افزونه 1 تعریف پسوند جدید

KITM.Hamid

New Member
سلام
میخوام با MMB یه فایل (با یه اطلاعات خاص خودم) ایجاد کنم و اون پسوند جدید رو به ویندوز معرفی کنم تا از اون به بعد وقتی کاربر روی اون فایل (با پسوند خاصی که قبلا به ویندوز معرفی شده) کلیک میکنه، برنامه من باز بشه.
مثلا مثلا وقتی روی فایل Aleki.al کلیک کرد، برنامه من باز بشه.
چیکا باید بکنم؟ (مشکل اصلی اینه که چطوری فایلو به ویندوز معرفی کنم؟)
لطفا راهشو معرفی کنید، خودم کارهای اسکریب نویسیش رو انجام میدم (ارتباط با ریجیستری یا CMD یا...)

ممنون....

KITM.Hamid

New Member
فکر میکنم همه چیزو فهمیده باشم؛ الان یه برنامه درست میکنم و سورسش رو میزارم.

KITM.Hamid

New Member
مجدد سلام
عذرخواهی میکنم بابت تاخیر....برای اینکه کار پروژم زیاد طولانی نشه مجبور شدم بیشتر برای اون وقت بزارم. (آخه دیگه کم کم باید بیلدر رو بزاریم کنار! خیلی قدیمی شده!)
راستش این پلاگین ها مثل سابق کار نمیکنن؛ خوب که باهاش کار کنی، میفهمی که کلی باگ دارن. (احتمالا بخاطر این بوده که اونا زمانی که ویندوز XP بوده نوشته و طراحی شده اند نه 8 و 10!!!)
اول با ریجیستری خواستم کار کنم، دوتا پلاگین بود که توی تست های مختلف دیدم باگ دارن و خوب کار نمیکنن.
بعد رفتم سراغ پلاگین های مرتبط با این کار (Associate)، والا پلاگین FileExtPlugIn بنظرم بهتر از fileassoc.dll بود؛ ولی به یه مشکلی برخوردم که باید حتما بهش توجه بشه: برنامه حتما حتما باید از ADMINISTRATOR اجرا بشه وگرنه پلاگین باگ میده!
برای این مشکل راهی پیدا نکردم.
:-?
فایل Install پسوند رو به ویندوز معرفی میکنه.
فایل Your Program برنامه اصلی شماست.
فایل Sample هم یک نمونه مثال برای شما هستش.
فایل های mbd برنامه رو هم براتون گذاشتم (+ پلاگین هایی که استفاده شده)
البته از شما چه پنهون که یه کمی هم به برنامه جو(!!) دادم!
:green:
درواقع برای ذخیره سازی اطلاعات، نوشته هارو کد کردم و ذخیره کردم!!!! :wink:
برای کد کردن و دیکد کردن هم از پلاگین خوبه آقای aliila1 استفاده کردم که جا داره یک بار دیگه از ایشون تشکر کنیم.
راستی قبلا یه نمونه اینشکلی بود، ولی چون نتونستم سورسش رو پیدا کنم مجبور شدم یه بار دیگه بنویسم.
دیگه اگر مشکلی بود به بزرگی خودتون ببخشید؛ در همینجا بگید، اگر تونستم رفع میکم؛ البته سورسش هم خیلی آسونه.

مشاهده پیوست Program.rar

جدیدترین ارسال ها

بالا