تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی

شروع موضوع توسط [email protected]@t ‏21 ژانویه 2019 در انجمن مقالات و آموزش‌ها و ترفندها

کلمات کلیدی:
 1. t@mir@t

  [email protected]@t New Member

  ارسال‌ها:
  22
  تشکر شده:
  2
  امتیاز دستاورد:
  1
  تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی از خدماتی است که در واحد اختصاصی لپ تاپ اچ پی ارائه می شود. همه ما به خوبی می دانیم که ال سی دی لپ تاپ در حقیقت پل ارتباطی کاربر با دستگاه است؛ در صورت خرابی این قطعه حتما به شرط سالم بودن سایر قطعات، عملا امکان استفاده از لپ تاپ به صفر می رسد و به دستگاهی بلا استفاده تبدیل می شود.

  به همین دلیل است که همه کاربران به محض مشاهده کمترین اختلال در ال سی دی لپ تاپ که روند استفاده از دستگاه را با مشکلات و اختلالات جدی روبه رو کند، به سرعت به دنبال مرکزی معتبر برای تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی می گردند تا خدماتی مطمئن و امن را دریافت کنند و کارایی ایده آل لپ تاپ اچ پی را همچمون سابق دوباره تجربه کنند.

  چرا تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی مهم است؟
  وقتی ال سی دی لپ تاپ اچ پی با اختلالاتی نظیر پرش تصویر، خرابی لامپ کاتدی، جدا شدن کابل ویدئویی از برد معکوس، بهم ریختن رنگ های تصویر، افتادن خط روی صفحه، تصویر کم نور یا تصویر سفید و … مواجه باشد، کاربر را نگران می کند. در این شرایط استفاده از لپ تاپ یا غیر ممکن است یا بسیار سخت و تحمل نکردنی.

  به همین دلیل کاربران ترجیح می دهند در اولین گام برای تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی خود گامی برداند تا اختلال به سایر قطعات به هر دلیلی سرایت نکند و با ریشه یابی دقیق اختلال و تعویض به هنگام این قطعه همه مشکلات ریشه کن شود.

  البته برای اینکه تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی با موفقیت صد در صد و بدون بازگشت اختلال انجام شود، لازم است از ابتدا به مرکزی متخصص و حرفه ای مراجعه کنید تا عواقب بدتری دامان شما را نگیرد.

  ررسی مراحل تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی
  با مشاهده هر گونه مشکل از جمله شکستگی، سوختگی و … در لپ تاپ ناچارا باید وارد پروسه تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی شوید. برای این کار می توانید مراحل زیر را دنبال کنید، اما قبل از شروع تاکید می کنیم که انجام این پروسه به مهارت و تخصص نیاز دارد و از عهده هر کاربر عادی بر نخواهد آمد. پس مراجعه به مراکز معتبر برای تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی هوشمندانه اقدامی است که می توانید داشته باشید.

  توضیح مراحل تعویض ال سی دی لپ تاپ
  ابتدا باتری را از لپ تاپ اچ پی جدا کنید. قاب جلوی نمایشگر (BAZEL)به وسیله ۵ پیچ به نمایشگر LCD متصل شده است. این پیچ ها را به آرامی باز کنید. حال انگشتان خود را به آرامی در میان قاب Bezel و نمایشگر قرار داده و Bezel را از قفل پلاستیکی دور آن رها کنید. این کار را انقدر ادامه دهید تا Bezel کاملا از LCD جدا شود.

  اکنون برای تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی باید برد مربوط به مدار معکوس گر (inverter ) را جدا کنید. این برد در پایین نمایشگر قرار گرفته است. ابتدا باید به دقت کابل های متصل به برد را از دو طرف آن جدا کنید. حال می توانید برد معکوس گر را درآورید و اگر لازم بود آن را با یک برد سالم عوض کنید.

  در این مرحله باید سه عدد پیچ را از دو طرف نمایشگر باز کنید تا لولاها از صفحه محافظ پشت نمایشگر(Cover ) جدا شوند. اکنون پشت صفحه نمایشگر، قابل دسترسی خواهد بود با دقت تمام، کابل چسبنده که وظیفه انتقال سیگنال های ویدئویی را بر عهده دارد، بیرون آورید.

  حالا زمان آن رسیده است که دو جفت پیچ مشخص شده را از هر دو طرف نمایشگر باز کنید. این پیچ ها با هدف اتصال نمایشگر به لولاها تعبیه شده اند. در این مرحله می توانید تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی را با یک نمونه اصل و فابریک به پایان برسانید.

  منبع : نمایندگی اچ پی
  نمایندگی اچ پی در تهران
  نمایندگی اچ پی در کرج
   
  نوشته شده توسط [email protected]@t در ‏21 ژانویه 2019

به اشتراک بگذارید