تغییر رنگ text با حرکت over muse

NARANJTORANJ

Well-Known Member
سلام به همگی
میخوام یک txt داشته باشم زمانی که موس رو روی محدوده hot spot میبرم رنگ تکس تغییر کنه و این حرکت به صورت
over muse باشه و با رفتن موس از روش hot spot رنگ برگرده

در حالی که در Moving Mouse over ما گزینه show/fade out فعاله و داره یک عکس رو به صورت fade در میاره

در واقع میخوام hot spot دو فرمان overmuse رو همزمان انجام بده

فقط برام مهمه که fade out از دستم نره حالا به هر روشی که باشه

کسی مثال داره بزاره ممنون میشم

آخرین ویرایش:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام به همگی
میخوام یک txt داشته باشم زمانی که موس رو روی محدوده hot spot میبرم رنگ تکس تغییر کنه و این حرکت به صورت
over muse باشه و با رفتن موس از روش hot spot رنگ برگرده

در حالی که در Moving Mouse over ما گزینه show/fade out فعاله و داره یک عکس رو به صورت fade در میاره

در واقع میخوام hot spot دو فرمان overmuse رو همزمان انجام بده

فقط برام مهمه که fade out از دستم نره حالا به هر روشی که باشه

کسی مثال داره بزاره ممنون میشم

گذاشتن خاصيت fade براي حالت rollover و rollout به صورت مستقيم تو mmb وجود نداره. شما ميتونيد براي اينكه به هدفتون برسيد يا با flash چنين كليدهايي رو بسازيد و تو mmb وارد كنيد. يا اينكه با كمي تغييرات تو همون مثالي كه براتون فرستادم چنين قابليتي رو شبيه سازي كنيد.
ميتونيد همون دستور SetObjectParam رو تو يك حلقه بزاريد تا يك رنگ به رنگ ديگه كم كم تغيير پيدا كنه. اينجوري افكت fade تقريبا شبيه سازي ميشه.
البته اين روش رو توصيه نميكنم چون برنامه شما مجبور ميشه با هربار roll over يا roll out حلقه رو اجرا كنه كه اين كمي غير معقوله.

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
سامان مثالی برای ایجاد افکت Fade In/Out درست کرده بودن که تماماً بوسیله ی اسکریپت هستش، میتونید از اون مثال برای ایجاد این افکت استفاده کنید و در عین حال اسکریپت مربوط به تغییر رنگ رو هم اجرا کنید.
کمی جستجو کنید اون مثال رو پیدا خواهید کرد

NARANJTORANJ

Well-Known Member
سامان مثالی برای ایجاد افکت Fade In/Out درست کرده بودن که تماماً بوسیله ی اسکریپت هستش، میتونید از اون مثال برای ایجاد این افکت استفاده کنید و در عین حال اسکریپت مربوط به تغییر رنگ رو هم اجرا کنید.
کمی جستجو کنید اون مثال رو پیدا خواهید کرد

nevercom جان دست رو دلم نزار که از این افکت دلم .....
dash2.gif

3 ماه هیت که روی یک پروژه دار میکنم که برای دکمه ها از همین افکتی که شما میگین استفاده کردم
که حالا تاره متوجه شدم که این افکت الاوه بر اینگه پروژه من رو سنگین کرده
متعصفانه بین حرکت فلش های پروژه وقفه میندازه و تا زمان پایان اسکریبت این دکمه بقیه اسکریبت ها مکث و با سرعت پایین ....
برای حل مشکل از اساتید SILVER LIGHT , SPLINTER cell کمک گرفتم که با برسی پروژه من بلخره به ناکامی
رسیدیم که حالا دارم افک دکمه ها رو ووووو

این داستان ادامه دارد..
suicide_fool-edit.gif

بگزریم ممنون
بیخیال شدم

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
nevercom جان دست رو دلم نزار که از این افکت دلم .....
dash2.gif

3 ماه هیت که روی یک پروژه دار میکنم که برای دکمه ها از همین افکتی که شما میگین استفاده کردم
که حالا تاره متوجه شدم که این افکت الاوه بر اینگه پروژه من رو سنگین کرده
متعصفانه بین حرکت فلش های پروژه وقفه میندازه و تا زمان پایان اسکریبت این دکمه بقیه اسکریبت ها مکث و با سرعت پایین ....
برای حل مشکل از اساتید SILVER LIGHT , SPLINTER cell کمک گرفتم که با برسی پروژه من بلخره به ناکامی
رسیدیم که حالا دارم افک دکمه ها رو ووووو

این داستان ادامه دارد..
suicide_fool-edit.gif

بگزریم ممنون
بیخیال شدم

دوست عزيز
قبلا هم گفتم اين روش منطقي نيست. متاسفانه چون mmb تو حوزه گرافيك ضعيف عمل ميكنه گاهي وقتا براي اينكه بتونيم اون چيزي كه تو ذهنمون هست رو تو محيط اين برنامه پياده كنيم مجبوريم راه هاي فرعي و طولاني رو طي كنيم.

استفاده از دكمه هاي داراي افكت با فلش امكان پذيره. شما ميتونيد به برنامتون اينطوري كلك بزنيد: :green:

1- دكمه ها رو تو فلش طراحي كنيد و دستوراتي كه قراره اين دكمه تو محيط mmb اجرا كنه رو تو يك اسكريپت بريزيد.

2- با دستور fscommand تو محيط فلش دكمه اي كه ساختيد رو به اسكريپت داخل mmb متصل كنيد.

3- از فايلتون خروجي swf بگيريد و تو mmb اون رو اجرا كنيد.

اين روش ميتونه نسبت به كد نويسي تو خود mmb راه حل بهتري باشه.

موفق باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا