تبلیغاتهای دوبعدی با چشم‌انداز سه بعدی!!!

MGMCO

New Member
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
شاید خیلی از دوستانی که مثل بنده به فوتبال علاقه‌ای ندارن،هم این تبلیغاتهای شرکتهای مختلف رو توی تلویزیزیون و موقع پخش مسابقات داخلی با خارجی فوتبال دیده باشن که سمت راست و چپ دروازه میزارن
اگه این جور بنر ها و تبلیعاتها رو دبده باشید متوجه شده‌اید که در اصل اینا رو بصورت دوبعدی ساخته و طراحی کردن و روی زمین کاملا فلت هستن و اونا رو عین یه سفره! پهن میکنن اما چشم انداز اونا سه بعدی هست و در زوایای مختلف اونا رو سه بعدی می بینیم من خودم خیلی روی اینا تحقیق و کار کردم البته من دوبعدی کار میکنم با نرم‌افزارهای مختلفی همچون کرل دراو ـ فتوشاپ و ایلوستریتور و غیره و هر کاری کردم نتونستم همچین پرسپکتیوی رو به طرحهای دوبعدی بدم که در نهایت سه بعدی دیده بشه
مطمئنا یه فرمول خاصی داره که کار شما سه بعدی کارهاست که راهش رو بگید شاید به درد خیلی ها هم بخوره از جمله من که شدید درگیر ساخت اینا هستم
از دور که نگاه میکنی انگاری یه تابلوی ایستاده هست و اونو بغل دروازه نصب کردن اما میبینیم که توپ و بازیکنا از روی اون رد میشن! و توی نرم‌افزارهای دو بعدی هم نمیشه اینا رو ساخت چون اصل طرح رو باید جوری طراحی کرد که در یک زاویه خاصی و یک مسافت خاصی اونو سه بعدی ببینی
میخواستم بدونم کسی در این مورد نظر یا راهکار مناسبی دراه که بشه اینا رو محاسبه کرد و با همین سبک بشه یه طرحی رو مثلا روی سقف یا ته راه پله‌ی یه زیرزمین اینو نصب کرد و به همین صورت بشه اونو سه بعدی دید؟
ممنون و متشکر

DIMO

Active Member
سلام،دوست عزیز والا نمیدونم این جور مسائل تا چه اندازه میتونه به انجمن 3dmax ربط داشته باشه یا اصلاً ربطی داره یا نه.......!!!!؟؟

کل کار به نظر من 2 بعدیه خیلی هم فرمول ساده ای داره یه ارتفاع کاذب به صورت کج یا زاویه دار به زیر اون کلمه یا لوگویه مورد نظر اضافه میکنن بعدش هم از کادر های متوازی الاضلاع برای این جور تبلیغات اضافه میکنن که با اون ارتفاع یا بعد کاذبی که به کلمه دادن موازی باشه،البته به زاویه دید فرد یا دوربین فیلمبرداری هم بستگی داره که نسبت به افق چقدر باشه........در کل میتونم بگم همش مربوط میشه به خطای دید انسان.......!!

شاد و پیروز باشی

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
عزیز من با نرم افزاری مثل تری دی مکس خیلی راحت میشه اینچنین چیزی ساخت . کافیه شما یه متن سه بعدی بسازی و در زاویه ای که متناسب با زاویه دوربین ورزشگاه باشه ازش رندر بگیری
حالا این عکس نهایی رو یا میدی چاپ خونه برات فلکس یا بنر بزنن یا میدی تابلو سازی ها تا عین اونو برات نقاشی کنن

فقط یه نکته خیلی مهم اینه که در آخر کار گوشه های اضافی رو ببری . حالا فکر می کنی ایستاده است

موفق باشین

MGMCO

New Member
سلام،دوست عزیز والا نمیدونم این جور مسائل تا چه اندازه میتونه به انجمن 3dmax ربط داشته باشه یا اصلاً ربطی داره یا نه.......!!!!؟؟

کل کار به نظر من 2 بعدیه خیلی هم فرمول ساده ای داره یه ارتفاع کاذب به صورت کج یا زاویه دار به زیر اون کلمه یا لوگویه مورد نظر اضافه میکنن بعدش هم از کادر های متوازی الاضلاع برای این جور تبلیغات اضافه میکنن که با اون ارتفاع یا بعد کاذبی که به کلمه دادن موازی باشه،البته به زاویه دید فرد یا دوربین فیلمبرداری هم بستگی داره که نسبت به افق چقدر باشه........در کل میتونم بگم همش مربوط میشه به خطای دید انسان.......!!

شاد و پیروز باشی

سلام
قبل از هر چیز از توضیحاتتون ممنونم و متشکر
اینکه این مسئله رو اینجا و توی انجمن 3dmax مطرح کردم به این خاطر بود که توی انجمن های دوبعدی مثل فتوشاپ و کورل هم مطرح کردم که دوستان به اتفاق نظر فرمودند که به انجمن دوبعدی مربوط نمیشه!!! و با توجه به اینکه خودم شخصا توی نرم‌افزارهای دوبعدی و در شرایط و زوایای مختلفی و همه جوره امتحان کردم وو به این نتیجه رسیدم که این جور تبلیغاتها رو در هر حال نمیشه توی محیط نرم‌افزارهای دوبعدی اجرا کرد!! و به این چشم اندازی رسید چرا که حکما باید محیطش سه بعدی باشه و عین اون زاویه و محیط رو باز سازی کرد بعد اونو رندر کرد و یه عکس از بگیری و از اونجائی که خودم فقط دوبعدی کار میکنم و هیچ اطلاعی در مورد3dmax ندارم به این خاطر از شما دوستان درخواست کردم
شاید هم شما درست میگید و به انجمن 3dmax ربطی نداره واقعا نمیدونم.....
و از کمک و لطف شما هم واقعا ممنونم

MGMCO

New Member
خواهش

عزیز من با نرم افزاری مثل تری دی مکس خیلی راحت میشه اینچنین چیزی ساخت . کافیه شما یه متن سه بعدی بسازی و در زاویه ای که متناسب با زاویه دوربین ورزشگاه باشه ازش رندر بگیری
حالا این عکس نهایی رو یا میدی چاپ خونه برات فلکس یا بنر بزنن یا میدی تابلو سازی ها تا عین اونو برات نقاشی کنن

فقط یه نکته خیلی مهم اینه که در آخر کار گوشه های اضافی رو ببری . حالا فکر می کنی ایستاده است

موفق باشین
سلام
برام خیلی جالبه بدونم که چطوری میشه اونو توی تری دی مکس ساخت؟ راستش هنوز نمیدونم که واقعا این کار رو توی محیط‌های سه بعدی میسازن یا توی دوبعدی هم میشه اینا رو ساخت اگه شده حاضرم شب و روز وقت بزارم و این تری دی مکس رو یاد بگیرم فقط مطمئن بشم که میشه یا نه؟
اگه ممکنه و برات زحمتی نیست برای امتحان هم که شده شما یه حرف خیلی ساده رو ( هرچی که دلت میخواد) درست کن که ببینم واقعا عملی هست یا نه؟ که من فکری برای آموزش تری دی مکس خودم بکنم که برای من خیلی حیاتیه!!!!! خیلی
فرض کن همین جائی که الان نشستی! منظورم پشت میز کامپیوترت هست، یه حرفی رو با همین حالت و زاویه دید الان خودت جوری روی سقف بالای سرت طراحی کن که بتوی اونو ایستاده ببینی! و یه زاویه دیدی بهش بدی که با اینکه روی سقف نصب شده اما با این حال اون رو ایستاده ببینی! یا حداقل چشم اندازی رو القا بکنه که انگار اونو داری ایستاده میبینی !
تورو خدا اگه ممکنه این کار رو بکن که حداقل حسنش اینه که منو از بلاتکلیفی در میاری و تا آخر عمر مدیون خودت میکنی !
واقعا برای من خیلی مهمه!

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
من . خونه اينترنت ندارم (خونه دانشجوييه ديگه ... :) )
الانم توي كافي نت دانشگاهم هستم . مكس جلوم نيست . اما باشه سعي خودمو مي كنم . من اين كارو تا حالا انجام ندادم اما فكر نكنم كار سختي باشي . لازم نيست بري خداي مكس بشي براي اين كار . كار خيلي ساده ايه . حداقل اين چيزي كه تو ذهن منه خيلي سادس

موفق باشي

MGMCO

New Member
من . خونه اينترنت ندارم (خونه دانشجوييه ديگه ... :) )
الانم توي كافي نت دانشگاهم هستم . مكس جلوم نيست . اما باشه سعي خودمو مي كنم . من اين كارو تا حالا انجام ندادم اما فكر نكنم كار سختي باشي . لازم نيست بري خداي مكس بشي براي اين كار . كار خيلي ساده ايه . حداقل اين چيزي كه تو ذهن منه خيلي سادس

موفق باشي

سلام
دستت دردنکنه گفتم که این مسئله برای من خیلی مهمه و اگه مطمئن بشم که با تری دی مکس میشه اونو اجرا کرد و چیزی که میخوام اجرا بشه لازمه که حتما اونو یاد بگیرم اینکه آدم فقط یه نوشته‌ای رو توی تری دی مکس بصورت سه بعدی دربیاره فکر نمیکنم یادگیری اون کار شاقی باشه و ازمکس فقط همینو میخوام و هیچ وقتی برای انیمیشن سازی و کارهای حرفه‌ای اون ندارم و خدا بودنش هم به درد من نمیخوره چون اینکاره نیستم
موفق باشی.:oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا