تغییر رنگ کارت بعد از چاپ تا این حد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
آقا میخوام اعتراف کنم....
من امروز توی مغازه کارت رو توی مانیتور crt باز کردم(عکس اول) و دیدم یه خورده به سبز نزدیکه بعد یه خورده توی color balance رنگ

آبی رو افزایش دادم و دقیقا شد همون کارت چاپی !!!! :shock:
فهمیدم مشکل از رنگ بندیه ...به خاطر همین رفتم و مقدار c رو توی قسمت cmyk به صفر تغییر دادم...
بعد که دوباره بردم توی مانیتور crt (عکس دوم)دیگه به صورت سبز دیده نشد..!!!

نتیجه اینکه:
متاسفانه یا خوشبختانه حرفهای دوستان درست بود و مشکل از کار من بوده...
به اینم رسیدم که مانیتورهای crt خیلی به چاپ نزدیک هستند.

فقط یه سوال از دوستان دارم
اگه من بخوام از گرادینت استفاده کنم...رنگ اول رو زرد بدم یعنی :
c=0 m=0 y=100 k=0
و رنگ دوم رو آبی، یعنی :
c=100 m=0 y=0 k=0
حالا وسطای طیف رنگ که رنگ مثلا میشه :
c=30 m=40 y=90 k=2
مشکلی به هم نمیزنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پیوست ها

• ss1.jpg
    ss1.jpg
    52.1 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • ss3.jpg
    ss3.jpg
    53.3 کیلوبایت · بازدیدها: 7
آخرین ویرایش:
3.- دوست عزيز براي من مشخص نيست كه شما رنگ رو چطور در نرم افزار ايجاد كردي . آيا مثلا از رنگه يه عكس خوشت اومده و اون رو قطره چكون كردي
[email protected]

آقا یه دنیا ممنون....خیلی خوب توضیح دادید...گرفتم...

آره درسته...من از فکر کنم پایه های دوربین رنگ رو گرفتم....
آخه من دفعه اولم بود که کارت فرستادم برا چاپ...اصول چاپ رو هم که نمیدونستم...تجربه هم که نداشتم....
نمیدونستم که رنگها رو دستی بدم بهتره....

خلاصه خیلی خیلی ممنون. :rose:

سلام حمیدرضا جان.

یه پیشنهاد برای کسایی که دسترسی به این نمونه ی چاپ شده ندارن:

همه ی ما بالاخره یه سفارش کار چاپی برامون میاد که توی سند نهایی اون که برای چاپ آماده میکنیم، یه جای خالی هم پیدا بشه. معمولاً هم از اون جاهای خالی استفاده میکنیم تا همینطوری پول کاغذ سفید به چاپخونه ندیم!
حالا بیاید برای یک کار گلاسه و یک کار تحریر، توی همون جاها، چند کادر مربعی کوچیک حتی یک در یک سانتیمتر از چند رنگ مهم مثل چند آبی، چند سبز، چند قرمز، چند نارنجی و ... قرار بدین و زیر هرکدوم هم کد cmyk اون رو بنویسید. اینجوری یه کاتالوگ رنگ مجانی و جمع و جور خواهید داشت.

موفق باشید دوستای خوبم.

روش خوبیه...موافقم...

راستی اگه به چاپخونه بگیم بهمون میده ؟؟
از شما هم واقعا تشکر میکنم...یه دنیا ممنون

آخرین ویرایش:

adame_haji

Member
اون کارت مشکی رو برای اینکه از رنگ شلوارش بگیری باید زیر فونتش یه المنت خوشگل بزاری
من یه نمونه سرعتی (پیکانی) پیتزا سه سوتی زدم
میتونی از براش های زیبا یا فلورال یا طرح های اسلیمی استفاده کنی اگه بخوای رنگ شلوارو بدی توی رنگ مشکی

البته اینو هم بگم من در کنار اساتید اصلا تجربه ای ندارم
از یکی دوتا تا کارت ویزیتی که فرستادم برای چاپ این تجارب رو کسب کردم

یا علی مدد

پیوست ها

• Hamidreza2007-6+.jpg
    Hamidreza2007-6+.jpg
    32.5 کیلوبایت · بازدیدها: 12
جواب این سوالمو ندادید :

اگه من بخوام از گرادینت استفاده کنم...رنگ اول رو زرد بدم یعنی :
c=0 m=0 y=100 k=0
و رنگ دوم رو آبی، یعنی :
c=100 m=0 y=0 k=0
حالا وسطای طیف رنگ که رنگ مثلا میشه :
c=30 m=40 y=90 k=2
مشکلی به هم نمیزنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آهااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای...کسی اینجا نیست ؟؟؟
بابا یکی جواب منو بده

آهااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای...کسی اینجا نیست ؟؟؟
بابا یکی جواب منو بده

Mehdi_Naissipour

کاربر VIP
حمیدرضای عزیز چیه؟ چه خبره فروم رو گذاشتی روی سرت؟ باشه بابا اومدیم!:green:
بازم معلومه که مود رنگی کارت رو هنوز به CMYK تغییر ندادی. چون توی مود رنگی CMYK چطور ممکنه از ترکیب 2 رنگی که K و M اونها صفره، رنگی بوجود بیاد که K در اون 2 و M در اون 40 هست؟! (مثل اینه که بچه ی دو تا گنجشک بشه جوجه اردک زشت!:green:)

اگه توی فتوشاپ کار میکنی باید از منوی Image بری به Mode و گزینه ی CMYK رو انتخاب کنی، بعد شروع کنی به رنگ آمیزی. اینطوری مطمئن باش حد فاصل گرادیانت شما فقط ترکیبی از Y و C خواهد بود.

موفق باشی دوست من.

mosafer.mani

New Member
سلام
من یک تشکر بکنم از lpi عزیز که خیلی عالی توضیحاتی رو در مورد کار شما دادن
من می خوام در مورد فرمت ها و مد رنگی صحبت کنم که تو این تاپیک خیلی در موردش بحث شد.
بعضی از دوستان می گفتن که از مد رنگی rgb استفاده بشه که کاملا اشتباه در مورد چاپ. مد رنگ rgb رنگ های نوری هستن که از از تفکیک نور سفید به دست می آیند. ولی cmy سه رنگ چاپی هستن که از ترکیب آنها به رنگ مشکی می رسیم ولی نه مشکی 100 درصد و به همین دلیل در چاپ رنگ مشکی هم به آن اضافه می شود و مد رنگی cmyk به این دلیل به وجود آمده است. و حتما در کار هایی که می خواهد چاپ شود از مد رنگی cmyk باید استفاده شود. که البته طیف کمتری از rgb دارد. و به همین دلیل هست که وقتی یک کار از rgb به cmyk تبدیل می شود بعضی از زنگها را از دست می دهیم. ویا بعضی از دوستان یک رنگ را در یک تصویر rgb انتخاب می کنند و با همان درصد ها در کار چاپی استفاده می کنند و لی بعد از چاپ می بینند که به رنگ مورد نظر نرسیده اند.
اما در مورد فرمت های چاپی. همه می دانیم که هر برنامه ای یک سری از فرمت ها را ساپورت می کنند و هر فرمتی برای یک استفاده خاصی به وجود آمده است. فرمت های چاپی معروف عبارتند از tiff , eps , pdf و فرمت تخصصی بعضی از نرم افزار ها مثل cdr , fh , ind و غیره. ما نمی توانیم از هر فرمتی برای چاپ استفاده کنیم. چون تعریف هر فرمت از رنگ برای کاربردی و ابزاری خاص می باشد. مثلا فرمت هایی که در صفحات وب استفاده می شوند به دلیل اینکه در مانیتور استفاده می شوند مد رنگی rgb و lab را بهتر ساپورت می کنند و نمایش آنها در مانیتور می باشد و هر رنگ را به زبان خاصه خود تعریف می کند. و اگر از آن فرمتها با پلیت ستر خروجی گرفته شود چون زبان نوشتاری آنها فرق می کند ممکن است خروجی غیر از تصویر اصلی بدست بیاوریم. فرمت های چاپی هم به همین صورت هستند. و هر رنگ را به زبانی تعریف می کنند که در چاپ مورد نیاز می باشد. فرمت gpej هم که خیلی از دوستان گفتند اصلا یک فرمت چاپی نمی باشد و فقط یک فرمت نمایشی است. از این فرمت به دلیل حجم کم فقط برای نمایش استفاده می شود و طیف رنگی آن خیلی کمتر از فرمت های دیگر میباشد. این فرمت را انجمن گرافیست های آمریکا فقط برای نمایش فایل های گرافیکی درست کردند و تعریفی برای خروجی چاپی در آن نشده است. گرچه خیلی ازدوستان از آن برای کارهای چاپی استفاده می کنند که کار کاملا اشتباهی می باشد.

حمیدرضای عزیز چیه؟ چه خبره فروم رو گذاشتی روی سرت؟ باشه بابا اومدیم!:green:
بازم معلومه که مود رنگی کارت رو هنوز به CMYK تغییر ندادی. چون توی مود رنگی CMYK چطور ممکنه از ترکیب 2 رنگی که K و M اونها صفره، رنگی بوجود بیاد که K در اون 2 و M در اون 40 هست؟! (مثل اینه که بچه ی دو تا گنجشک بشه جوجه اردک زشت!:green:)

اگه توی فتوشاپ کار میکنی باید از منوی Image بری به Mode و گزینه ی CMYK رو انتخاب کنی، بعد شروع کنی به رنگ آمیزی. اینطوری مطمئن باش حد فاصل گرادیانت شما فقط ترکیبی از Y و C خواهد بود.

موفق باشی دوست من.

ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا :cry:
دیوونه شدم....بابا من اینو برا مثال گفتم....به خدا من تاحالا یه کار هم توی مود rgb کار نکردم.....
من مقادیر بالارو برا مثال گفتم.....
منظور من اینه که توی گرادینت که وسطای کار مقادیر اعداد رند نیست آیا تغییر رنگ داریم ؟

مثلا
رنگ اول :
c=50 m=50 y=40 k=20

رنگ دوم
c=10 m=40 y=80 k=0

رنگ وسط
c=22 m=43 y=52 k=14

mrtnet

Member
دوستان اگه چاپخونه ای که باهاش کار کردید و خوب بوده هم پیشنهاد بدید....
البته قیمت مناسب هم بده...

دوست عزیز نسبت به این حرف شما من خودم تا حالا میتونم بگم حدود 100 تا کارت ویزیت با این چاپخونه کار کردم و کارش فوق العاده است و برای ادم وقت میزاره حتی اگر سواد هم نداشته باشی برات رنگ اینا رو درست میکنه و کارش هم تمیزه و خوده بهارستانی هم قبولش دارن .

ويرايش شد (( lpi ))
دوستان لطفا از گذاشتن شماره تلفن،‌آدرس يا نشاني به هر ترتيب جدا خودداري كنيد. براي اين كار مي تونيد از پست خصوصي استفاده كنيد.
ممنون از توجه شما

دوستان اگه چاپخونه ای که باهاش کار کردید و خوب بوده هم پیشنهاد بدید....
البته قیمت مناسب هم بده...

دوست عزیز نسبت به این حرف شما من خودم تا حالا میتونم بگم حدود 100 تا کارت ویزیت با این چاپخونه کار کردم و کارش فوق العاده است و برای ادم وقت میزاره حتی اگر سواد هم نداشته باشی برات رنگ اینا رو درست میکنه و کارش هم تمیزه و خوده بهارستانی هم قبولش دارن .

ويرايش شد (( lpi ))
دوستان لطفا از گذاشتن شماره تلفن،‌آدرس يا نشاني به هر ترتيب جدا خودداري كنيد. براي اين كار مي تونيد از پست خصوصي استفاده كنيد.
ممنون از توجه شما

دوست عزیز پیغام خصوصی بزارید اسم چاپخونه رو

HASTAR

Member
سلام دوست عزیز اول اینکه 100% ایراد از چاپ در صورت رعایت اصول و اینکه رنگهای میدی به کارت رو سعی کن که درصد رنگ رو روند بدی مثلا 53 = y = y50

درسته....این سری از کارت ها که رنگها رو اعداد رند داده بودم واقعا خوب شده بود....اصلا تغییر رنگ هم نداشتم

senka

New Member
سلام ، به یه مشکل برخوردم.

این فایلو ببینید: (برا اینکه حجمش کمتر بشه سایزو کم کردم) http://senka.persiangig.com/other/1t.tif

اگه با ویندوز ویوور بازش کنید همون رنگ اصلیه که من میخوام ولی وقتی با آفیس دکیومنت ایمیجینگ باز میشه یه رنگ دیگس:-?

نکته اینکه ایمج مد هم از ابتدا CMYK انتخاب شده !
با پرینتر جوهر افشان خودمم میگیرم همون رنگی میشه که تو آفیس ایمیجینگ میاد ...

به نظرتون مشکل کجاست و چه کار میشه کرد؟

پ.ن: با پسوند PSD پرینت گرفتم رنگها درست دراومد.

مرسی:rose:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا