تشخیص و درمان سوزش کمر

healthybody123

New Member
سوزش کمر در زمان ایجاد کاملا آشکار میشود، و اغلب افراد را مجبور میکند که هر چه سریع تر به دنبال درمانی برای آن باشند. اگر اطمینان دارید که علت دچار شدن به کمردرد خود را میدانید و آن در اثر تنش جسمی ایجاد شده است، استفاده از درمان های متداول میتواند کمک خوبی کند. در زیر به درمان های ساده ای می پردازیم که میتوانید آن ها را انجام دهید:

  • تا چند روز فعالیت ها و چیزی که باعث ایجاد کمردرد در شما شده است را متوقف کنید و از آن پرهیز کنید.
  • در آن ناحیه یخ یا کمپرس داغ بگذارید.
  • داروهای بدون نسخه ی مسکن مانند ایبوبروفن یا استامینوفن استفاده کنید.
  • در هنگام خواب، سعی کنید در حالت جنینی و خم شده بخوابید. برای بهبود موقعیت بالشی بین زانوهای خود قرار دهید.
اگر شک دارید که علت کمردرد شما چیزی جدی تری است، مانند فتق دیسک، بسیار توصیه شده است که سریعا به پزشک مراجعه کنید. پزشک برای تشخیص قطعی ستون فقرات شما را کاملا معاینه میکند و برای شما یک عکس اشعه ی ایکس درخواست میکند. درمان صدمات جدی کمر اغلب استفاده از یک مسکن قوی، فیزیوتراپی و دیگر درمان هایی است که به بازگشت شما به حالت طبیعی کمک میکند.

یک تصور غلط آن است که استراحت مطلق بهترین عمل است، اما اغلب این کار درصورتی که علائم جدی ای از کمردرد مانند از دست دادن کنترل ادرار و مدفوع ظاهر نشده باشند، توصیه نشده است. به جای آن، نشان داده شده که فعال بودن و محدود کردن استراحت بهبودی کمردرد را ارتقا می بخشد.
Burning-Back.png

تشخیص سوزش پشت کمر بالا

پزشک شما درباره مشکلات سلامتی گذشته شما، فعالیت های فیزیکی و کار شما سؤال خواهد کرد. سپس معاینه فیزیکی انجام خواهد داد. پزشک شما یک تست تصویر برداری مانند اشعه ایکس یا MRI تجویز می کند تا اگر مشکلی مانند یک استخوان شکسته یا دیسک پاره شده موجب درد شما شده باشد، پیدا کند.

شما ممکن است به تست های بیشتری برای بررسی سایر دلایل احتمالی درد، نیاز داشته باشید.


سوزش پشت کمر چگونه درمان می شود؟

در اکثر موارد، افرادی با درد کمر خفیف یا متوسط می توانند علائم خود را با موارد زیر کنترل کنند:

داروهای درد بدون نسخه، مانند استامینوفن (برای مثال، تایلنول) و داروهای ضد التهاب استروئیدی (برای مثال، ادویل، آلیو، آسپیرین و موترین).

  • حرارت یا یخ
  • ورزش
  • درمان دستی مانند ماساژ، تحرک یا دست کاری ستون فقرات
اما اگر درد شما بدتر شود و شما زمان دشواری را برای انجام فعالیت روزانه گذرانده باشید، ممکن است نیاز به مصرف داروی ضد درد تجویزی داشته باشید. جراحی به ندرت برای درمان درد بالا و وسط کمر استفاده می شود.

منبع: کلینیک مهرگان
 

جدیدترین ارسال ها

بالا