ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه (یک روزه)

مراحل ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه چیست؟

گام اول: دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به صورت آنلاین از سامانه ثناگام دوم: ارسال فایل گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی به دارالترجمه (نیاز به مراجعه حضوری نیست)گام سوم: مراجعه به دارالترجمه و ترجمه مدرک سوء پیشینه توسط مترجم رسمی قوه قضاییهگام چهارم: گرفتن مهر دادگستری و وزارت امور خارجه برای ترجمه سوء پیشینه (توسط نماینده دارالترجه یا خود شخص)

هزینه ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه چقدر است؟

بر اساس نرخنامه ۱۴۰۲ قوه قضاییه، قیمت ترجمه رسمی مدارک مشخص شده :

قیمت ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه به انگلیسی ( فرمی) مبلغ ۷۲.۰۰۰ تومان می‌باشد، هزینه نسخه اضافی ۲۵ درصد از هزینه ترجمه می باشد.

هزینه ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه ( غیر فرمی) مبلغ ۶۴.۸۰۰ تومان و هزینه هر سطر مبلغ ۴.۵۰۰ تومان می باشد.

هزینه مهر دادگستری برای ترجمه رسمی عدم سوء پیشینه مبلغ ۶۰.۰۰۰ تومان و هزینه مهر امور خارجه مبلغ ۱۵.۰۰۰ تومان می باشد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که در صورتی که متقاضی چند ماه بعد مجدد درخواست نسخه اضافی از ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه خود را بکند دارالترجمه رسمی تات، همان ۲۵ درصد نرخ را از مشتریان خود دریافت می کند در صورتی که دارالترجمه های رسمی دیگر طبق قانون مصوب قوه قضاییه می توانند هزینه نسخه کامل رو دریافت کنند. اگر می خواهید لیست جامعی از هزینه ترجمه رسمی همه مدارک داشته باشید به صفحه قیمت ترجمه رسمی مدارک مراجعه فرمایید.ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه چه قدر زمان می برد؟

به شکل معمول ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه به انگلیسی با مهر و امضا مترجم رسمی بین ۲ تا ۳ روز کاری زمان می برد. اما اگر نیاز به دریافت مهر دادگستری و امور خارجه دارید ۳ تا ۴ روز کاری به این زمان اضافه می شود. اما ترجمه ی یک روزه گواهی عدم سوء پیشینه امکان پذیر است که در ادامه فرایند آن آمده است.

برای دریافت انواع ویزاها مانند ویزای دانشجویی، ویزای کار و … در مواردی سفارت خانه درخواست ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه شناسنامه را دارند. این مدرک قانونی به منظور مشخص شدن سابقه کیفری فرد می باشد. برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه لازم است به پلیس+۱۰ یا سامانه ثنا قوه قضاییه مراجعه نمایید. بهترین و سریع ترین راه برای دریافت سوء پیشینه اقدام به صورت اینترنتی از سامانه ثنا قوه قضاییه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مقاله ترجمه رسمی گواهی عدم سوء پیشینه (یک روزه) سر بزنید.

منبع: ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه رسمی و انگلیسی + نمونه ترجمه
 

جدیدترین ارسال ها

بالا