تحلیل Pyramid Research از رشد چشمگير بازار ارتباطات ايران تا سال 2014

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6


پيش بيني مي شود ارزش بازار ارتباطات ايران تا سال 2014 با رشد سالانه ي 6.9 درصدي به 12.9 ميليارد دلار افزايش يابد.


مرکز مطالعاتي Pyramid Research در تازه ترين گزارش خود پيرامون بخش ارتباطات، مخابرات، رسانه و فناوري ايران اعلام کرده است که از لحاظ سودآوري و عايدي بخش ارتباطات، ايران با توجه به وسعت و گستردگي جمعيت، يکي از جذاب ترين بازارهاي خاورميانه به شمار مي رود.
ارزش بازار ارتباطات ايران در پايان سال 2009 به 9.2 ميليارد دلار رسيد و به اين ترتيب جمهوري اسلامي ايران در اين صنعت چهارمين کشور بزرگ خاورميانه شناخته شد.
طبق اين گزارش، پيش بيني مي شود ارزش بازار ارتباطات ايران تا سال 2014 ميلادي (1393هجري شمسي) با رشد سالانه ي 6.9 درصدي به 12.9 ميليارد دلار برسد.
اين گزارش 30 صفحه اي با ارائه جزئياتي از بازار رقابتي تلفن ثابت و همراه در ايران به بررسي وضعيت سهم بخش فناوري و خدمات و همچنين فناوري هاي نوين از جمله وايمکس، IPTV و VOIP در کشور پرداخته و فرصت هاي کوتاه مدت و ريسک هاي احتمالي اين صنعت را معرفي کرده است.
طبق گزارش Pyramid Research، شمار مصرف کنندگان و حجم مصرف خدمات اين بخش در ايران از رشد بسيار چشمگيري برخوردار است.
در بخشي از اين گزارش آمده است: "انتظار مي رود در پنج سال آينده سهم بخش تلفن همراه و ثابت در عوايد صنعت ارتباطات ايران با رشد دو برابري به 4.5 ميليارد دلاردر سال 2014 برسد."
اين گزارش پيش بيني مي کند با راه اندازي اوپراتور سوم تلفن همراه در ايران، شمار مشترکان و عوايد اين بخش افزايش يافته و همچنين با آغاز اوپراتورهاي جديد وايمکس در بخش تلفن ثابت، دسترسي ايران به اينترنت هاي با پهناي باند وسيع نيز گسترش يابد.
منبع
 

جدیدترین ارسال ها

بالا