[مشاوره] تعمیرات تخصصی لپ تاپ (سخت افزار)

شروع موضوع توسط علی علی دادی ‏31 آگوست 2013 در انجمن لپ تاپ

1. علی علی دادی

علی علی دادی New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام.بنده تعمیرکار لپ تاپ هستم. بنا به علاقه و عشق به سایت مجید آنلاین تصمیم گرفتم پاسخ گوی تمام سوالات و حل مشکلات سخت افزاری لپ تاپ های شما عزیزان باشم.

نوشته شده توسط علی علی دادی در ‏31 آگوست 2013
    Mayyah از این پست تشکر کرده است.
  2. Mayyah

Mayyah New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام
    من دنبال قاب داخلی دور کیبورد لپ تاپ اپل فیک هستم(شامل ماوس هم میشه) کجا میتونم پیدا کنم. هر جای ایران باشه مهم نیست.
    دوستان خیلی خیلی مهم هستش هرکسی اطلاع داره کمک کنه ممنون میشم.

نوشته شده توسط Mayyah در ‏1 سپتامبر 2013
    علی علی دادی از این پست تشکر کرده است.
  3. mamad.noise

mamad.noise کاربر فعال انجمن فتوشاپ

امتیاز دستاورد:
    113
    سلام
    1.لپ تاپ های Dell inspiron 5110 همگی قاب پشتشون عوض میشه یا برای این انواع مختلفی هست؟
    2.من یه Dell inspiron 5110 دارم ولی 3دکمه بالا کیبورد (ببیرون کیبورد نزدیک لولا) دوتا شون کار نمیکنه!
    و فقط دکمه Windows mobility center کار میکنه ! لطفا راه حل بدید
    پیشاپیش ممنون

نوشته شده توسط mamad.noise در ‏1 سپتامبر 2013
  4. علی علی دادی

علی علی دادی New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام دوست عزیز.چند وقت پیش ی لپ تاپ مک بوک ایر داشتم که مین بوردش سوخته بود و اوراقش کردم.البته آی سی i/o ش سوخته بود که حتی از دبی هم سراغ گرفتم که نبود و ناچار قطعه فروشش کردم و فابشم یکی از دوستانم برد.اینو خواستم بگم که قطعات و لوازم اپل گیر نمیاد.حالا مدل شما چیه تا واست بگردم؟

نوشته شده توسط علی علی دادی در ‏2 سپتامبر 2013
  5. علی علی دادی

علی علی دادی New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام دوست خوبم.قاب جلوشو دارم اما قاب پست رو تمام کردم.قاب پشت رو در رنگهای آبی و قرمز و مشکی(نوک مدادی)هست که می تونید تعویض کنید.البته الان کم گیر میاد!
    در جواب سوال دوم شما باید عرض کنم که مشکل شما به احتمال زیاد نرم افزاری هست.شما درایور ها رو کامل نصب کردید؟قبلا 3 تا دکمه کار میکردند؟ویندوزتون چیه و ویندوز رو عوض کردید و درست نشده؟اگه آره پس باید باز بشن و با مولتی متر کلید ها رو چک کنید و اگه سالم بودند کابل فلت چک شود و در نهایت مسیر کانکتور کلید ها تا آی سی i/o باید چک بشه

نوشته شده توسط علی علی دادی در ‏2 سپتامبر 2013
    mamad.noise از این پست تشکر کرده است.
  6. mamad.noise

امتیاز دستاورد:
    113
    سلام
    من احتمالا مشکی نوک مدادی بخوام و اینکه چجوری قابل تعویض هست؟
    توی دیجی کالا دیده بودم که دکمه ای زیر قاب بود و فشار میداد قاب قفلش آزاد میشد!
    تمامی درایور ها نصب هست با Driver Pack هم تست کردم
    ویندوز چند بار عوض شده اما هر بار همینجوری بود! وین هر دفعه 7 نصب کردم
    کلید ها زیاد ضروری نیستن اما خب یه عیب محسوب میشه !
    وقتی هر کلید رو میزنم روشن میشه اما رفلکسی داخل ویندوز نداره!
    مثلا کلید خاموشی LCD وقتی میزنم خوده کلید یه چند لحظه روشن میشه اما مانیتور خاموش نمیشه!
    با تشکر

نوشته شده توسط mamad.noise در ‏2 سپتامبر 2013
  7. masoud_na20

masoud_na20 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام خسته نباشید، یه لب تاپ وایو دارم، مشکلی که براش پیش اومده اینه که نمیتونم از باتریش استفاده کنم! باتری رو روی یه لب تاپ دیگه امتحان کردم و کار داد، ولی روی لب تاب من کار نمیده :shock:
    اگه میشه راهنمایی کنین :cry:

نوشته شده توسط masoud_na20 در ‏13 سپتامبر 2013
  8. علی علی دادی

علی علی دادی New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام.شما اول بایوس رو آپدیت کنید با آخرین ورژن در سایت سونی.اگه درست نشد باید آی سی شارژ تعویض بشه.لطفا برای راهنمایی بهتر،باتری رو روی لپ تاپ بزارید و شات از دسکتاپ بگیرید و اینجا بزارید..وقتی باتری رو وصل میکنید روی آیکون باتری برید و ببینید باتری شناسایی میشه؟اگه شناسایی میشه پس شارژ نمیشه؟یا اصلا شناسایی نمیشه؟شما اولین کار بایوس رو آپدیت کنید.اکثر لپ تاپ ها که مشکل شارژ نشدن یا شناخته نشدن باتری داشتن 30 درصدشون با ارتقاء نرم افزار بایوس مشکلشون حل شده.لطفا کارهای گفته شده رو انجام بدید.و نتیجه رو اینجا بزارید.موفق باشید.

نوشته شده توسط علی علی دادی در ‏16 سپتامبر 2013
    masoud_na20 از این پست تشکر کرده است.
  9. masoud_na20

masoud_na20 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام دوباره :)
    بایوس رو دانلود کردم ولی موقع نصب که میره برای آپدیت میگه آدابتور رو وصل کن، که وصله ولی فکر میکنه از باطری داره استفاده میشه! عکس از شکل باطری گرفتم، توی عکس از برق داره استفاده میشه ولی شکلش جور دیگس
    1.jpg
    2.jpg

نوشته شده توسط masoud_na20 در ‏16 سپتامبر 2013
  10. masoud_na20

masoud_na20 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    این یکی عکس هم از حالتیه که باطری رو در اوردم
    3.jpg
    وقتی باطری رو در اوردم تونستم آپدیت کنم ولی تغییری نکرد، همون مشکل رو داره بازم :-?

آخرین ویرایش: ‏16 سپتامبر 2013
    نوشته شده توسط masoud_na20 در ‏16 سپتامبر 2013
  11. علی علی دادی

علی علی دادی New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام.دوست خوبم.مشکل شما از آی سی شارژ هست و باید تعویض بشه..

12. علی علی دادی

علی علی دادی New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام.عکسا رو الان دیدم.شما ی بار ویندوز رو عوض کن.مورد جالبیه!!

13. mamad.noise

امتیاز دستاورد:
    113
    میشه پاسخ من رو هم بدید؟
    ممنون

نوشته شده توسط mamad.noise در ‏19 سپتامبر 2013
  14. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    جواب داده بودند، احتمالا درایور های لپ تاپ تون رو ناقص نصب کرده اید. بین درایور های لپ تاپ تون یک مورد خاص مرتبط با این دکمه ها هست،
    لابد نصب اش نکرده اید. مطمئن شوید که نصب اش کرده اید :
    • Dell QuickSet Application

R314287.exe

نوشته شده توسط the_king در ‏20 سپتامبر 2013
  15. masoud_na20

masoud_na20 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    آقا مرسی، سر فرصت ویندوزو عوض میکنم، ایشالا که درست بشه، شما هم در جریان میزارم، تجربه خوبیه (البته بد برای من :lol: ) ولی ممنون چیزی در مورد بایوس و این چیزا بلد نبودم، سطح علمیم بالا رفت و مشکمم مشخص کردین، خیییلی ممنون

نوشته شده توسط masoud_na20 در ‏20 سپتامبر 2013
  16. mamad.noise

امتیاز دستاورد:
    113
    سلام
    گفته بودم که تست کردم درایور هارو نصب کردم با Solition Pack
    اما اینی که شما دادی سعید جان درست کار کرد و دکمه ها درست شد ممنون:rose:
    با تشکر

نوشته شده توسط mamad.noise در ‏20 سپتامبر 2013
  17. علی علی دادی

علی علی دادی New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام.ببخشید من مدتی نبودم.تشکر از سعید عزیز.اگه یادتون باشه گفتم که درایور هارو نصب کنید.و ی تجربه هیچوقت و هیچوفت از مجموعه درایور یا همین درایور سولیشن استفاده نکنید.ابدا!من بیستر برای نصب گرافیک و صدا سیستم های قدیمی استفاده میکنم.اما وقتی مثلا درایور لپ تاپ شما هست چرا باید از این مجموعه ها استفاده کرد؟در ضمن این مجموعه ها که ابدا راه انداز اون کلید های شما رو نصب نمیکنه!!فقط برای صدا و کارت شبکه به درد میخوره حتی نباید گرافیک رو با این مجموعه ها معرفی کرد.چون گرافیک باید همیشه با آخرین آپدیت ها نصب بشه..موفق و موید باشید ..

18. mamad.noise

امتیاز دستاورد:
    113
    سلام
    خب هر دفعه که میخواییم ویندوز عوض کنیم از چه درایور هایی استفاده کنیم؟
    از سایت مثلا خود Dell دانلود کنیم؟
    اگر گرافیک رو با این مجموعه ها نصب کنیم خب مسلما میشه نسخه جدید رو روی اون نصب کرد دیگه؟
    چون من از خود نمایندگی یه CD دارم که درایور هارو داره و همیشه از روی اون نصب میکنم!
    جالبه که شما میگید از روی اونا نصب نکنم!
    پیشاپیش ممنون:rose:

نوشته شده توسط mamad.noise در ‏21 سپتامبر 2013
  19. علی علی دادی

علی علی دادی New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام.دوست عزیز همیشه سعی کنید درایور هارو از سایت خود سازنده لپ تاپ بگیرید.یک بار همه رو بگیرید اعم از گرافیک-صدا-چیپست-اپلیکیشن ها که مربوط به همون کلید ها بودن و برای دفه های بعد که ویندوز عوض میکنید از همون ها استفاده کنید.البته سعی کنید هر ماه سر به سایت سازنده بزنید اونهم فقط برای دریافت درایور به روز گرافیک.موفق و در پناه حق

mamad.noise از این پست تشکر کرده است.
  20. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    شرایط درایور برای سخت افزار لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی خیلی با هم فرق می کنه، سخت افزار داخل لپ تاپ معمولا برای سازگاری
    با مشخصات لپ تاپ دستکاری میشه، تنظیماتش، درایورش، بورد اش و پورت هاش مربوط به اون مدل لپ تاپ خاصه.

درایوری که در سایت های جستجوی درایور و یا بانک اطلاعاتی نرم افزارهای دانلود درایور وجود داره معمولا یا درایور عمومی ئه، یا اختصاصی لپ تاپ مدل x ئه.
    درایور عمومی یا درایوری که برای لپ تاپ مدل دیگری نوشته شده در بعضی سخت افزار ها جواب میده و در بعضی سخت افزار ها کمی مشکل داره و
    درست کار نمی کنه و در بعضی سخت افزار ها اصلا نصب نمیشه.

مثلا Touchpad لپ تاپ ها معمولا بجز ظاهر و رنگ شون دست کاری خاصی نمیشه، اگه درایور جدیدتر رو از سایت سازنده Touchpad دانلود کنید
    به احتمال خیلی زیاد بدون مشکل کار می کنه. در مورد کارت های صوتی هم اکثرا اینطوریه، برای درایور های ساخت Intel هم معمولا همینطوره،
    مثلا نسخه ای که از سایت Intel دانلود می کنید به ندرت به مشکل بر می خوره.

اما مثلا سخت افزاری مثل کارت گرافیکی های Nvidia یا ATi / AMD و درایور های مرتبط با BIOS کامپیوتر خیلی دست کاری میشه،
    اگه درایور اختصاصی اون مدل لپ تاپ خاص خودتون رو بکار نبرید و مثلا از سایتی مثل Nvidia یا ATi / AMD درایور عمومی رو دانلود کنید،
    احتمالش زیاده که یا اصلا نصب نشه یا اگه نصب هم شد یک بخشی اش درست کار نکنه.
    اینجور مواقع درایور قدیمی و منسوخ ای که از سایت سازنده لپ تاپ دانلود می کنید تنها نسخه ای است که درست کار می کنه.
    معمولا درایوری که در سایت سازنده لپ تاپ هست زود قدیمی میشه چون به ندرت به روز اش می کنند، اما به هر حال درست کار می کنه.

برای همینه که در مورد لپ تاپ بهتره منبع درایور ها تون فقط سایت سازنده لپ تاپ باشه، کاری با نرم افزار های عمومی دانلود درایور
    و DVD های عمومی درایور نداشته باشید، مگر اینکه خودتان اهل فن و با تجربه باشید و بدانید برای چه قطعاتی درایور عمومی سازگاری داره.
    در ضمن نرم افزار های جستجوی درایور، سخت افزاری رو پیدا می کنند که نیاز به درایور داره، نرم افزار های جانبی لپ تاپ رو که برای
    افزایش کارایی یا فعال کردن برخی قابلیت های لپ تاپ طراحی شده پیدا نمی کنند. اگه به این نرم افزار های جستجوی درایور
    یا DVD های عمومی درایور اکتفا کنید لپ تاپ تون با حداکثر کارایی و تمامی قابلیت ها کار نخواهد کرد.

نوشته شده توسط the_king در ‏21 سپتامبر 2013
    mamad.noise و علی علی دادی از این پست تشکر کرده اند.

به اشتراک بگذارید