تغییرات قالب 1 تعمیرات تخصصی لپ تاپ (سخت افزار)

سلام.بنده تعمیرکار لپ تاپ هستم. بنا به علاقه و عشق به سایت مجید آنلاین تصمیم گرفتم پاسخ گوی تمام سوالات و حل مشکلات سخت افزاری لپ تاپ های شما عزیزان باشم.

Mayyah

New Member
سلام
من دنبال قاب داخلی دور کیبورد لپ تاپ اپل فیک هستم(شامل ماوس هم میشه) کجا میتونم پیدا کنم. هر جای ایران باشه مهم نیست.
دوستان خیلی خیلی مهم هستش هرکسی اطلاع داره کمک کنه ممنون میشم.

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام
1.لپ تاپ های Dell inspiron 5110 همگی قاب پشتشون عوض میشه یا برای این انواع مختلفی هست؟
2.من یه Dell inspiron 5110 دارم ولی 3دکمه بالا کیبورد (ببیرون کیبورد نزدیک لولا) دوتا شون کار نمیکنه!
و فقط دکمه Windows mobility center کار میکنه ! لطفا راه حل بدید
پیشاپیش ممنون

سلام
من دنبال قاب داخلی دور کیبورد لپ تاپ اپل فیک هستم(شامل ماوس هم میشه) کجا میتونم پیدا کنم. هر جای ایران باشه مهم نیست.
دوستان خیلی خیلی مهم هستش هرکسی اطلاع داره کمک کنه ممنون میشم.

سلام دوست عزیز.چند وقت پیش ی لپ تاپ مک بوک ایر داشتم که مین بوردش سوخته بود و اوراقش کردم.البته آی سی i/o ش سوخته بود که حتی از دبی هم سراغ گرفتم که نبود و ناچار قطعه فروشش کردم و فابشم یکی از دوستانم برد.اینو خواستم بگم که قطعات و لوازم اپل گیر نمیاد.حالا مدل شما چیه تا واست بگردم؟

سلام
1.لپ تاپ های Dell inspiron 5110 همگی قاب پشتشون عوض میشه یا برای این انواع مختلفی هست؟
2.من یه Dell inspiron 5110 دارم ولی 3دکمه بالا کیبورد (ببیرون کیبورد نزدیک لولا) دوتا شون کار نمیکنه!
و فقط دکمه Windows mobility center کار میکنه ! لطفا راه حل بدید
پیشاپیش ممنون
سلام دوست خوبم.قاب جلوشو دارم اما قاب پست رو تمام کردم.قاب پشت رو در رنگهای آبی و قرمز و مشکی(نوک مدادی)هست که می تونید تعویض کنید.البته الان کم گیر میاد!
در جواب سوال دوم شما باید عرض کنم که مشکل شما به احتمال زیاد نرم افزاری هست.شما درایور ها رو کامل نصب کردید؟قبلا 3 تا دکمه کار میکردند؟ویندوزتون چیه و ویندوز رو عوض کردید و درست نشده؟اگه آره پس باید باز بشن و با مولتی متر کلید ها رو چک کنید و اگه سالم بودند کابل فلت چک شود و در نهایت مسیر کانکتور کلید ها تا آی سی i/o باید چک بشه

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام
من احتمالا مشکی نوک مدادی بخوام و اینکه چجوری قابل تعویض هست؟
توی دیجی کالا دیده بودم که دکمه ای زیر قاب بود و فشار میداد قاب قفلش آزاد میشد!
تمامی درایور ها نصب هست با Driver Pack هم تست کردم
ویندوز چند بار عوض شده اما هر بار همینجوری بود! وین هر دفعه 7 نصب کردم
کلید ها زیاد ضروری نیستن اما خب یه عیب محسوب میشه !
وقتی هر کلید رو میزنم روشن میشه اما رفلکسی داخل ویندوز نداره!
مثلا کلید خاموشی LCD وقتی میزنم خوده کلید یه چند لحظه روشن میشه اما مانیتور خاموش نمیشه!
با تشکر

masoud_na20

New Member
سلام خسته نباشید، یه لب تاپ وایو دارم، مشکلی که براش پیش اومده اینه که نمیتونم از باتریش استفاده کنم! باتری رو روی یه لب تاپ دیگه امتحان کردم و کار داد، ولی روی لب تاب من کار نمیده :shock:
اگه میشه راهنمایی کنین :cry:

سلام خسته نباشید، یه لب تاپ وایو دارم، مشکلی که براش پیش اومده اینه که نمیتونم از باتریش استفاده کنم! باتری رو روی یه لب تاپ دیگه امتحان کردم و کار داد، ولی روی لب تاب من کار نمیده :shock:
اگه میشه راهنمایی کنین :cry:

سلام.شما اول بایوس رو آپدیت کنید با آخرین ورژن در سایت سونی.اگه درست نشد باید آی سی شارژ تعویض بشه.لطفا برای راهنمایی بهتر،باتری رو روی لپ تاپ بزارید و شات از دسکتاپ بگیرید و اینجا بزارید..وقتی باتری رو وصل میکنید روی آیکون باتری برید و ببینید باتری شناسایی میشه؟اگه شناسایی میشه پس شارژ نمیشه؟یا اصلا شناسایی نمیشه؟شما اولین کار بایوس رو آپدیت کنید.اکثر لپ تاپ ها که مشکل شارژ نشدن یا شناخته نشدن باتری داشتن 30 درصدشون با ارتقاء نرم افزار بایوس مشکلشون حل شده.لطفا کارهای گفته شده رو انجام بدید.و نتیجه رو اینجا بزارید.موفق باشید.

masoud_na20

New Member
سلام دوباره :)
بایوس رو دانلود کردم ولی موقع نصب که میره برای آپدیت میگه آدابتور رو وصل کن، که وصله ولی فکر میکنه از باطری داره استفاده میشه! عکس از شکل باطری گرفتم، توی عکس از برق داره استفاده میشه ولی شکلش جور دیگس
1.jpg
2.jpg

masoud_na20

New Member
این یکی عکس هم از حالتیه که باطری رو در اوردم
3.jpg
وقتی باطری رو در اوردم تونستم آپدیت کنم ولی تغییری نکرد، همون مشکل رو داره بازم :-?

آخرین ویرایش:

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
میشه پاسخ من رو هم بدید؟
سلام
من احتمالا مشکی نوک مدادی بخوام و اینکه چجوری قابل تعویض هست؟
توی دیجی کالا دیده بودم که دکمه ای زیر قاب بود و فشار میداد قاب قفلش آزاد میشد!
تمامی درایور ها نصب هست با Driver Pack هم تست کردم
ویندوز چند بار عوض شده اما هر بار همینجوری بود! وین هر دفعه 7 نصب کردم
کلید ها زیاد ضروری نیستن اما خب یه عیب محسوب میشه !
وقتی هر کلید رو میزنم روشن میشه اما رفلکسی داخل ویندوز نداره!
مثلا کلید خاموشی LCD وقتی میزنم خوده کلید یه چند لحظه روشن میشه اما مانیتور خاموش نمیشه!
با تشکر
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
میشه پاسخ من رو هم بدید؟

ممنون

جواب داده بودند، احتمالا درایور های لپ تاپ تون رو ناقص نصب کرده اید. بین درایور های لپ تاپ تون یک مورد خاص مرتبط با این دکمه ها هست،
لابد نصب اش نکرده اید. مطمئن شوید که نصب اش کرده اید :
  • Dell QuickSet Application

R314287.exe

masoud_na20

New Member
آقا مرسی، سر فرصت ویندوزو عوض میکنم، ایشالا که درست بشه، شما هم در جریان میزارم، تجربه خوبیه (البته بد برای من :lol: ) ولی ممنون چیزی در مورد بایوس و این چیزا بلد نبودم، سطح علمیم بالا رفت و مشکمم مشخص کردین، خیییلی ممنون

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
جواب داده بودند، احتمالا درایور های لپ تاپ تون رو ناقص نصب کرده اید. بین درایور های لپ تاپ تون یک مورد خاص مرتبط با این دکمه ها هست،
لابد نصب اش نکرده اید. مطمئن شوید که نصب اش کرده اید :

Dell QuickSet Application
سلام
گفته بودم که تست کردم درایور هارو نصب کردم با Solition Pack
اما اینی که شما دادی سعید جان درست کار کرد و دکمه ها درست شد ممنون:rose:
با تشکر

سلام
گفته بودم که تست کردم درایور هارو نصب کردم با Solition Pack
اما اینی که شما دادی سعید جان درست کار کرد و دکمه ها درست شد ممنون:rose:
با تشکر

سلام.ببخشید من مدتی نبودم.تشکر از سعید عزیز.اگه یادتون باشه گفتم که درایور هارو نصب کنید.و ی تجربه هیچوقت و هیچوفت از مجموعه درایور یا همین درایور سولیشن استفاده نکنید.ابدا!من بیستر برای نصب گرافیک و صدا سیستم های قدیمی استفاده میکنم.اما وقتی مثلا درایور لپ تاپ شما هست چرا باید از این مجموعه ها استفاده کرد؟در ضمن این مجموعه ها که ابدا راه انداز اون کلید های شما رو نصب نمیکنه!!فقط برای صدا و کارت شبکه به درد میخوره حتی نباید گرافیک رو با این مجموعه ها معرفی کرد.چون گرافیک باید همیشه با آخرین آپدیت ها نصب بشه..موفق و موید باشید ..

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام
خب هر دفعه که میخواییم ویندوز عوض کنیم از چه درایور هایی استفاده کنیم؟
از سایت مثلا خود Dell دانلود کنیم؟
اگر گرافیک رو با این مجموعه ها نصب کنیم خب مسلما میشه نسخه جدید رو روی اون نصب کرد دیگه؟
چون من از خود نمایندگی یه CD دارم که درایور هارو داره و همیشه از روی اون نصب میکنم!
جالبه که شما میگید از روی اونا نصب نکنم!
پیشاپیش ممنون:rose:

سلام
اگر گرافیک رو با این مجموعه ها نصب کنیم خب مسلما میشه نسخه جدید رو روی اون نصب کرد دیگه؟
چون من از خود نمایندگی یه CD دارم که درایور هارو داره و همیشه از روی اون نصب میکنم!

سلام.دوست عزیز همیشه سعی کنید درایور هارو از سایت خود سازنده لپ تاپ بگیرید.یک بار همه رو بگیرید اعم از گرافیک-صدا-چیپست-اپلیکیشن ها که مربوط به همون کلید ها بودن و برای دفه های بعد که ویندوز عوض میکنید از همون ها استفاده کنید.البته سعی کنید هر ماه سر به سایت سازنده بزنید اونهم فقط برای دریافت درایور به روز گرافیک.موفق و در پناه حق

the_king

مدیرکل انجمن
سلام

شرایط درایور برای سخت افزار لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی خیلی با هم فرق می کنه، سخت افزار داخل لپ تاپ معمولا برای سازگاری
با مشخصات لپ تاپ دستکاری میشه، تنظیماتش، درایورش، بورد اش و پورت هاش مربوط به اون مدل لپ تاپ خاصه.

درایوری که در سایت های جستجوی درایور و یا بانک اطلاعاتی نرم افزارهای دانلود درایور وجود داره معمولا یا درایور عمومی ئه، یا اختصاصی لپ تاپ مدل x ئه.
درایور عمومی یا درایوری که برای لپ تاپ مدل دیگری نوشته شده در بعضی سخت افزار ها جواب میده و در بعضی سخت افزار ها کمی مشکل داره و
درست کار نمی کنه و در بعضی سخت افزار ها اصلا نصب نمیشه.

مثلا Touchpad لپ تاپ ها معمولا بجز ظاهر و رنگ شون دست کاری خاصی نمیشه، اگه درایور جدیدتر رو از سایت سازنده Touchpad دانلود کنید
به احتمال خیلی زیاد بدون مشکل کار می کنه. در مورد کارت های صوتی هم اکثرا اینطوریه، برای درایور های ساخت Intel هم معمولا همینطوره،
مثلا نسخه ای که از سایت Intel دانلود می کنید به ندرت به مشکل بر می خوره.

اما مثلا سخت افزاری مثل کارت گرافیکی های Nvidia یا ATi / AMD و درایور های مرتبط با BIOS کامپیوتر خیلی دست کاری میشه،
اگه درایور اختصاصی اون مدل لپ تاپ خاص خودتون رو بکار نبرید و مثلا از سایتی مثل Nvidia یا ATi / AMD درایور عمومی رو دانلود کنید،
احتمالش زیاده که یا اصلا نصب نشه یا اگه نصب هم شد یک بخشی اش درست کار نکنه.
اینجور مواقع درایور قدیمی و منسوخ ای که از سایت سازنده لپ تاپ دانلود می کنید تنها نسخه ای است که درست کار می کنه.
معمولا درایوری که در سایت سازنده لپ تاپ هست زود قدیمی میشه چون به ندرت به روز اش می کنند، اما به هر حال درست کار می کنه.

برای همینه که در مورد لپ تاپ بهتره منبع درایور ها تون فقط سایت سازنده لپ تاپ باشه، کاری با نرم افزار های عمومی دانلود درایور
و DVD های عمومی درایور نداشته باشید، مگر اینکه خودتان اهل فن و با تجربه باشید و بدانید برای چه قطعاتی درایور عمومی سازگاری داره.
در ضمن نرم افزار های جستجوی درایور، سخت افزاری رو پیدا می کنند که نیاز به درایور داره، نرم افزار های جانبی لپ تاپ رو که برای
افزایش کارایی یا فعال کردن برخی قابلیت های لپ تاپ طراحی شده پیدا نمی کنند. اگه به این نرم افزار های جستجوی درایور
یا DVD های عمومی درایور اکتفا کنید لپ تاپ تون با حداکثر کارایی و تمامی قابلیت ها کار نخواهد کرد.

جدیدترین ارسال ها

بالا