تجربه های من با Action Essentials II

گفتم یه تست بزینیم این مجموعه رو . اولا که 2 دقیقه وقت گذاشتم و مسلمآ کار عجله ای خوب نمیشه ! ولی دیگه جسارت من رو به بزرگواری خودتون ببخشید که میام جلوی شما اساتید حرف می زنیم.

شماره اول : شلیک به دوربین

01.jpg

دانلود با فرمت Mpeg با کیفیت HD و حجم 3 مگ

دانلود با فرمت Flv با کیفیت متوسط و حجم زیر 300 کیلوبایت

مشاهده در یوتوب

بعدی کامینگ زود ....

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام ...
کار جالبی بود ... سوراخ گلوله به موقع ایجاد شد و همچنین فلش حاصل از شلیک ... اما چون اصولا آدم گیری هستم چندتا ایراد بنی اسرائیلی میگیرم باشد که صفا کنی ...:d

به نظرم چندتا چیز کم داشت :
- صدا گذاری !! برای این چنین کارایی صدا گذاری واقعا کلیپو زیبا می کنه ...
- حرکت دوربین ... نمای ثابت دوربین برای بعضی چیزها خوبه اما وقتی قراره صحنه ای آدرنالین خون آدمو بالا ببره ، نمای روی دست خیلی تاثیر گذاره .. حتما امتحان بکنش
- هیچ دود و ذره ی حاصل از انفجاری در کار دیده نمیشه ... وقتی با اسلحه خصوصا کلت رورلری مثلی این شلیک میکنی ، ذرات باروت داغ از لوله خارج میشن ....
- و در آخر یه اشتباه کوچولو هم انجام دادی برادر ... فاصله دوربین با شیشه کمه و فاصله کلت کمی بیشتر ... تو این فاصله حتما یکی از المان های ترک شیشه یا کلت از حالت فوکوس خارج میشن ... به اینم تو کارای بعدی توجه داشته باشی خیلی خوب میشه
راستی می تونستی کمی تصحیح رنگی هم بکنی فوتیجو ... جالب تر میشه

منتظر بعدی هاش هستیم ...

راستی این مجموعه ای که شما داری hd یه یا 2k ؟ چندتا دی وی دی هست ؟!

موفق باشی

fahim1368

New Member
با سلام کسی می تونه یک توضیح کلی در مورد action essentials 2 بده ؟ویژگی ها و....؟
من دانلودش کردم ولی هنوز باهاش کار نکردم

سلام ...
کار جالبی بود ... سوراخ گلوله به موقع ایجاد شد و همچنین فلش حاصل از شلیک ... اما چون اصولا آدم گیری هستم چندتا ایراد بنی اسرائیلی میگیرم باشد که صفا کنی ...:d

به نظرم چندتا چیز کم داشت :
- صدا گذاری !! برای این چنین کارایی صدا گذاری واقعا کلیپو زیبا می کنه ...
- حرکت دوربین ... نمای ثابت دوربین برای بعضی چیزها خوبه اما وقتی قراره صحنه ای آدرنالین خون آدمو بالا ببره ، نمای روی دست خیلی تاثیر گذاره .. حتما امتحان بکنش
- هیچ دود و ذره ی حاصل از انفجاری در کار دیده نمیشه ... وقتی با اسلحه خصوصا کلت رورلری مثلی این شلیک میکنی ، ذرات باروت داغ از لوله خارج میشن ....
- و در آخر یه اشتباه کوچولو هم انجام دادی برادر ... فاصله دوربین با شیشه کمه و فاصله کلت کمی بیشتر ... تو این فاصله حتما یکی از المان های ترک شیشه یا کلت از حالت فوکوس خارج میشن ... به اینم تو کارای بعدی توجه داشته باشی خیلی خوب میشه
راستی می تونستی کمی تصحیح رنگی هم بکنی فوتیجو ... جالب تر میشه

منتظر بعدی هاش هستیم ...

راستی این مجموعه ای که شما داری hd یه یا 2k ؟ چندتا دی وی دی هست ؟!

موفق باشی

مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی
واقعا مرسی البته می گم اصلا وقت نزاشم و روش فکر نکردم ویلی کاملا درست می گی.
مرسی مرسی مرسی

در باره فاصله شیشه یکم بیشتر به توضیح
این 720 4 تا

آخرین ویرایش:

samsalek

Member
جالب بود.
یکم میشه ترک رو شیشه رو با تاخیر بیشتری انجام بدی و یک لرزش کلی هم برای تصویر هنگام برخورد گلوله به شیشه میتونه کار رو جذاب تر کنه.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
مرسی مرسی مرسی مرسی مرسی
واقعا مرسی البته می گم اصلا وقت نزاشم و روش فکر نکردم ویلی کاملا درست می گی.
مرسی مرسی مرسی

در باره فاصله شیشه یکم بیشتر به توضیح
این 720 4 تا

ببنید دوربین های فیلم برداری در یک فاصله کانونی خاصی می تونن رو اشیا فوکوس کنن ... وقتی این فاصله روی اشیا نزدیک دوربین تنظیم بشه ، به میزان فاصله از لنز دوربین اشیا پشت اون فاصله خاص تار میشن ... و برعکس ...

الان شیشه نزدیک ترین شیئ به دوربینه و شما طبیعتا باید کمی فاصلت از شیشه بیشتر باشه ... اگر فاصله نزدیک باشه و شلیک کنی شیشه میریزه ...

حالا یا شما توی فوکوس هستی و شیشه تار دیده میشه یا برعکس شما تار دیده میشی و شیشه شفاف ...

تو جلوه های ویژه همیشه باید نکاتی که در واقعیت اتفاق میفته مثل همین شفاف و تار شدن یا تاری حرکت رو کاملا رعایت کنی تا طبیعی جلوه کنه

موفق باشی

vahid m2

Member
سلام . من كارتو ديدم خيلي عالي بود . انشاالله كارهاي بهتري ازت ببينيم .

ببنید دوربین های فیلم برداری در یک فاصله کانونی خاصی می تونن رو اشیا فوکوس کنن ... وقتی این فاصله روی اشیا نزدیک دوربین تنظیم بشه ، به میزان فاصله از لنز دوربین اشیا پشت اون فاصله خاص تار میشن ... و برعکس ...

الان شیشه نزدیک ترین شیئ به دوربینه و شما طبیعتا باید کمی فاصلت از شیشه بیشتر باشه ... اگر فاصله نزدیک باشه و شلیک کنی شیشه میریزه ...

حالا یا شما توی فوکوس هستی و شیشه تار دیده میشه یا برعکس شما تار دیده میشی و شیشه شفاف ...

تو جلوه های ویژه همیشه باید نکاتی که در واقعیت اتفاق میفته مثل همین شفاف و تار شدن یا تاری حرکت رو کاملا رعایت کنی تا طبیعی جلوه کنه

موفق باشی
ید ادم کار
مرسی . می گم با بزار تا اشکالاشو بفهمه !
مرسی
از این به بعد شما اشکال گیر من بشو :d
خیلی مخلصیم

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

ایول بابا ... داش فرهاد ما هم مرد عمله (چرا فکر بد می کنید ... منظورم اینه که اهل عمله ... اصلاً ولش کن ...).
همیشه می گم بهترین کار، اونیه که تموم بشه.
این نمونه کار هم واسه خودش کامله ... پس بهترین کاره.
:wink:
موارد فنی رو داش متین گفت و حرفی باقی نذاشت.
منم ایرادای (به قول خودم) محتوایی بگیرم که بیکار نمونم.
مسلماً این فقط یه کار آزمایشیه؛ ولی چون دم دسته و همه می تونن ببیننش، می تونه یه فرصت خوب واسه گفتن یه سری مطالب باشه.

حدود 60 درصد از زمان، یه نمای ثابت دیده می شه و با توجه به مشخص بودنش، بیننده تقریباً می دونه چه اتفاقی قراره بیفته.
توی همچین مضمون هایی (پلیسی و یا جنایی) که کاملاً آشنا هستن، مهمترین عاملی که می تونه اثر رو متفاوت کنه، غافلگیریه.
این غافلگیری رو به روش های مختلف می شه انجام داد:
- اصلاً اول کار نشون نیدم که قراره چی بشه. (اینجا یه شلیک انجام می شه)
- مقصد و هدف رو از اول مشخص نکنیم. (اینجا هدف مشخصه که دوربینه)
- خود اتفاق رو عادی نشون ندیم. (که اینجا یه شلیک کوچیک و ساده هستش)

توی نماهایی مثل این، رعایت اصول فیزیک می تونه به طبیعی بودن و برجسته بودن کار کمک کنه.
مثلاً از طرز ترک برداشتن و یا شکستن شیشه می شه فهمید که منظور از این شیشه آیا لنز دوربینه یا عینک بیننده و یا یه پنجره و یا شیشهء اتومبیل و چیزای دیگه بوده یا نه.
و مسلمه که عکس العمل فیزیکی هر کدوم از این شیشه ها با بقیه فرق می کنه و همین تفاوت ها می تونه بخشی از داستان رو بازگو کنه.
- مثلاً اگه این شیشه، لنز دوربین و یا عینک بیننده باشه، یه جورایی حس انتقام و یا کشتن یه گروگان یا یه شخصیت منفیه فیلم رو می رسونه.
- اگه این شیشه رو واسه یه پنجره نشون بدیم، بیننده رو به ترور و یا آدمکشی مخفیانه نزدیک می کنه.
- اگر هم نشون بدیم شیشهء اتومبیله، یه جورایی شبیه فیلم های گانگستری می شه.

بازم از این کارات به ما نشون بده.

التماس دعا
یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا