تحصیل در رشته گرافیک؟

bermooda1389

New Member
سلام به همه استادان عزیز و بزرگ.من رشته ریاضی خوندم و دیپلم گرفتم.حالا می خوام کنکور هنر بدم برم رشته گرافیک.انیمیشن.یه سری اطلاعات می خواستم توی این زمینه ها:1-دانشگاه هایی که این رشته رو تدریس می کنن؟.2-رتبه قبولی باید چند باشه.3-در ضمن توی یه سایت خوندم که بعد از قبولی در این رشته باید یه امتحان دیگه بدی به صدا و سیما،می خواستم بدونم این امتحان برای چیه و آیا این امتحان برای کسانی که بخوان توی صدا و سیما استخدام بشن باید این کار رو بکنن یا اینکه همه باید این امتحان رو بدن.لطف می کنید اگه جواب این سوالاتمو بدین.

n1l00faaar

New Member
سلام به همه استادان عزیز و بزرگ.من رشته ریاضی خوندم و دیپلم گرفتم.حالا می خوام کنکور هنر بدم برم رشته گرافیک.انیمیشن.یه سری اطلاعات می خواستم توی این زمینه ها:1-دانشگاه هایی که این رشته رو تدریس می کنن؟.2-رتبه قبولی باید چند باشه.3-در ضمن توی یه سایت خوندم که بعد از قبولی در این رشته باید یه امتحان دیگه بدی به صدا و سیما،می خواستم بدونم این امتحان برای چیه و آیا این امتحان برای کسانی که بخوان توی صدا و سیما استخدام بشن باید این کار رو بکنن یا اینکه همه باید این امتحان رو بدن.لطف می کنید اگه جواب این سوالاتمو بدین.
سلام
رشته گرافیک میخوای بری یا انیمیشن؟
گرافیک: میتونی 1سره کارشناسی بخونی که باید پیش دانشگاهیم پاس کنی. دانشگاه هنر و...
انیمیشنم دقیق نمیدونم فکر کنم کارشناسی نداره.فقط کاردانی و کارشناسی ارشد از انیمیشن خیلی اطلاع ندارم..!

آخرین ویرایش:
انيميشن ليسانس نداره توي ايران . بايد ليسانس خودتو بگيري بعد فوق ميتوني انيميشن بخوني (اينجا ايران بدون ليسانس . فوق ليسانس ميدن .)
اون امتحان صدا و سيما هم براي كارگرداني انيميشن هست كه ليسانس كارگرداني رو از دانشكده ثدا و سيما بگيري . البته هيچ ربطي به استخدامت نداره . فقط مدرك ميگيري .

البته اين فقط يه نصيحتِ دوستانه . هيچ كس براي كار انيميشن از شما مدرك نميخواد . نمونه كار ميخواد .:paint:

Gryphon

Member
انيميشن ليسانس نداره توي ايران . بايد ليسانس خودتو بگيري بعد فوق ميتوني انيميشن بخوني (اينجا ايران بدون ليسانس . فوق ليسانس ميدن .)
اون امتحان صدا و سيما هم براي كارگرداني انيميشن هست كه ليسانس كارگرداني رو از دانشكده ثدا و سيما بگيري . البته هيچ ربطي به استخدامت نداره . فقط مدرك ميگيري .

البته اين فقط يه نصيحتِ دوستانه . هيچ كس براي كار انيميشن از شما مدرك نميخواد . نمونه كار ميخواد .:paint:

سلام
من هم تقریبا مشکل این دوست عزیز دارم. الان من دیپلم تجربی دارم حالا میخوام انیمیشن بخونم. حالا شما میگید نمونه کار مهمه نه مدرک:shock: خب اگه من فقط آموزش های مختلف نگاه کنم و تو کلاسای مربوطه شرکت کنم و انیمیشنو یاد بگیرم کافیه؟! یعنی نمیگن مدرکت چیه؟ بعد میشه بگید درس هایی که تو دانشگاه یاد میدن چقدر تاثیر روی کار داره منظورم در مورد سواده؟ آخه تو بعضی رشته ها (مثلا دندون پزشکی) کسی که به طور تجربی کار میکنه زیاد ارزش براش قایل نیستن.

animations

Active Member
درسته، انیمیشن و کلا کارهای هنری مدرک لازم ندارند. مگر اینکه بخوای بری یه شرکت دولتی استخدام بشی که اونم فقط با پارتی امکان پذیره.

دانشگاه علمی کاربردی هست که پودمانیه و کاردانی انیمیشن داره. ولی فقط اگه می خوای یه دانشگاه رفته باشی بهش فکر کن.

اگه واقعا پایه یادگیری انیمیشن هستی، پیشنهاد می کنم برای شروع چند تا ویدئوی آموزشی ببین و از روشون تمرین کن.

rasoulvalli

Well-Known Member
من حدود 6 سال هست کار انیمیشن می کنم و الان درآمدم از یک لیسانس که هیچ از فوق لیسانسه هم بیشتره و هیچ جا تا حالا ازم مدرک نخواستن بجز خانواده که هنوز میگن چرا دیپلمی برو لیسانس بگیر تا کار خوب گیرت بیاد نمیدونم این کار خوب دقیقا چیه!

اگر شما برای کار دنبال مدرک هستید در ایران اشتباهه. توی ایران هیچ کس از شما مدرک نمیخواد. اما اگر خیلی دنبال کسب علم و سواد آکادمیک هستید میتونید در یک رشته مرتبط(مثل گرافیک-سینما-هنر-...) لیسانس بگیرید و بعد فوق لیسانس انیمیشن بخونید.

ادامه تحصیل در دانشکده صداوسیما

در دانشگاه صدا وسیما روش گزینش به شکل نیمه متمرکز است----
یعنی پذیرش نهایی شما به صورت قطعی و در یک مرحله اعلام نمی‌شود.و
بعد از اینکه سه برابر پذیرش اسامی اعلام شدند
اقدامات دیگری نظیر مصاحبه، معاینه، آزمون عملی وعلمی جداگانه دارد،
شما باید در برگه های مربوطه علاقه مندی خود را به انتخاب رشته های نیمه متمرکز اعلام نمایی و
در برگه انتخاب رشته کنکور کد این رشته‌ را انتخاب کنید و
شما چنانچه در یک رشته دانشگاهی معمولی (متمرکز ) بعد از این کد رشته قبول شدید ودراسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت هم بودید در آنصورت اگه به مصاحبه رفتید و قبول شدید به دانشگاه صداوسیما میرید در غیر آنصورت همون رشته متمرکز را ادامه میدید
لازم به ذکر است که هم از کنکور ریاضی وهم هنر که باز شما میتوانید شرکت کنید و رتبه شما باید در حد خوبی باشد که چون سهمیه ها ومحل سکونت و...مختلفی تاپیر دارند از ذکر عدد خوداری میکنم

دانشکده صداوسیما دارای رشته های
مهندسی رسانه (سه گرایش کاردانی فنی ) (فقط از ریاضی )
تولید سیما با گرایش برنامه‌سازی تلویزیونی(کارگردانی )(از همه گروها)
کارشناسی تلویزیون و هنرهای دیجیتال با گرایش گرافیک و انیمیشن(از همه گروها)
البته قبلا کارگردانی گرایش انیمیشن داشتیم که الان به هنرهای دیجیتال با گرایش انیمیشن تبدیل شده است

تا چند سال پیش تمامی دانشجویان دانشكده صدا و سیما در بدو ورود به این دانشكده، بورسیه صدا و سیما می‌شدند.
اما در حال حاضر سازمان صدا و سیما تعهدی برای استخدام و به‌كارگیری فارغ‌التحصیلان دانشكده ندارد و
فقط تعهد یك جانبه گرفته می‌شود، مبنی بر اینكه در صورت نیاز سازمان صدا و سیما،
هر فار‌غ‌التحصیل متعهد به انجام خدمت به میزان دو برابر مدت تحصیل در دانشكده خواهد بود
البته مشکلی خاص از لحاظ علمی و... نباشد تا حالا که استخدام شده اند

ببین دوست عزیز تجربه ویادگیری تجربی تنها یک راه است واینکه دوستمان میگویند تحصیلات دانشگاهی در این رشته مهم نیست کاملا اشتباه است واینکه ایشان موفق شده اند دلیل نمیشه در واقع این سخت ترین راه در کشوری است که مدرک گرایی حرف اول را میزند و امیدوارم از این هم موفقتر بشوند
ضمن اینکه در دانشگاه هم بزور چیزی تزریق نمی‌‎شود
بلكه استادان دانشگاه فقط راه را نشان می‎دهند و خود دانشجو باید با تلاش بسیار و مطالعه فراوان به نتیجه برسد.
یعنی کسی موفق تر است که تجربه را با علم ترکیب کند
در این رشته تسلط به زبان انگلیسی نیز بسیار مهم است؛ چون دانشجویان باید بتوانند از منابع و مآخذ درجه یك استفاده كنند؛ منابعی كه اكثر قریب به اتفاق آنها به زبان‌ انگلیسی است.
و بالاخره اینكه هنر، یكی از وادی‌های عشق است و فردی كه وارد آن می‌شود، باید عاشق باشد. كار هنری با فشارهای عصبی و روحی بسیاری همراه است
اگر كسی عشق و علاقه‌ واقعی به هنر نداشته باشد، نمی‌تواند در این وادی دوام بیاورد.

و در نهایت این‎ كه یك انیمیشن ساز باید فردی صبور، دقیق و تیزبین باشد و نگاهی عمیق و هنرمندانه نسبت به هر چیزی كه در اطراف او وجود دارد، داشته باشد. و رنگ‌ها، فرم‌ها و خطوط را از یكدیگر بخوبی تشخیص دهد. این كار به یاری زیاد دیدن و خوب دیدن حاصل می‌شود. از همین رو در مصاحبه حضوری، سواد بصری داوطلب سنجیده شود
هرگونه سوالی در موقع انتخاب رشته و..داشتی در خدمت هستم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

Saeed2vfx

Member
من حدود 6 سال هست کار انیمیشن می کنم و الان درآمدم از یک لیسانس که هیچ از فوق لیسانسه هم بیشتره و هیچ جا تا حالا ازم مدرک نخواستن بجز خانواده که هنوز میگن چرا دیپلمی برو لیسانس بگیر تا کار خوب گیرت بیاد نمیدونم این کار خوب دقیقا چیه!

اگر شما برای کار دنبال مدرک هستید در ایران اشتباهه. توی ایران هیچ کس از شما مدرک نمیخواد. اما اگر خیلی دنبال کسب علم و سواد آکادمیک هستید میتونید در یک رشته مرتبط(مثل گرافیک-سینما-هنر-...) لیسانس بگیرید و بعد فوق لیسانس انیمیشن بخونید.

نظر من دقیقاً‌ معکوس نظر شماست !
من همکلاسی هائی دارم که در سن 32‍~35 سالگی تصمیم به ادامه تحصیل گرفتن. فقط بخاطر استخدام شدن و یا بالا بردن حقوقشون !
از اونجائی که شما بطور آزاد کار میکنید و استخدام جائی نیستید ، نیازی به مدرک نداشتید. والا همه میدونن در ایران مدرک ملاک فهم و شعور آدماس‌ !

موفق باشید

hosienmax100

3D Artist
اون دوستمون منظورش بحث گرافیک و انیمیشن و هنر هست /راست هم میگه شما می تونید با شرکت هایی که استخدام انیماتور و مادلر و طراح دارن زنگ بزنید و شرایط رو بپرسید / فقط رزومه کاری و استعداد و تخصص .../

جدیدترین ارسال ها

بالا