افزونه تست یک برنامه سنجش استعداد

silvercover

کاربر متخصص
برنامه زیر بخشی از یک مقاله هست. این مقاله هدفش آموختن مسائلی هست که در دانشگاه به یک مهندس کامپیوتر آموخته نمیشه. این آزمون بر اساس سوالاتش قصد داره تا استعداد یک فرد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی رشته کامپیوتر (با تمام زیر گرایش ها) رو بسنجه و ارزیابی کنه.

این برنامه بیشتر هدفش شخص پشت کنکور سراسری هست که ارزیابیش کنه، کسی که میخاد تازه وارد دانشگاه بشه و عمدتا 18 یا 19 سالش هست. این برنامه با MMB ساخته شده.

attachment.php

لطفا پس از تست پاسخ سوالات زیر رو بدون تعصب اعلام کنید:

- نتیجه حاصله چقدر به واقعیت نزدیک بود؟
- کیفیت سوالات چطور بود؟
- گزینه های هر سوال چقدر مناسب بود؟
- پیشنهاد و انتقاد کلی شما در جهت بهبودی آزمون چیست؟

لینک دانلود:
http://s3.picofile.com/file/7390779779/Azmoon.exe.html

لطفا جای دیگه منتشرش نکنید، چون در مرحله تست هست.

با تشکر:rose:

پیوست ها

• ss.jpg
    ss.jpg
    43.6 کیلوبایت · بازدیدها: 118
آخرین ویرایش:

+Mohammad+

Well-Known Member
سلام استاد... :rose:
بنده در حدی نیستم که بخوام در این باره اظهار نظر کنم... ولی بعضی از سوالات بهتره عوض بشه... مثلا سوالاتی که در رابطه با اصل رشته کامپیوتر نیست ( برای مثال سوالاتی که درباره ی تجاری بودن نرم افزار و بیمه و قانون کار و کاربرد اشیاء و... موجود بود)
مثلا سولی طرح بکنید با این عنوان : بیشتر مطالعه های شما در چه زمینه ای است ؟ { کامپیوتر و گرافیک - ادبیات و شعر و داستان - کتب مذهبی و انسان شناسی - کتب روانشناسی - کتب مرتبط با رشته های فنی - دیگر کتب }
یا مثلا این سوال : به چه زبان برنامه نویسی ای آشنا هستید؟

نتیجه برای من 13 از 20 بود که از واقعیت خیلی دور بود
گزینه های سوالات هم نسبتا خوب بود

راستی ! جنسیت چه ربطی داره؟؟؟ مگه فرقی هم می کنه؟؟:shock:
در کل برنامه ی خوبیه ... منتظر نسخه کامل شده هستیم :rose:

zozze

Active Member
سلام

ممنون از نرم افزار خوبتون
من سوالا رو واقعی زدم و چیزایی هم نزدم که بخواد منفی باشه ولی نمره رو 14 داد،فکر کنم یکم توی نمره دادن سخت گیره باید دست و دلباز ترش کنید

ولی جالبه واسه محک زدن خودمون
ممنون

silvercover

کاربر متخصص
راستی ! جنسیت چه ربطی داره؟؟؟ مگه فرقی هم می کنه؟؟

از نظر این تست جنسیت مورد توجه هست. منتها طوری نیست که باعث تغییر فاحش نتیجه بشه. در حقیقت این مورد تاثیر اندکی در نتیجه داره.

amin_bp

Member
من 11 شدم ولی خداییش از بچگی با کامپیوتر بزرگ شدم نامردیه !! فک کنم برای اینکه تو بازار کار فعالیت و اطلاعات ندارم اینجوری شد !

سوالها خوبن ولی کسی نمره بالا میاره که هکر یا برنامه نویس باشه!! ( لینوکس هم رو سیستمش نصب باشه !!)

گزینه ها هم بعضی جاها کپی پیست شده بود به سوال نمیخورد . تو اینجور تست ها گزینه ها بیشتر باشه فک کنم بهتره

همیشه هم که کارهاتو عالیه بازم توپ بود

آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
مورد اشکال در عملکرد نرم افزار:(مهم است)
1-تنها موردي که تا اينجا متوجه شدم پس از اتمام آزمون است زماني که آزمون تمام مي شود
و نمره اعلام مي گردد دکمه شروع آزمون در صفحه وجود دارد که در صورت کليک بر آن آزمون
تکرار مي شود فقط مشکل در اينجاست که پاسخ هاي قبلي از حافظه پاک نشده و در صورتي که
آزمون را با همان گزينه هاي قبلي و يا جديد ادامه دهيد دوباره براي شما نمره جديد ثبت مي شود
ولي اينبار بالاتر از نمره بيست

بله درسته. اصلاحش می کنم.

m javad

کاربر متخصص
چون هر سوال فقط یک پاسخ دارد بهتر بود به جای Check box از radio button استفاده می کردید.
همه سوالها تک جوابه نیستند!! (سوال 5)

