تطبیق رزولوشن فایل دایرکتور

kaveh123

New Member
با سلام
خواهشاً درست و کامل جواب بدید. چیزی رو که میدونید نگید، کاری را که عملاً انجام دادید بگوئید.
من یک کار ساخته ام با رزولوشن 800 در 600 و میخواهم و از آن خروجی EXE گرفته ام و فایل کاملاً آماده است. ولی میخواهم هر کسی که این فایل را اجرا میکند رزولوشن کار من مطابق رزولوشن صفحه نمایش بازدید کننده بصورت فول صفحه نمایش داده شود.
تذکر: تمام Topic های قبلی را خوانده ام و اکسترا های Magic Res و Bud Api را نصب کرده ام ولی مشکل اینجاست که این اکسترا ها رزولوشن صفحه نمایش بازدید کننده را با رزولوشن کار من یکی میکند نه مال من را با مانیتور بازدید کننده !!!). اگر بخواهم یک مثال بزنم ، مثل فول اسکرین کردن فایل فلاش با فرمان fscommand("fullscreen", true);
... امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه. تو را به خدا اگر خودتان انجام داده اید جواب دهید آنهم کامل و درست. با عرض پوزش از اساتید محترم. حمل بر بی ادبی نباشه، بخدا خسته شدم. به هر کسی هم که ایمیل میزنم جواب نمیده. لااقل بنویسید بابا برو دنبال کارت اینجا نیا، تا من هم با خیال راحت برم دنبال کارم .

kaveh123

New Member
بابا چقدر جواب اومده!!! وقت نمی کنم اینهمه جواب را بخونم !. دم همگی تون داغ...

مگر اینکه کاوه ها به درد هم برسند!
ببین توی دایرکتور اگر صفحه نمایش شما 800 * 600 باشه نسبت به 1024 * 768 خیلی کمتر از Cpu استفاده می شود حالا خود دانی من یک نمونه کار برایت گذاشتم ببین خوبه.
اینجوری هرچه قدر صفحه نمایش کاربر بزرگ تر باشه مقدار استفاده از Cpu نیز بیشتر می شود این را به یاد داشته باش.
در ضمن با افت کیفیت نیز مواجه می شوی چون توی دایرکتور کمتر از از خاصیت تصاویر وکتور استفاده شده و مثل فلش نیست که همه چیزاش وکتور باشه

پیوست ها

• Full Screen.zip
    65.9 کیلوبایت · بازدیدها: 106
آخرین ویرایش:

kaveh123

New Member
آقا کاوه خیلی دمت گرم. خودش بود.
حالا میخوام کاری کنم که فایلم را که باز میکنند خود به خود فول اسکرین باشه و به کاربر اجازه ندم که خودش انتخاب کنه. ممنون میشم اگر راهنمائیم کنی. بازم ازت تشکر. خیلی حال دادی.

kaveh123

New Member
آقا کاوه تشکر
یک کم ور رفتم و از on exitFrame me در فریم اول استفاده کردم درست شد. اگر اشتباه کردم بگو تا یاد بگیرم.
بازم ازت ممنون. حال دادی. ای وَل . . .

raha99

New Member
سلام
من هم یه پروژه 600*800 درست کردم ومیخواهم بدونم اگه کاری کنیم که رزولوشون کارمون در کامپیوتر دیگری
عوض بشه (مثلا بشه 678*1024) کیفیت و سرعت اجرای پروژه بد نمی شه
لطفا توضیحات بالا رو یه کم واضح تر بگید و دقیق تر تا ما هم بفهمیم
مرسی

kaveh123

New Member
جواب شما بله است دوست عزیز
اگر کامپیوتری که فایل شما روی آن اجرا میشود کامپیوتری سریع نباشد و رم بالایی نیز نداشته باشد در اجرای برنامه شما وقفه ایجاد میشود مخصوصاً اگر فایل شما هم پر و پیمون باشد. در ضمن فایلهایی که با خود دایرکتور درست کرده اید ( بجز باتون و تکست باکس و ...) همگی رزولوشن صحیح خود را از دست میدهند و بد فرم جلوه میکنند اما اگر فایل فلاش در پروژه شما باشد میتوان گفت که صدمه زیادی نمیبیند. یاد آور میشوم که اگر از این فرمول استفاده میکنی هنگام ساخت پروژه نکات زیادی را باید مد نظر بگیری که اگر انشاالله وقت شد در باره آن توضیح میدهم.
امیدوارم جوابت را گرفته باشی. یا علی

raha99

New Member
ممنون
ولی می خواهم بدانم دقیقا چه کار می شه کرد که رزولوشون کارم با رزولوشون کامپیوتر مقصد یکی بشه؟

پتاس

Member
من از اين روش در برنامه ام استفاده كردم شايد به كارت بياد.
با دستور Bascreeninfo("depth") ,bascreeninfo("height") Bascreeninfo("height") كه هر كدام توي يه متغير مقاديرشون رو نگهميداري بعد با دستور Basetdisplay() كه پارامترهاش همون متغير هاست رزوليشن رو مطابق سيستم كاربر ميكني. البته اينادستورات Buddapi است

kaveh123

New Member
دوست عزیز - در اول همین تاپیک آقای محمد کاوه لطف کردند و جواب مرا با یک فایل نمونه داده اند که مرا کاملاً راهنمایی کرد فکر میکنم شما نیز با دریافت فایل مربوطه و کارکردن با آن به جواب خود می رسید. اگر باز هم نشد بگوئید تا اگر بتوانم راهنمائیتان کنم.

kaveh123

New Member
دوست عزیز در اول همین تاپیک آقای محمد کاوه یک فایل زیپ گذاشته اند که کاملاً شما را به مقصودتان میرساند .
به همین راحتی . یکم تلاش کن اگر نشد بازم بگو. ولی بخدا خیلی راحته !!!

من نمی فهمم من جواب این سوال را یکی دوماه است دادم پس چرا عمل نمی کنی
دوباره فایل نمونه را آپلود کردم امتحان کن و جوابش رو بده

پیوست ها

• Full Screen.zip
    11.2 کیلوبایت · بازدیدها: 26

davood_mir

New Member
من از همون کد هایی که شما استفاده می کنید استفاده می کنم
ولی اسپرایت های صفحه تمام صفحه نمی شند و این فقط پنجره است که بزرگ میشه نه اسپرایت ها
باید چکار کنم؟
در ضمن گزینه بازگشت به حالت پیش فرض یعنی خروج از تمام صفحه کار نمی کنه
چرا؟
ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا