تعرفه طراحی کاتالوگ

omidsas

Member
هر چی سعی کردم این پست رو نزنم تا وقت عزیزان رو هدر ندم نشد راستش قبلش کلی جستجو کردم اما اونی که می خواستم دستگیرم نشد بابا یکی پیدا میشه به من بگه من واسه یک کاتالوگ 12 صفحه ای که کلی هم باید براش عکس اسکن کنم (حدود 70 عدد بعد هم از زمینه با pen جداشون کنم اینو گفتم چون خیلی خستم کرده) چقدر هزینه طراحی بگیرم اصلا تعرفه انجمن طراحان و ... بگذارید کنار اونی که عملی هستش رو لطف کنید اگه میشه ممنون آها اینم بگم خودم نظرم 150 هستش چطوره؟؟؟

MGMCO

New Member
سلام دوست من
ببین قرار شد که بحثی از تعرفه نکنیم پس یکراست میرم سر اصل مطلب
اینا رو که میگم تجربه شخصی خودمه برای اینجور کارا که وقت زیادی و بالطبع کار زیادی میبره خیلی چیزا رو باید در نظر بگیری اول اینکه چه کاری هست و برای چه کسی میخوای انجام بدی دوم اینکه مشتری به سختی کارت پی برده باشه یا اینکه یه قسمتی از کار رو در حضور خود مشتری و با حوصله انجام میدی جوری که هم سنگینی کار رو درک بکنه هم به حساسیت شما در حین کار پی برده باشه و با دقت ضمن اینکه کارش رو داری انجام میدی روی مخ مشتری هم کا بکنی که نه کار تو رو دست کم بگیره و نه خودت رو در ضمن مشتری باسد بدونه که اینکار چقدر طول میکشه که فردا برنگرده بگه چی بابا یه مجیک واند زدی و دورش رو دلیت کردی چه خبره چرا قلان قیمت رو میگی و در کل برای اینجور کارها ممکنه شما اونو دوساعته تموم بکنی و من 3 روز روش کار کنم و یکی نصف روزه این مهمه اما مهمتر از اون اینه که نشتری باید ارزش کارت رو بدونه و خودت رو جلوی اوون دست کم نگیری بسته به نوع کار و نوع مشتری فرق میکنه گفقتم که چه کاری برای چه کسی و در چه سطحی انجام میدی یه وقتایی من خودم برای طراحی یه کارت ویزیت مات ساده ( فقط برای دستمزد) 30 تومن پول گرفتم در حالی که برای طراحی یه پوستر A4 پانزده هزار تومن و این بستگی به کار خودت داره و اینکه برای چه کسی میخوای چه کاری انجام بدی نمیگم سر مشتری کلاه بزاری میگم حق لازم و واقعی کارت رو از مشتری بگیر یه وقتایی کار سختی انجام میدی که خیلی هم وقتت رو گرفته اما مشتری تا میبینه یه لحظه میگه اونی که میحواسته نیست و همه زحماتت رو به باد میده و باید کار رو از نو شروع کنی اول بدون مشتری چی میخواد و چه طرحی نیاز اونو بر طرف میکنه بعد حسابی براش کلاس بزار بعد کارش رو شروع کن که حداقل در جهت خواسته مشتری طرحت رو شروع کنی در مورد طرحت اگه واقعا مشتری پسند باشه و مشتری اونو بپسنده هر قیمتی رو که دوست داشتی میتونی ازش بگیری حتی اگه اون قیمت با تعرفه بازار فاصله زیادی داشته باشه حتی اگه مشتری از این فاصله قیمت اطلاع داشته باشه فقط اون چیزی باشه که اون میخواد گاهی وقتا هم باید مشتری رو متقاعد کرد که این کار و این طرح شما از نظر بیننده موفق تر عمل میکنه و ...........
موفق باشی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا