تحريم ايران از طرف گوگل : ایران در فهرست كشورهای ممنوعه Google قرار گرفته است

bahy_my

Active Member
Code Search یكی از فنی‌ترین سرویس‌های سایت گوگل است كه برای برنامه‌نویسان جهان طراحی شده است.

با استفاده از این ابزار می‌توان در توابع نرم‌افزاری، مثال‌هایی از كدهای نرم‌افزاری به زبان‌های مختلف مانند C، C++، C#، Pascal و ... جست‌وجو نمود و نتایج آن را نیز بر اساس نام فایل كد، زبان برنامه‌نویسی، اعتبارنامه (License) آن و كلماتی در قالب مشخص (regular expressions) دسته‌بندی نمود.

از مدتی پیش نظرات مختلفی در مورد كاربردها و خطرات این ابزار منتشر شده بود كه یكی از مهم‌ترین خطرات آن، استفاده هكرها در كشف كد نرم‌افزارهای مختلفی است كه بر روی اینترنت قرار گرفته است و حدس زدن آنها كه از این كدهای عمومی در نرم‌افزارهای برخی شركت ها استفاده شده است و در نتیجه پیدا كردن راهی برای هك كردن و خرابكاری در آنها بوده است. اما در این مورد مدیران Google پاسخی ارائه نكردند.

به تازگی گوگل این سرویس خود را برای كاربران ایرانی، غیرقابل دستیابی نموده و بدین ترتیب، كاربران كشور ما با پیغام: "ما متاسفیم از اینكه جستجوی كد در كشور شما در دسترس نیست" مبنی بر محدودیت ایجاد شده برای ایران مواجه می‌گردند.

عطا خلیقی برنامه‌نویس و كارشناس فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با ایتنا ضمن تایید خبر، با اشاره به این كه سرویس مورد نظر، یكی از ابزارهای مفید برای كار برنامه‌نویسی است افزود: "با این كار در واقع گوگل امكان به اشتراك‌گذاری دانش و تجربه برنامه نویسان را فراهم كرده و از این رو، كمك شایانی به طراحان و برنامه‌نویسان برای طراحی و اجرای پروژه‌های نرم‌افزاری نموده است."

به گفته خلیقی، ظاهرا این اتفاق نشانگر این موضوع است كه ایران در فهرست كشورهای ممنوعه Google قرار گرفته است.

منبع : مهرآرين

bamshad

Well-Known Member
آدرس این قسمت از گوگل چیه؟
راستی دسترسی کاربران ایرانی در قسمت گوگل ارت هم ممنوع هست

bahy_my

Active Member
سلام
پرهام جان اين رو من از آي تي ايران گرفتم.
اون از ايتنا
و من اونو از سايت خودم گذاشتم.
اين شد سه تا منبع !
راهنماييم كن كه ديگه اشتباه ننويسم.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
همه ي كشور ها متسفانه با ما ضدن.
گوگل نامردم اين كار ازش بعيد بود ولي خوب ديگه !
اطلاعات ديگه اي هم متسفانه ندارم.
تا بعد
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
راستي اين يسه شب رو از دست نديد ها !

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خوب فکر نکنم خبر خیلی عجیبی باشه!!

این اولین باری نیست که اینجور اتفاقات میافته و دلیلش هم کاملا مشخصه و هممون خوب میدونیم! خیلی از امکانات حتی مهمتر از اینها هم هست که تو ایران قابل دسترس نیست. اصلا تو خیلی از سایتها تو لیست کشورهای قابل پشتیبانیشون نگاه کنید اسم بورکینافاسو هم هست ولی ...

به هر حال تا وقتی که کارای قشنگی مثل همین تحریم اینترنت توی یه کشور اتفاق میافته (که هیچ جای دنیا این محدودیت وجود نداره و هر کسی آزاده به اندازه پولی که میده از امکانات استفاده کنه) نگاه دنیا به ما همینه!!

arashonline

Well-Known Member
والا خوبه حالا مديراننه زيادي ايراني در گوگل كار ميكنند !
اينطوريه !! مگر نه !!

sixabat

Member
تولبار گوگل هم واسه ایران اینستال نمیشه مگه از قبل اینستال کرده باشی یا یه OnSpeedi چیزی آتیش کرده باشی

bahy_my

Active Member
به هر حال اميدوارم يه روزي از اين كاراشون پشيمون ميشن.
و مي دونم كه ميشن.....

alireza-metal

Active Member
همیشه اینو به خاطر داشته باشین که دولتی که به مردم خودش رحم نمیکنه و تو سرشون میزنه کشورها و دولتهای دیگه هم بهشون رحم نمیکنند و تو سرشون میزنند و بلائی بد تر سرشون می آرند ---

pooyar

Member
ببخشيد من دنبال يوزر و پسوورد گوگل ارث پرو هستم لطفا كمكم كنيد.

siasat

Member
جالب اينكه دومينهاي با پسوند ir را هم در Google Hosted یا سرویس ایمیل برای یک دومین را پشتيباني نميكند و هر نوع دوميني را ميتوان در اين سرويس آورد الا دوميني كه پسوندش ir باشد!!

جدیدترین ارسال ها

بالا