تقریبا سوالها خوب بود!
کلیت موضوع خیلی عالی هست. اینکه میتونه زمینه ساز یه کار پایه ای و بستر ساز برای رشد استعداد ها باشه
البته در مورد سوالها به نظرم بعضیاشون واقعا تاثیر زیادی نداره، مثلا نوع بروزر یا جنسیت و ...
مثلا نظرم این بود که بهتر بود چند گروه سوال طرح میشد با ظریب های متفاوت که کاربر هم نوع گروهها رو بدونه (نیازی به دونستن عدد دقیق ضرایب نیست) مثلا بدونه الان داره دقیقا به سوالات تخصصی تو این زمینه جواب میده
البته شاید هم یه نوع تاثیر منفی نهفته رو به دنبال داشته باشه تا جواب رو از واقعیت دور کنه

در مورد روش نتیجه گیری و نمره دادن اگر خودتون تمایل دارید، دوست دارم یه مختصری در مورد الگوریتمش توضیح بدید.
از نظر این تست جنسیت مورد توجه هست. منتها طوری نیست که باعث تغییر فاحش نتیجه بشه. در حقیقت این مورد تاثیر اندکی در نتیجه داره.
میشه بیشتر توضیح بدید.

چرا هنگام اجرا پیغام Security Warning رو میده؟ !!! مگه قراره چه کاری انجام بشه توسط این برنامه ؟!!!

hdnsoft

Well-Known Member
سلام برای من هم 14 از 20 شد درحالی که من مهندسی ict دارم از کلیات آزمون خوشم اومد و اینکه اون سوال های که دارای چند گزینه است رو مشخص کنید ، من مجبور شدم چندبار تست کنم ببینم کدوم ها تک جوابیه است :rose:

silvercover

کاربر متخصص
ممنون از دوستان. حتما سعی می کنم توی نسخه بعدی راهنمایی های لازم رو برای هر سوال درج کنم. مثل همون مورد سوال پنج و اینکه از بعضی از سوال ها سو برداشت نشه.

در مورد جنسیت ما متقاعد شدیم که توی موفقیت توی این رشته تاثیر داره و البته اگر بخام بهتر بگم، ما برای جنسیت یک تاثیر اندک رو مد نظر قرار دادیم. یعنی اگر بخام به زبون ساده بگم، فرض کنید مثلا نمره شما بشه 13 بعد با انتخاب جنسیت بشه 12.75 یا 13.25 . یعنی تاثیرش در این حدود هست.

از نظر ما و بنا به مشاهدات، فاکتورهای متمایز کننده جنسیت اندکی تاثیر گذار هست. بله شما می تونید ده ها مثال نقض بیارید که یک دختر موفق تر بوده یا بر عکس یک پسر اصلا موفق نبوده، ما بر اساس مشاهدات یک ضریب و وزن مناسب رو به این معیار اختصاص دادیم. به نحوی که اصلا باعث نشه تفسیر نتیجه دستخوش تغییر بشه.

در مورد اون Security Warning باید بگم تو این برنامه از هیچ پلاگین و تابع سیستمی استفاده نشده و شاید چون فشرده شده این هشدار داده شده.

در مورد روش نمره دادن باید بگم که از میانگین وزنی استفاده شده. یعنی برای هر گزینه از سوال ها یک نمره بین 0 تا 20 در نظر گرفته شده و هر سوال یک وزن داره. مثلا سوالات مربوط به سنجش علاقه وزنش 5 هست و مثلا اگر یکی از سوالاش رو شما جواب بدین و گزینه سه رو انتخاب کنید که نمره اش 15 باشه، نتیجه میشه 15 * 5. در آخر این اعداد حاصل شده با هم جمع شده و بر مجموع وزن ها تقسیم میشه.

مورد بالا دقیقا شبیه معدل گیری تو دانشگاه هست که هر درس بنا به تعداد واحدی که داره توی معدل تاثیر میذاره. پس سوالات این آزمون همگی هم وزن نیستند.

hrs192

Member
سوالات خوب بود
نرم افزار هم جالب بود
خوب من رشتم حسابداری هست . و بصورت عمومی نرم افزار و گرافیک کار میکنم
یعنی تاحالا کلاسی نرفتم دوستی هم نداشتم که کمکم کنه
نمیدونم این نمره خوبه یا بده یا غیر واقعی هست :)
18 ..
البته دوستان فکر کنم جنس مونث 4 نمره ای اضافه میکنه .. حتما چون ضریب هوشی بالا تری دارن.. ولی تجربه ثابت کرده بصورت میانگین توی نتیجه کار بازده پایین تری دارن .. البته نظر شخصیه ، به کسی بر نخوره!
سوالات میتوانست بهینه تر باشد. طوری که جنبه های عمومی شرایط زندگی و کاری و حرفه ای و همچنین روانی و اخلاقی را مورد مطالعه قرار بده
و یک نمره برای نتیجه کافی نیست .. میزان استعداد و احتمال موفقیت و کسب در آمد یا چیز هایی دیگر را هم پیش بینی کنه
(میدونم خیلی دیگه فنیش کردم ..) .. به امید ارائه نسخه نهایی و کامل نرم افزارتون

amirhmz2

Member
منم با hrs192 موافقم . فقط یک سوال ، سوال " از کدام مرورگر استفاده می کنید؟" چه تاثیری در نتیجه و نمره دارد ؟
خودتان می دونید که الان همه یا از Firefox و یا از Google Chrome استفاده می کنند. کدام یک از جواب ها نمره بیشتری دارد؟

silvercover

کاربر متخصص

جدیدترین ارسال ها

بالا