تست texture در zbrush

mamali132002

Active Member
سلام خدمت همه
این تاپیک رو باز کردم تا همه ی بچه ها بیان و نمونه کار تو zbrush بسازن... فقط جنبه ی تست و افزایش قدرت texuturing.

{ مدل و texture (خارج از photoshop و ادیت عکس) فقط 10 دقیقه زمان برد}
تست texture ساخته شده با Zbrush + photoshop:

اينم روي مدل :

mamali132002

Active Member
مثل اینکه کسی نمیخواد شرکت کنه؟

تست texture ساخته شده با Zbrush + photoshop:

از چند زاویه دیگه :

آخرین ویرایش:

sam_sam

Banned
mamad jan aya misheh az maya model vared z brush kard ? yanei object beyarei edit konei ?

?
lotfan bego

mamali132002

Active Member
بله 100%

شما مدلت رو با فرمت .obj از مایا بیرون بده بعد برو تو zbrush و اونجا import کن و روش کار کن... البته این کار کردن وقتی مناسبه که شما با تمام امکانات و ابزارهاش آشنا باشی... بعد اینکه جزییات رو روی مدلات گذاشتی میتونی با همون فرمت .obj بیرون بدی و بعد تو مایا بازش کنی... البته به نظر من با این سیستم های ما این کار دیونگی هست ... حتی اونایی هم که سیستم های بزرگ دارن این کار رو نمیکنند. ولی خوب میتونی یه ذره از Polygan ها موقع export کم کنی و بعد cage کنی. ولی بازم اونا اینکار رو نمیکنن چون کیفیت به جالبی زیر نمیشه.

میدونی چیکار میکنن ؟
zbrush قابلیت export کردن displacemap رو داره یعنی به شما یه map میده که میبری تو 3d max یا maya و تو material به displace map اضافه میکنی و بعد جزییات روی مدل موقع رندر نمایش داده میشه.

راستي يكي ديگه از خصوصيات با حال zbrush اينه كه وقتي texture ومدل رو export ميكني و به max يا نرم افزار ديگه اي ميبري ديگه به unwarp uvw نيازي نداري و فقط بايد بري روي bump و specular كار كني .. displace رو هم كه ديگه خود zbrush رديفش ميكنه.

ToFaN

Well-Known Member
منم شدیدا موافقم
تعداد کاربران این نرم افزار روز به روز داره زیاد تر میشه
اقا کسی لینک دانلود نداره؟ با کرکش
سه چهار روز پیش فورمت کردم سیستم و همه چی پرید

sam_sam

Banned
kheili dastam ra baz kardeh in zbrush va kheili daram lezat nmibaram az 3d kar kardan
midonei khobeish ineh hameh mokamel ham hastand
feln ba ejazeh

من zbrush می خوام آیا برنامه به اندازه ای هست که بشه دانلودش کرد ؟ اگه می شه لینک از خودتون دَروَکِنید

sam_sam

Banned
mamali
ye moshkele bozorg daram . vaghtei model ra edit mikonam va mikham textuer behesh bedam . masalan vaghtei ye goshe az cheshmesh ra rang mikonam vaghtei be mohite asli bar migardam tamom rangeh badane model mirizeh beham . mishe begei bayad chjikar konam . ya chetorei be ye model rang va texture bedam ke narizeh be ham
kheili forei ast plz

mamali132002

Active Member
مجتبی sam منظورش تو محیط خود zbrush هستش ... و مطمین هستم یه جای کا رو داره اشتباه میکنه.

sam اگر ممکنه یک screen shot از مشکلت تو zbrush بده

امین تری دی

Active Member
خدمت همه خسته نباشید عرض می کنم

من یک مشکل دارم در Zbrush

چرا وقتی که مدلم رو وارد Zbrush می کنم بعد از ویرایش گزینه Export خود به خود خاموش میشه و

اجاره خروجی دادن رو از من می گیره ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا