تحلیل تکنیکال (روش تحلیلی مهم در بورس)

mobina74

New Member
در بازار بورس تکنیک های متفاوتی جهت تحلیل و تجزیه بازار وجود دارد که فرد قبل از ورود به آن بایستی به واسطه این تکنیک ها و روش های تحلیلی انواع بازارها را به صورت جامع مورد بررسی قرار دهد ، که تحلیل تکنیکال یکی از انواع آن ها است. تسلط بر این روش های تحلیلی آن قدر برای شروع سرمایه گذاری در بورس و بازارهای سرمایه حائز اهیت است که امروزه دوره های زیادی در قالب کلاس تحلیل تکنیکال ، دوره تحلیل بنیادی و ... برگزار می گردند.

به طور کلی می توان گفت تحلیل تکنیکال به تحلیل نمودار ها بر اساس قیمت و حجم های معامله شده در بازار بورس با استفاده از ابزار و تکنیک های مختلف گفته می شود. در واقع یک استراتژی برای سرمایه گذاری است. تحلیل گران همواره معتقدند که این نوع تحلیل بر سه اصل استوار است:

1.تحرکات قیمت همه چیز را نشان می دهد.

2.قیمت ها در روند نمودار پیش می روند .

3.گذشته همواره تکرار می شود.

امروزه بر خلاف گذشته در بازار بورس همه ی عوامل به ریسک پذیری بستگی ندارد بلکه دوره هایی برگزار میشوند که همه ی عوامل موثر در بازار بورس مانند انواع نمودار ها ، انواع روش تحلیل و تجزیه و تحلیل های متفاوت از جمله تحلیل تکنیکال آموزش داده میشود. یکی از معروفترین این دوره ها که شاید شما نام آن را شنیده باشید ، دوره های بورس مجتمع فنی تهران است.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا