet("MiscY","BX$")
set$='Y'
PluginGet("MiscY","BY$")
***SetResolution
set$='1024|768|'

و در Master Layer پروژه تون یه اسکریپت CBK_EXIT ایجاد کنید و این کدرو توش بنوسید

کد:
set$=CHAR(BX)+'|'+CHAR(BY)+'|'
Exit()

سلام و ممنون
از پاسختون

سوالی که دارم همیشه ذهنم رو به خوش مشغول ساخته

اول این که این کدها رو خودتون ترکیب کردید و ساختیدش یا نه نمونه ای بوده و اون نمونه رو بهینش کردید

منظورم اینه که تمام کدهای بیلدر رو بلدم همینطور اصول برنامه نویسی ولی مثل این کد که شما تعریف کردید نمیتونم ترکیب کنم و به این نتیجه برسم

آیا همه افراد که در عرصه برنامه نویسی قدم میگذارن اینطورن حتی حرفه ای ها و یک موضوع طبیعیه

یا نه اول باید یه زبان حرفه ای و مهم رو بلد باشی مثل سی شارپ یا سی پلاس پلاس بعد دیگه اینها برات کاری نداره

ممنون از پاسختون

amin2dpr

Well-Known Member
سلام و ممنون
از پاسختون

سوالی که دارم همیشه ذهنم رو به خوش مشغول ساخته

اول این که این کدها رو خودتون ترکیب کردید و ساختیدش یا نه نمونه ای بوده و اون نمونه رو بهینش کردید

منظورم اینه که تمام کدهای بیلدر رو بلدم همینطور اصول برنامه نویسی ولی مثل این کد که شما تعریف کردید نمیتونم ترکیب کنم و به این نتیجه برسم

آیا همه افراد که در عرصه برنامه نویسی قدم میگذارن اینطورن حتی حرفه ای ها و یک موضوع طبیعیه

یا نه اول باید یه زبان حرفه ای و مهم رو بلد باشی مثل سی شارپ یا سی پلاس پلاس بعد دیگه اینها برات کاری نداره

ممنون از پاسختون

نمونه ای نبوده که بهینه شده باشه

و این کد ها مربوط به پلاگین مربوطه هستش که خودش نمونه مثال میزاره که کارکرد پلاگین و نشون بده، فقط کافیه ببینید کدوم دستور به کارتون میاد و ازش استفاده کنید

احتیاجم به یادگیری هیچ زبانی نیسش، کافیه وقتی با mmb کار میکنید ذهنیت اجرای یه پروژه رو داشته باشید و با کاربرد پلاگین ها آشنا باشید، برای مثال:

اگه از دوستان قدیمی بپرسید برای کار با فایل چه پلاگینی مناسبه میگن:
MiscY و برای کار با پوشه میگن foldy ولی دستورات شو حفظ نیسن و به مثال همون پلاگین مراجعه میکنن و کدهارو طبق کاربرد خوشون تغییر میدن

rasool_jelve

Active Member
کلیت سوالم روش برنامه نویسی بود

نمونه ای نبوده که بهینه شده باشه

و این کد ها مربوط به پلاگین مربوطه هستش که خودش نمونه مثال میزاره که کارکرد پلاگین و نشون بده، فقط کافیه ببینید کدوم دستور به کارتون میاد و ازش استفاده کنید

احتیاجم به یادگیری هیچ زبانی نیسش، کافیه وقتی با mmb کار میکنید ذهنیت اجرای یه پروژه رو داشته باشید و با کاربرد پلاگین ها آشنا باشید، برای مثال:

اگه از دوستان قدیمی بپرسید برای کار با فایل چه پلاگینی مناسبه میگن:
MiscY و برای کار با پوشه میگن foldy ولی دستورات شو حفظ نیسن و به مثال همون پلاگین مراجعه میکنن و کدهارو طبق کاربرد خوشون تغییر میدن

سلام و ممنون از پاسخت

بیشتر منظورم روی کد نویسی بود و توان ترکیب کدها کسایی که سی شارپ کار میکنن-سی پلاس پلاس-ویزوال بیسیک-اندروید و بیلدر و...
م
آیا همه افراد که در عرصه برنامه نویسی قدم میگذارن اینطورن حتی حرفه ای ها یعنی کدها رو همش رو بلدن ولی اگر مثلا بهشون بگی من یه منوی سرچ میخام که در این منوی سرچ توی لیست باکس سرچ بشه و نتیجه سرچ مثلا آبی نشون داده بشه - من کدهاش رو بلدم و لی ترکیبش که به چنین نتیجه ای برسه رو بلد نیستم و حتما باید سرچ بزنم توی اینترنت تا اون کد مثلا سرچش رو پیدا کنم روشش رو بفهمم و و هر چی کم داره رو تو اون قالب اضافه کنم همون ابی شدن اما خودم نمیتونم این ترکیب رو انجام بدم و یک موضوع طبیعیه یا نه اول باید یه زبان حرفه ای و مهم رو بلد باشی مثل سی شارپ یا سی پلاس پلاس بعد دیگه اینها برات کاری نداره

جدیدترین ارسال ها

بالا