تست سبک کارتونی و سیاه قلم

ehsan_3dmax

Active Member
با سلام خدمت بچه های گل مجید آنلاین:oops:
یک چند وقتی هست کارامو نزاشتم تو هیچ جایی گفتم یکوقت فکر نکنین من مردم! نه زنده ام. زندگیه دیگه نمیشه کاریش کرد.
اینجا چند تا از کارهای تستی که انجام دادم 3 ماه پیش رو میزارم و منتظر شنیدن نظرات سازندتون هم هستم.
سبک کارها کارتونی و سیاه قلمه. این توضیح رو هم اضافه کنم که مدلینگ کاراکتر پیرمرد توسط حاج آقا علی جلالی انجام شده.
امیدوارم که خوشتون بیاد.
پ.ن: در پست 17 دو رندر دیگه اضافه شد.

پیوست ها

• pir_toon.jpg
    pir_toon.jpg
    162.8 کیلوبایت · بازدیدها: 177
  • pir_pencil.jpg
    pir_pencil.jpg
    158.4 کیلوبایت · بازدیدها: 133
  • toilet_toon.jpg
    toilet_toon.jpg
    166 کیلوبایت · بازدیدها: 146
  • toilet_pencil.jpg
    toilet_pencil.jpg
    151.6 کیلوبایت · بازدیدها: 102

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
واقعا عالي شده. چقدر رندر قشنگي گرفتي احسان.
54kkjuh_th

دست علي هم درد نكنه مثل هميشه مدلينگش عاليه.
128fs318181.gif

موفق باشي.

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
بی نقص و عالیه میشه یکم بیشتر در مورد کار توضیح بدید

تصویر سوم از همه بهتره البته اشکالاتی هم داره

سقف بالا چرا 2 رنگه دو تیک س

چهار پایه رو زمین به شکل صندلیه ولی خیلی کوچیکه فکر نمیکنم مناسب این محل باشه

برعکس بقیه عناصر اون سرویس بهداشتی رو خیلی خوب در اوردید
128fs318181.gif

ehsan_3dmax

Active Member
بی نقص و عالیه میشه یکم بیشتر در مورد کار توضیح بدید

تصویر سوم از همه بهتره البته اشکالاتی هم داره

سقف بالا چرا 2 رنگه دو تیک س

چهار پایه رو زمین به شکل صندلیه ولی خیلی کوچیکه فکر نمیکنم مناسب این محل باشه

برعکس بقیه عناصر اون سرویس بهداشتی رو خیلی خوب در اوردید
128fs318181.gif
ممنونم. تو این کار هدف رسیدن به یک سبک کارتونیه که قابل استفاده در انیمیشن باشه.
رندر با موتور رندر vray انجام شده و برای سبک سیاه قلم از 9 لایه نقش falloff استفاده شده.
در ضمن اون صندلی کوچک هم واسه خردسالانه که بتونن بزارن زیر پاشونو دندوناشونو مسواک کنن!
موفق باشی عزیز.

sara_is_nice_girl: خیلی خیلی ممنونم. مخصوصا اینکه این چند وقته مثل قبل به گالری زیاد سر میزنی.

Fanous

Well-Known Member
به به آقا احسان گل ، کجایی مهندس !؟ کم پیدا شدی .
کارهاتوت عالی شدن ، مخصوصا اون سومی که خیلی حال داد .
موفق باشین .

saeid3d

Member
سلام آقا احسان و تمامي دوستان
اول از همه اينو بگم نمونه كارات خيلي قشنگه
آقا من همين امشب عضو اين سايت شدم و الان نزديك 2 ساعته كه تالارهارو زيرو رو كردم و كارهاي شما و علي آقا رو ديدم
يك سوالي در مورد همين نمونه كارهات داشتم
اونطوري كه متوجه شدم سارا خانوم گفتن ( دست علي هم درد نكنه مثل هميشه مدلينگش عالي )
شما ندر مي گيرين و علي مدل ؟
يا تو اين چندتا نمونه اينطوري بود ؟
اين طور كه معلومه شما به آرچيتكت علاقه زيادي دارين و علي آقا به كاراكتر اميدوارم موفق باشين
راساتي اين رندرها با فاينال توون رندر هست يا Vray ؟
هرچند به پاي شما نمي رسم اما سعي مي كنم نمونه كارايي و كه مي سازم بذارم
از آشنايي با اين سايت و دوستان خيلي خوشحال شدم

ehsan_3dmax

Active Member
Fanous: سلام عزیزم. ممنونم. ما که هستیم. نمونه کار نمیزارم. شما چند وقته نیستی.

saeid3d: سلام دوست عزیز. ورودت رو به این سایت تبریک میگم. نمونه های کارتونی با تون vray انجام شده. منتظر کارهاتون هستم. موفق باشید.

pixolator

Member
سبک کار بسیار زیباست...یکی از بوجود آورنده های استودیو صبا رو می شناسم که حدود 10 سال پیش این سبک رو کار می کرد اونم تو ایران ولی خب الان fade شده یه کمی... ( منظورم از سبک طراحی محیط دفورمه شدست ...من خیلی با این فضا ها حال می کنم...اصلا اصل انیمیشن شناخت اشیا و فرم ها و تغییر اونها بر اساس روحیات درونی شون هستش.)...و این توی کار شما جلوه گر شده... البته جای کار بیشتری داره...
:)
اون دستشویی یه هم گلاب به روتون آدم هوس می کنه بره :wink::lol: رندر قشنگی شده

MAJOR

Well-Known Member
جا ئاره تشکر کنم واقعا سبک جالبی هست اگه یه راهنمایی کلی در مورد این سبک بکنی خیلی خوب میشه

shirini_forush

Well-Known Member
خیلی زیباست. البته من اون صحنه ی حمام رو بیشتر میپسندم. و بین دو تا حمام ها اون کارتونیه رو.

چند تا نکته ی ناقابل هم به ذهنم رسید:
- تو اسکچ نمیشه رفلکس و عبور نور داشت؟
- اون خمیر دوندونه چرا اون پایینه؟!
- طبق فرمایشاتتون اون صندلیه برای اینه که بچه ها دستشون به شیر برسه... ولی به نسبت ارتفاع شیر بابای منم رو اون صندلیه واسته دستش نمیرسه! :lol:
- اون گیاه محترم چرا اون رنگیه؟!
- توی این حموم که چاهی نیست؟ آبها از کجا خارج میشن؟
- فرض کنیم یه الگوریتم پیچیده برای خروج آبها هست... اون چاه باز کن برای چیه؟ :lol:
- این اسکچ پیرمرد ه خوبه ولی اگر سایه هاش دیزر نبد (پله پله بود) کارتونی تر میشد
- کارتونیش هم همینجور.

ببخشید... ولی عادت دارم یا نظر ندم یا یکم روش مایه بذارم...
شاد باشی

alimapar

New Member
خیلی جالب شدن . فقط یه چیزی در مورد اون 2 تا کاری اول (همونایی که پیرمرد داره ! ) اون طاقچه یا قاب سمت راستی انگاری که میخ از وسط طنابش رد شده. یه دستی به سر و روش بکش :wink:
ولی در کل عالی شدن >|<

ehsan_3dmax

Active Member
pixolator: ممنونم.

MAJOR: ممنونم. بفرمایید در مورد کدوم رندر تا من هم تا اونجایی که ممکنه توضیح بدم.

safir187: خیلی خیلی ممنونم ولی بیخیال پسر کی میره این همه راهو!

alimapar: این رندرهایی که شما فرمودید از وسطای یک انیمیشن انتخاب شده که در اون انیمیشن تستی حالت نقاشی کاملا تداعی شده یعنی خطوط حرکت دارند که باعث میشه بیننده تصور کنه که انیمیشن از نوع قدیمیه اون یعنی نقاشی روی کاغذه و من بخاطر سرعت کم اینترنتهای ایران نمیتونم اون رو آپ کنم.
موفق باشید.

سومی قشنگه...رندر خوبی گرفتی...ولی فکر کنم Stroke دادی به آبجکتا...یه جوریه...در هر صورت من کاراتو تا حالا ندیده بودم...موفق باشی

ehsan_3dmax

Active Member
خیلی ممنونم بابت نظراتتون.

2 تا رندر جدید از حالت سیاه قلم گرفتم که فکر کنم خیلی از یکیهای قبلی بهتر شده.
نظر شما چیه؟
پ.ن- (تصویر دوم اصلاح شد. ممنونم علی جان اصلا حواسم نبود.)

پیوست ها

• toilet_pencil2.jpg
    toilet_pencil2.jpg
    158.5 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • toilet_pencil3.jpg
    toilet_pencil3.jpg
    151.2 کیلوبایت · بازدیدها: 13

living_for_cg

کاربر متخصص مدلینگ
خیلی قشنگ شده احسان.
سمت چپی رو بیشتر دوست دارم.مدادی تره. فقط اون زردی نور کف رو برداری جایی واسه صحبت نمیزاره دیگه.
من همیشه گفتم بازم میگم ( و خواهم گفت) کارت درسته.

shirini_forush

Well-Known Member
خیلی عالیه...
سمت چپیه انگار کار دست یه نفر حرفه ایه...

البته هنوز نکاتی که گفتم پا برجاست :lol:

hamed-ddd

Well-Known Member
اخسان جان ....خسته نباشی
من زیاد رو مدل سازی غیر ارکانیک کار نمیکنم (از vray هم که کاملا تعطیلم) بنابراین بجز در مورد مدل کارکتر علی آقا نظر فنی نمیدم (هه هه :-?هه نظر فنی!!!)
این رندرها خیلی جالب هستند ولی فکر کنم تو تنظیمات vray بشه قسمتی رو پیدا کرد که حالت shading نرم رو به کارتونی (فقط سایه و روشن) تبدیل کنه (شبیه به متریال ink-paintدر مکس)
اون سیاه قلمها که عالیه معلوم شد که سعی کردی تا ویژگیهای مختلف تو هر رندر باشه
این معضل راه آب حموم داره به یک مسئله مهم تبدیل میشه من جای شما بودم یه سوراخ به قطر نیم متر اون وسط میزدم (حالا کم هم کمتر عیب نداره!!!)
نظر غیر فنی: بهتره فضای حمام و دستشویی با یک ردیف به ارتفاع 10 سانتیمتر از هم جدا بشن و اون دیوار شیشه ای هم کنار دوش باشه و نه توالت ( تا فضای ددستشویی خیس نشه)
به هر حال باید همه دوستان این نکته مهم رو در نظر بگیریم که آقات احسان منظورش تو این کار مدلینگ نبوده و قصدش فقط نمایش دو سه نوع رندر بوده
مدل کارکتر علی آقا خیلی جالبه (البته پیر نیست!!!) مخصوصا مدلینگ دست و حالت بدن عالی طراحی شده ....هر چند که حضور کارکتر تو این اتاق با یک بیل (اگه اشتباه نکنم) کمی غریبه ....
به هردو تون خسته نابشید میگم:lol:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا