تغییرات فایل 1 تصحیح رنگ و نور فیلم در ادیوس ؟

batlagh

Member
بنده مدتی هست دنبال یه برنامه حرفه ای برای تصحیح رنگ و نور فیلم می گردم
توی عکاسی برنامه adobe lightroom فوق العاده یوزر فرندی و عالی هست.
اما توی فیلم واقعا نمی دونم کدوم یکی بهتره؟ یا اینکه پلاگینی برای ادیوس که واقعا قدرتمند و حرفه ای باشه.

توی برنامه ها بیشتر می فرمایند افتر افکتز و nuke خیلی خوبه اما شاید برنامه ای حرفه ای تر و در عین حال یوزر فرندی تر باشه! و یا اینکه از این ها کدام یک بهتر هست؟
و کلا توصیه دوستان برای تصحیح رنگ و نور به صورت حرفه ای چی هست؟ (در سینما و تلویزیون مثلا کار های مستند حرفه ای از چه برنامه ای معمول هست؟)

یه توضیح بخواهم عرض بکنم ما مثلا با دوربین z7 فیلم می گیریم واقعا بی روح هست! (هرچند باید منو دوربین رو تنظیم بکنیم و...) اما همین دیروز یه مستند یکی از اساتید فیلم گرفته بودن و فوق العاده مستند خوبی بود و روی پرده سینما دیدیم باهاشون ازشون پرسیدیم که با چه دوربینی گرفتید؟ گفتن z7 من و دوست دیگرم که تصویر بردار هست واقعا تعجب کرده بودیم! چون بار ها ما با همین z7 فیلم می گیریم و رضایت رنگ و نور بهمون نمی ده می دونستیم هم باید تصحیح رنگ و نور بکنیم ولی راستی برای فیلم خیلی خیلی کم و پیش پا افتاده با کمی ادیوس سر و کله می زدم ولی باز راضی ام نمی کرد!) خلاصه ایده آل برای من چیزی در حد لایت روم عکاسی هست به خصوص برای وایت بالانس خیلی عالیه! و دوستش دارم! اما خب چون تجربه تصحیح رنگ عکس دارم اینکار رو خیلی دوست دارم و دوست دارم خیلی خیلی حرفه ای دنبال بکنم.)

با تشکر

آخرین ویرایش:

batlagh

Member
Adobe Premiere Pro مناسب کار شما است

متشکرم ولی یه برنامه حرفه ای برای این کار می خواهم! که واقعا تخصصی این کار رو انجام بده
با کلی سرچ و دردسر دادن به خودم! و این ور و اون ور خواندن و... به این برنامه رسیدم davinci resolve که کاملا حرفه ای مختص این کار هست

ولی هر چی گشتم نتونستم نسخه آخرش رو فری دانلود بکنم! (نسخه ویندوز) (توی سایت خودشون زده ها! ولی من انقدر گیج شدم آخرش هم pdf میشه دانلود کرد ! :D! که از سواد کم من هست و نمی تونم پیدا بکنم)

با سرچ مجدد توی سایت های فارسی به این جا باز برگشتم که:
در مورد تصحیح رنگ باز هم قوی تر از نیوک ما داریم . نرم افزاری مثل davinci resolve ( مختص تصحیح رنگ) که خیلی سرتر از نیوک و افتر و ... هست .
حتی nuke تو تصحیح رنگ در مقابل smoke حرفی واسه گفتن نداره .

برای اطلاح رنگ در ویندوز ، After effect و nuke , cineon neo hd و sony vegas عالی هستند .

با همین افتر افکت اگه وقت بذارید بهترین نتیجه ها رو می تونید بگیرید .

خب شاید هم اون برنامه انقدر تخصصی باشه که فعلا به درد من نخوره ولی باز ترجیحم این هست که اگر بشه پلاگین قدرتمندی برای ادیوس پیدا بکنم تا اینکه بروم سراغ پریمیر! دیگه نخواهم برای هر کاری چند بار خروجی بگیرم و نرم افزار تغییر بدهم مگر اینکه اون نرم افزار تخصصی و خیلی برتر باشه.

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بهترین کار برای شما که نمیخواهید از ادیوس جدا بشید و سرعت کار بالا باشه .
استفاده از پلاگین Magic bullet Looks در ادیوس هست .
این پلاگین که برای افتر افکت هست رو میتونید به روشی تو ادیوس به صورت کامل استفاده کنید .

خوبیه این پلاگین برای شما اینه که هم یه عالمه Preset داره و همینطور بسیار بسیار user friendly هست . و نتایج بسیار خوبی هم میتونید تو همون تست های اول از این پلاگین بگیرید .

batlagh

Member
بهترین کار برای شما که نمیخواهید از ادیوس جدا بشید و سرعت کار بالا باشه .
استفاده از پلاگین Magic bullet Looks در ادیوس هست .
این پلاگین که برای افتر افکت هست رو میتونید به روشی تو ادیوس به صورت کامل استفاده کنید .

خوبیه این پلاگین برای شما اینه که هم یه عالمه Preset داره و همینطور بسیار بسیار user friendly هست . و نتایج بسیار خوبی هم میتونید تو همون تست های اول از این پلاگین بگیرید .

مرسی
فقط اینکه پریست داشته باشه خوبه
اما من یه چیزی می خواهم که تنظیمات دستی داشته باشه و وقتی که تصحیح رنگ و نور شد با کیفیت خیلی خوب خروجی بدهد.
ان شا الله این رو نصب می کنم (فقط نمی دونم حتما باید اول افتر 32 بیت نصب بکنم و بعدش بیام امپورت بکنم به ادیوس یا اینکه بدون اینکار هم میشه امپورت کرد؟)
و اینکه آقا این برنامه همین جوری هست که بنده می خواهم یا بیشتر یه پلاگین دم دست و راه اندازی هست؟

این سوال رو از این جنبه می پرسم که هر پلاگینی که برای تصحیح رنگ و نور باشه آدم توی فتوشاپ نصب بکنه رازیش نمی کنه! اما لایت روم به راحتی مختص این کار هست و خروجی با کیفیتی داره هر چند کاراییش سخت تر از یه پلاگین هست!
به همین دلیل به فکر Adobe SpeedGrade هستم که یه برنامه مختص اینکار هست. (نظرتون رو بفرمایید ممنون میشم.)

با تشکر.

hosein0251

Magic Bullet 32 bit رو حتما نصب کن .
نیاز نیست افتر افکت رو سیستم نصب باشه .
موقع نصب magic bullet دقت کن تو آدرس C:\Program Files (x86)\Adobe\Common\Plug-ins\CS4\MediaCore نصب شده باشه ( پوشه MBLooks اضافه شده باشه ) .
بعد باید تو ادیوس از منوی settings > system settings رو اجرا کنی و طبق عکس پیش بری :

edius%20%20-%20mb%20looks%20ad%20in.png

بعد ادیوس رو یه بار ریست میکنی و تمام .

effects%20.%20looks%20edi.png

hosein0251

و اینکه آقا این برنامه همین جوری هست که بنده می خواهم یا بیشتر یه پلاگین دم دست و راه اندازی هست؟

این سوال رو از این جنبه می پرسم که هر پلاگینی که برای تصحیح رنگ و نور باشه آدم توی فتوشاپ نصب بکنه رازیش نمی کنه! اما لایت روم به راحتی مختص این کار هست و خروجی با کیفیتی داره هر چند کاراییش سخت تر از یه پلاگین هست!
به همین دلیل به فکر Adobe SpeedGrade هستم که یه برنامه مختص اینکار هست. (نظرتون رو بفرمایید ممنون میشم.)

این پلاگین جدای از اینکه پریست محور هست . اما تمام option های این پلاگین قابل تغییر هست و هیچ مشکلی نداره .
به خاطر اینکه میخواستی تو همون ادیوس تصحیح رنگ قابل قبولی انجام بدی این پلاگین رو پیشنهاد دادم /
100 % برای کارهای خیلی حرفه ای نیاز به ابزارهای دیگه هم میشه .
بزرگترین عیب ادیوس اینه که خروجی تایم لاین برای نرم افزارهای دیگه نداره و و خیلی خیلی محدوده .
speed grade تازه اومده و کار کردن باهاش فعلا پیچیده هست . جدای از اون ادیوس با speed grade سازگار نیست .
در کل همین magic bullet looks رو بچسب که راضی کننده هست و نتیجه هایی که اون مستند ساز گرفته رو هم به شما میده . :wink:
اسنپ شات محیط looks رو هم براتون ضمیمه کردم .

پیوست ها

• looks view.png
    looks view.png
    361.5 کیلوبایت · بازدیدها: 130
  • looks view  2.png
    looks view 2.png
    220.5 کیلوبایت · بازدیدها: 111

batlagh

Member
این پلاگین جدای از اینکه پریست محور هست . اما تمام option های این پلاگین قابل تغییر هست و هیچ مشکلی نداره .
به خاطر اینکه میخواستی تو همون ادیوس تصحیح رنگ قابل قبولی انجام بدی این پلاگین رو پیشنهاد دادم /
100 % برای کارهای خیلی حرفه ای نیاز به ابزارهای دیگه هم میشه .
بزرگترین عیب ادیوس اینه که خروجی تایم لاین برای نرم افزارهای دیگه نداره و و خیلی خیلی محدوده .
speed grade تازه اومده و کار کردن باهاش فعلا پیچیده هست . جدای از اون ادیوس با speed grade سازگار نیست .
در کل همین magic bullet looks رو بچسب که راضی کننده هست و نتیجه هایی که اون مستند ساز گرفته رو هم به شما میده . :wink:
اسنپ شات محیط looks رو هم براتون ضمیمه کردم .

خیلی خیلی ممنونم
فعلا بنده همین پلاگین رو کار می کنم و بعدا ان شا الله اگر نیاز شد حرفه ای تر به برنامه های تخصصی سری می زنم.
به نظرم باید آدم کامل توی ادیوس تدوینش رو انجام بده بعدش تک تک از تایم لاین و قطعات خروجی بگیره و بره و کار های تصحیح رنگ و نور و... رو انجام بده و مجدد آفلاین واردش بکنه. کمی دردسر داره اما برای کاری که ارزش داشته باشه حتما باید انجام بگیره.

مجدد متشکرم

آخرین ویرایش:

hosein0251

به نظرم باید آدم کامل توی ادیوس تدوینش رو انجام بده بعدش تک تک از تایم لاین و قطعات خروجی بگیره و بره و کار های تصحیح رنگ و نور و... رو انجام بده و مجدد آفلاین واردش بکنه. کمی دردسر داره اما برای کاری که ارزش داشته باشه حتما باید انجام بگیره.

این کار اصلا روش درستی نیست .
فرض کن 2000 تا کات زدی . اونوقته که دردسر ساز میشه /
بعد از همه کارها اگه بخوای 1 فریم از کاتی رو جابجا کنی ( حتما پیش میاد ) بازم دوباره باید رندر بگیری /
برای پروژه هایی که اصلاح رنگ حرفه ای لازمه باید از نرم افزارهای ادیت که خروجی مناسب تایم لاین دارن استفاده کنید .
مثلا این کار تو پریمر و افتر افکت با copy paste انجام میشه. ( به همین راحتی :green:)
توی ارسال تایم لاین اوید و فاینال کات به davinci resolve , smoke , scratch هم با خروجی Xml انجام میشه . ( کل تایم لاین بدون رندر تو نرم افزارهای مذکور باز میشه .)
پریمیر و speed grade هم با زدن فقط یه دکمه

تنها نرم افزارهایی که محدودیت خروجی تایم لاین ویدئویی دارن یکی ادیوس پپیناکل و ..... هست / ( البته ادیوس خروجی EDL , AAF رو داره اما به خوبی کار نمیکنه )

اگه پروسه ی تصحیح رنگ برات یه کار مهمه ، باید یواش یواش دنبال یه نرم افزار ادیت دیگه باشی تا این محدودیت رو نداشته باشی .
بهترین گزینه ها به ترتیب : پریمیر و avid media composer

batlagh

Member
این کار اصلا روش درستی نیست .
فرض کن 2000 تا کات زدی . اونوقته که دردسر ساز میشه /
بعد از همه کارها اگه بخوای 1 فریم از کاتی رو جابجا کنی ( حتما پیش میاد ) بازم دوباره باید رندر بگیری /
برای پروژه هایی که اصلاح رنگ حرفه ای لازمه باید از نرم افزارهای ادیت که خروجی مناسب تایم لاین دارن استفاده کنید .
مثلا این کار تو پریمر و افتر افکت با copy paste انجام میشه. ( به همین راحتی :green:)
توی ارسال تایم لاین اوید و فاینال کات به davinci resolve , smoke , scratch هم با خروجی Xml انجام میشه . ( کل تایم لاین بدون رندر تو نرم افزارهای مذکور باز میشه .)
پریمیر و speed grade هم با زدن فقط یه دکمه

تنها نرم افزارهایی که محدودیت خروجی تایم لاین ویدئویی دارن یکی ادیوس پپیناکل و ..... هست / ( البته ادیوس خروجی EDL , AAF رو داره اما به خوبی کار نمیکنه )

اگه پروسه ی تصحیح رنگ برات یه کار مهمه ، باید یواش یواش دنبال یه نرم افزار ادیت دیگه باشی تا این محدودیت رو نداشته باشی .
بهترین گزینه ها به ترتیب : پریمیر و avid media composer

انقدر سخت نگیرید! :دی!
همون edl راحت کار میده و میشه نتیجه گرفت!

بنده هرچند از فضای کاری ادیوس خیلی خوشم میاد(یه جور هایی حس میز موویلا رو به آدم میده! ساده و دوست داشتنی!) (مثلا اصلا نمی تونم با پریمیر اینجوری ارتباط برقرار بکنم! و لذت ببرم!) ولی قبول دارم آدم اصلا نباید تعصب داشته باشه روی برنامه ای خاص! هر کدومش متناسب به کاری که انجام می دهد خیلی هم خوبه!
شاید کم کم به فکر advid باشم!

ممنونم از لطفتون.

آخرین ویرایش:

ali_tajik

New Member
آقایون دست همگی درد نکنه
من با کلی مشقت magic bullet looks رو دانلود کردم ولی سریالشو ندارم
ورژن 1.4.1 هست هر کسی داره یه لطفی به ما بکنه

Ely20

New Member
سلام میشه لطف کنید لینک دانلود پلاگین new blue و magic bullet برای ادیوس 6 رو بذارید با تشکر

photoshot

New Member
فایل رو بعد از اینکه از حالت zip خارج کردید توی ادیوس قسمت Effect واردکنید یا Import کنید
رمز فایل : Studiobehnama.ir هستش

پیوست ها

• StudioBehnama.ir.rar
    34 کیلوبایت · بازدیدها: 66

جدیدترین ارسال ها

بالا