تبلیغات در گوگل یا ادوردز Google Adwords چه معایبی دارد ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

paneldovom

Active Member
[h=1]تبلیغات در گوگل یا ادوردز Google Adwords چه معایبی دارد ؟[/h]تبلیغات در گوگل یا همون گوگل ادوردز Google Adwords رو در پست تبلیغات اینترنتی رو در حد تیتر معرفی کردم اما در این مطلب می خوام تبلیغات در گوگل رو به طور کامل تر تشریح کنم . تمرکز من در این پست روی معایب گوگل ادوردز هست . توصیه می کنم در هر سطح علمی که هستین این پست رو تا انتها بخونید چون نکات ریزی وجود داره که آژانس های تبلیغاتی مجری گوگل ادوردز ممکنه بهتون نگن !
[h=2]تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز Google Adwords چیست ؟[/h]حتما براتون پیش اومده واژه ای رو در گوگل جستجو کردین و دیدین که در ابتدا و انتهای فهرست نتایج جستجوی گوگل لینک هایی وجود داره درست مثه بقیه لینک ها با این تفاوت که کنارش ( سمت چپ ) یه آیکن کوچولو هست که روش نوشته Ad . این کلمه Ad مخفف Advertise به معنی تبلیغاته . این لینک های تبلیغاتی در بالا و پایین به طرز خیلی ساده ای از سایر لینک ها جدا شدن تا متمایز باشن و تاثیر بیشتری روی کاربر بذارن . به این سیستم میگن تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز Google Adwords .
google-adwords-elmefarda.jpg
نمونه ای از تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز Google Adwords

میشه گفت یکی از مهم ترین منابع درآمد شرکت گوگل همین گوگل ادوردز Google Adwords هست به دلیل اینکه بسیاری از شرکت های دنیا از این سیستم تبلیغات اینترنتی استفاده می کنن و سودآوری قابل توجهی هم براشون داره . این سیستم به این صورت کار میکنه که شما یک حساب کاربری گوگل ادوردز Google Adwords می سازید و بعد چنتا واژه کلیدی درباره کسب و کار تون رو وارد می کنید و بعد حساب کاربری تون رو یکم شارژ می کنید ( مثلا ۲۰۰ دلار ) . حالا اگر کاربری یکی از واژه های مورد نظر شما رو در گوگل جستجو کنه آگهی شما هم در بالای فهرست نتایج جستجوی گوگل نمایش داده میشه . سیستم تبلیغات در گوگل به صورت PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک Pay Per Click کار میکنه . در این سبک تبلیغات اینترنتی زمانی شارژ تبلیغات تون کم میشه که کاربر روی آگهی شما کلیک کنه . یه مثال ایرانی میزنم که راحت متوجه بشید . فرض کنید شما یه جای می خواید تبلیغات PPC سفارش بدین و صاحب سایت میگه هر کلیک ۵۰ تومنه . اگر شما ۱۰۰ هزار تومن شارژ کنید ۲۰۰۰ تا کلیک روی آگهی تون انجام میشه و بعد از اون تبلیغات تون غیر فعال میشه . گوگل ادوردز Google Adwords هم به همین صورت کار میکنه .

paneldovom

Active Member

[h=2]مزایای تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز Google Adwords چیست ؟[/h]تبلیغات در گوگل مزایای زیادی داره . کی دوس نداره تو گوگل دیده بشه ؟! همه دلشون می خواد تو گوگل باشن و در سدر نتیاج جستجو هم دیده بشن . در این قسمت می خوام مزایای تبلیغات در گوگل گوگل ادوردز Google Adwords رو در حد تیتر عرض کنم چون تمرکز این پست بر معایبه نه مزایا :
■ نمایش آگهی بر اساس کلید واژه های مربوط به محصولات و خدمات تون
■ نمایش آگهی بر اساس منطقه جغرافیای
■ تعیین بازه زمانی نمایش آگهی
■ تعیین بودجه برای هر آگهی ( مثلا روزی ۵۰ دلار از شارژ تون کم بشه )
■ گزارش آماری دقیق درباره آگهی
■ نمایش آگهی در سدر نتایج جستجو بدون نیاز به دانش SEO
[h=2]چرا تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز Google Adwords اشتباه بزرگی است ؟[/h]با مسائلی که عرض کردم خدمت تون شاید پیش خودتون بگین که همه چی که خوبه که … هی جینگیلی آلیسا …. . اما واقعیت این نیست ! تبلیغات در گوگل برای ما ایرانی ها ۳ ایراد بسیار بزرگ داره که متاسفانه هنوز هم افراد زیادی هستن که ازش اطلاع ندارن !
[h=3]■ تبلیغات در گوگل = سیاست چماق و هویج[/h]اگرچه گوگل این امکان رو به شما میده تا تعیین کنید که بودجه تبلیغاتی تون در چه باز زمانی استفاده بشه یعنی مثلا روزی ۲۰ دلار خرج بشه ؛ اما این روش تبلیغات یه ایراد بزرگ داره . آگهی شما به طور مداوم دیده نمیشه و این مسئله خیلی مشکل بزرگیه . بذارید با یه مثال توضیح بدم خدمت تون ؛ فرض کنید شما فروشنده آیفون هستین و بودجه روزانه شما مثلا ۵۰ دلار تعیین شده و شما قصد دارید روی کلید وازه ی « آیفون » کار کنید . ممکنه کاربری که آیفون روی در گوگل جستجو میکنه و روی آگهی شما کلیک میکنه یه پسربچه ی ۱۳ ساله باشه که باباش نمی تونه براش یه تبلت ۳۰۰ هزار تومنی بخره چه برسه به آیفون . حالا یه احتمال دیگه هم اینه که دقیقا اون دفعاتی که آگهی شما نمایش داده نمیشه کاربرای مفید تری دنبال آیفون باشن . نتیجه ؟ نتیجه اینکه اگر بخواید تبلیغات در گوگل براتون سود آوری داشته باشه باید بودجه سنگینی خرج کنید تا همه بتونید همه مشتری های مستعد خرید رو جذب کنید که به نظر من اصلا ارزشش رو نداره . شما همش باید هی بیشتر پول خرج کنید تا به نتیجه مطلوب نزدیک تر بشین . شما به دلار خرج می کنید اما به ریال پول در میارید ! شاید شما مشکلی با بودجه نداشته باشید اما ادامه مطلب رو بخونید تا توضیح بدم چرا در هر صورت تبلیغات در گوگل اشتباهه .

paneldovom

Active Member

[h=3]■ تبلیغات در گوگل = خروج ارز از کشور = خطرات اقتصادی ![/h]تبلیغات در گوگل یعنی خروج ارز از کشور

خواهش می کنم سطحی نگر نباشید ! گوگل یک شرکت خارجیه و برای استفاده از سرویس های پولیش باید بهش دلار بدین ! خروج پول از کشور باعث میشه تا تعادل اقتصادی کشور به شدت متزلزل بشه . دلار کم بشه ، گرون میشه . دلار که گرون بشه وارد کننده اجناس رو با قیمت بالاتری میخره و نهایتا با قیمت بالاتری هم به ایرانی ها میفروشه . تورم زایی نکنید . نگید ای بابا …….. بقیه ، به من چه ؟ ۱۰۰۰ دلار شرکت ما چه ضربه ای به اقتصاد میزنه ؟ این تفکرات بچگونه اس . هر رفتار کوچیکی می تونه در سیستم اقتصاد کشور تاثیر گذار باشه . اگر ۱۰۰۰ تا شرکت ایرانی بخوان هر کدم ۱۰۰۰ دلار واسه تبلیغات در گوگل خرج کنن چه اتفاقی میوفته ؟ یک میلیون دلار از کشور خارج میشه ! دیده شدن در نتایج گوگل بعد از اتمام بودجه تون ، تموم میشه . اونوقت علی می مونه و حوضش ! بعد از تموم شدن دوره تبلیغاتی می خواید چیکار کنید ؟ آیا اون موقع دیگه به تبلیغات نیاز ندارید ؟
[h=3]■ صفحه مربوط به سرویس گوگل ادوردز Google Adwords مسدود است ![/h]
peyvandha.jpg
صفحه مربوز به Google Adwords در ایران مسدود است !

اگر دو تا دلیل بالا براتون کافی نیست این بند رو بخونید . ایران سرویس گوگل ادوردز Google Adwords رو مسدود ( فیلنر ) کرده . این یعنی اینکه اگر برای تبلیغات در گوگل یک ریال هم خرج کنید میره یه راست تو صفحه پیوندها یا همون سیستم فیلترینگ کشور . در خوش بینانه ترین حالت ممکن حداقل ۵۰ درصد کلیک ها تون میره تو باقالیا . یعنی اگر ۱۰۰۰ دلار خرج کنید ، خیلی خوش شانس باشید ۵۰۰ دلارش نابود میشه .

paneldovom

Active Member

[h=2] جایگزین تبلیغات در گوگل یا گوگل ادوردز Google Adwords چیه ؟[/h]این روزا دیگه گوگل = اینترنت ! اما واقعیت اینه که گوگل تنها راه تبلیغات اینترنتی نیست . در پست « تبلیغات اینترنتی » روش های مختلف تبلیغات در اینترنت رو خدمت تون توضیح دادم . در این بند می خوام چنتا راه حل خوب خدمت تون عرض کنم که به نظر من از تبلیغات در گوگل هم موثر تره :
[h=3]■ بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو یا SEO[/h]اگر تجربه ی راه اندازی یک وب سایت رو داشته باشید حتما با واژه SEO آشنایی دارید . SEO یاSearch Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو ، یک روش تبلیغات بسیار موثر و ارزونه . معنی SEO اینه که سایت جوری برنامه نویسی بشه که روبات های موتور های جستجو مثه گوگل بتونن خیلی راحت به مطالب سایت شما دسترسی داشته باشن . اگر برنامه نویس حرفه ای در زمینه سئو SEO پیدا کنید می تونید هزینه تبلیغات تون رو تا حد زیادی کاهش بدین .

سئو از تبلیغات در گوگل بسیار موثر تره ! چون تبلیغات در گوگل موقتیه اما بالا اومدن در نتایج گوگل از طریق سئو SEO حداقل تا چند ماه موندگاره .

متاسفانه بعضی از شرکت های طراحی وب ممکنه دروغ های زیادی درباره سئو تحویل تون بدن پس حواس تون رو ۶ دنگ جمع کنید .

[h=3]■ به جای تبلیغات در گوگل در سایت های ایرانی تبلیغ کنید[/h]بحث SEO یک بحث بسیار تخصصیه که علاوه بر مطالعه مداوم به تجربه زیادی هم نیاز داره . خیلی از شرکت ها نمی تونن به این راحتی روی SEO موفق باشن چون اولا سئو بسیار پیچیده است و دوم اینکه سئو هم مثه تبلیغات در گوگل موقتیه . اگرچه با استفاده از متدهای سئو SEO می تونید مدت زمان بیشتری در سدر نتایج گوگل دیده بشید اما به هر حال اگر رقیب هاتون زرنگ باشن اونا هم می تونن تو گوگل بیان بالا ، شاید حتی بالاتر از شما . به همین دلیل اگر بخواید واقعا در تبلیغات اینترنتی موفق باشید نمی تونید به SEO بسنده کنید و باید در وب سایت های ایرانی هم تبلیغات کنید . تبلیغات در سایت های ایرانی دو تا مزیت بسیار مهم داره :
[h=3]۱- تبلیغات در وب سایت های ایرانی باعث رونق چرخه اقتصادی کشور میشه[/h]چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است . وقتی ایـــــــن همه سایت ایرانی دارن تلاش می کنن تا مطالب مفید تهیه کنن چرا باید بریم سراغ شرکت های خارجی و بزرگی مثه گوگل ؟! ما نویسنده های اینترنتی داریم هر روز با هزار مشقت و بی پولی و محدودیت سر و کله میزنیم تا مطالب با کیفیت تهیه کنیم که هم مردم استفاده کنن هم خودمون یه لقمه نون در بیاریم اونوقت شما تو این شرایط راضی میشی این پول از کشور خارج بشه ؟
[h=3]۲- هزینه کمتر نسبت به تبلیغات در گوگل[/h]برای تبلیغات در گوگل شما باید بودجه روزانه تون رو تنظیم کنید . به هر حال این شانس رو ندارید که یه روز از صب تا شب دیده بشید و کاربران هم این امکان رو داشته باش روی تبلیغات تون کلیک کنن . مثلا اگربودجه روزانه رو ۵۰ دلار تنظیم کنید بعد از تموم شدن بودجه دیگه کسی آگهی شما رو نمیبینه . شما با بودجه ۱۰۰۰ دلار خیلی مفید تر می تونید در اینترنت تبلیغ کنید . شما با (مثلا) ۳ میلیون تومن می تونید تو چند تا سایت نسبتا خوب ایرانی به طور تمام وقت دیده بشید .

نمایش بر اساس کلید واژه روش خوبیه اما همیشه هم موثر نیست . اگر برای مثال شما فروشنده لپ تاپ هستین بذارید همه کاربران اون سایت آگهی شما رو ببینن . شاید یکی تو اون سایت باشه که پسرخاله اش لپ تاپ بخواد و هیچوقت تو گوگل درباره لپ تاپ جستجو نکنه اما با دیدن آگهی شما در یک وب سایت بره دنبال اطلاعات تماس شرکت یا فروشگاه شما و شما رو به پسرخاله یا دوستاش معرفی کنه .

توصیه می کنم نگاه تون رو به یه سری مسائل عوض کنید . اگر تولید کننده هستین باید خیلی راحت این مسئله رو درک کنید که حمایت از تولید داخلی ( چه لوازم خانگی باشه چه مطالب علمی ) می تونه باعث رشد اقتصادی بشه . ببینید که امریکا چطور تونسته با تولید نرم افزار اقتصادش رو متحول کنه ! مایکروسافت ، گوگل ، اپل و … . اقتصاد خوب برای همه خوبه . هم تولید کننده و هم مصرف کننده . با تبلیغات در گوگل نه تنها نتیجه ی مطلوب نمی گیرید بلکه به اقتصاد کشور هم ضربه میزنید .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا