تصاویری که نمایش داده می شن رو باید سمت سرور ریسایز کرد؟

phpweb

Active Member
خیلی وقتا پیش می یاد که اندازه تصاویری که باید توی سایت نمایش بدیم از اندازه واقعی خیلی بزرگتر هستن.

از نظر حرفه ای باید چنین تصاویری رو در سمت سرور ریسایز کنیم یا اینکه تغییر اندازه تصاویر توسط سی اس اس هم مناسبه؟

برای این حرف دلیلی دارید؟

ببخشید من سوال شما رو اشتباه متوجه شدم . جوابی که من دادم دقیقا برای وقتی هستش که بخواهیم سایز عکس رو کوچکتر کنیم . ولی به نظر من در این صورت شما بهتره از html و css استفاده کنید . چون وقتی از server side استفاده کنید فقط سایز عکس رو بیشتر می کنید

DaDaDooDoo

کاربر VIP
مگه با html یا css می شه عکس resize کرد ؟ تا اونجایی که من می دونم فقط تو اون سایز مورد نظر دیده می شه و اندازه واقعیش حفظ می شه .
برای resize واقعی راهی غیر از سمت سرور کار کردن وجود نداره ( مگر با javascript که من نمی دونم می شه یا نه ) .

shnoit

Well-Known Member
مگه با html یا css می شه عکس resize کرد ؟ تا اونجایی که من می دونم فقط تو اون سایز مورد نظر دیده می شه و اندازه واقعیش حفظ می شه .
برای resize واقعی راهی غیر از سمت سرور کار کردن وجود نداره ( مگر با javascript که من نمی دونم می شه یا نه ) .

خب الان شما یه عکس بزرگ انتخاب کنین و بزارین جایه عکس.
اینم کد، بعد صفحه رو باز کنین و بهش دقت کنین. _ توضیح اینکه عکس خیلی بزرگ باشه )
کد:
body {background: #000000 url(MajidOnline.jpg) center top no-repeat}

DaDaDooDoo

کاربر VIP
خب الان شما یه عکس بزرگ انتخاب کنین و بزارین جایه عکس.
خوب انجام دادم، اما منظور شما رو نفهمیدم ، هدفتون چی بود ؟
ببین من می گم با css عکس فقط scale می شه الان اگه اون عکس رو دابل کلیک کنید و باز کنید همون سایز اولیه رو داره ( سایز واقعی خودش ) ولی با css می شه اون رو تو صفحه تو یه سایز دیگه ( فقط از لحاظ پیکسلی ) نمایش داد ، اما مثلاً با php می تونید عکس رو واقعاً ریسایز کنید ، یعنی اگر 1000x1000 هست می تونید با php ریسایزش کنید مثلاً 500x500 ،بعد این عکس روی سرور یا هارد واقعاً می شه 500x500 بعنی هم حجم بایتیش کم میشه هم پیکسلی به طور فیزیکی. منظورم این بود ، با css نمی شه این کار رو انجام داد فقط می شه توی سایز دلخواه نمایش داد ( در واقع resize نمی شه scale می شه )

آخرین ویرایش:

Army.Hidden

Active Member
با سلام خدمت دوستان
اگر قراره سایز یک عکسی که در سایت نمایش داده میشه مثلا 500x500 باشه بهترین کار اینه که اگر حجم و سایز بالاتری آپلود شد به سایز مورد نظر تغییر پیدا کنه ( منظورم این نیست که توسط CSS و خلاصه سمت کاربر تغییر کنه بلکه میگم توسط خود PHP و در سرور این عمل انجام بشه )
و دلیل این حرفی که دارم میزنم این هست که وقتی قراره سایز کوچکتری نمایش داده بشه پس دلیلی نیست که ترافیک بیشتری توسط کاربر دریافت بشه .
این موضوع خیلی روی سرعت لود سایت تاثیر میزاره.

farik

Well-Known Member
باسلام..
یک مورد دیگه رو هم من لازم میدونم بگم.وقتی شما در طرف سرور با توابع gd اینکارو انجام میدین کیفیت غکس نسبت به حالتی که تو مرورگر فقط سایز رو گوچیک میکنین بیشتره....ترافیک رو هم که دوستان گفتن..
موفق باشید..

جدیدترین ارسال ها

بالا