تبدیل RCA به HDMI یا تبدیل AV به HDMI

majid000

New Member
سلام و ارادت:
من یک دستگاه دی وی دی پلیر خانگی دارم که پشتش به شکل زیر می باشد :
2hqs4go.jpg

حالا می خوام این دستگاه رو به تلویزیون LCD که پورت HDMI داره وصل کنم.
چی کار باید بکنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و ارادت:
من یک دستگاه دی وی دی پلیر خانگی دارم که پشتش به شکل زیر می باشد :
حالا می خوام این دستگاه رو به تلویزیون LCD که پورت HDMI داره وصل کنم.
چی کار باید بکنم؟
یک کابل hdmi عادی لازم دارید که یگ سرش به تلویزیون وصل میشه و یکسر دیگه اش به تبدیل. برای انتخاب تبدیل هم دو گزینه دارید.
یا یک تبدیل s-video-hdmi یا یک تبدیل composite-hdmi یا اصلا یک تبدیلی که هردو s-video و composite رو یکجا داره.
در هنگام خرید تبدیل یا آداپتور دقت کنید که چون معکوس اش هم در بازار هست، چیزی که میخرید اشتباها تبدیل معکوس یعنی با ورودی hdmi نباشه، در تبدیل تون hdmi باید output اش باشه نه input.
و با توجه به انتخاب تبدیل و خروجی DVD Player تون که ممکنه خودش فاقد کابل ورودی باشه، شاید مجبور باشید یک کابل composite (سه تا rca) یا یک کابل s-video هم داشته باشید.
و ترجیحا از خروجی s-video استفاده کنید نه خروجی های composite (اون rca ها)، چون s-video کیفیت بهتری داره.
hdmi.jpg

hdmi2.jpg

majid000

New Member
سلام.
مرسی از پاسختون.
میشه بگین در این عکس مبدلی که گذاشتین اون سه قسمت زرد و سفید و قرمز به کجای dvd player باید وصل بشن؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام.
مرسی از پاسختون.
میشه بگین در این عکس مبدلی که گذاشتین اون سه قسمت زرد و سفید و قرمز به کجای dvd player باید وصل بشن؟
با سه تا کابل RCA به اون سه تا کنکتور وصل میشه که زیرش نوشته Component Video Out.
videoout.jpg

majid000

New Member
سلام و تشکر از توجه شما :
ولی اون تبدیلی که می خوام بگیرم 3 تا کابل Component رو نداره و فقط یک کابل برای ویدیو داره!
چی کار باید بکنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و تشکر از توجه شما :
ولی اون تبدیلی که می خوام بگیرم 3 تا کابل Component رو نداره و فقط یک کابل برای ویدیو داره!
چی کار باید بکنم؟
یک کابل چی؟ یک کابل با جک RCA ؟ مشکلی نیست، وصلش کنید به Video Line Outکه پشت DVD Player سمت راست ردیف بالا قرار داره و رنگش همیشه زرد ئه. متاسفانه نسبت به Component سه کابلی کیفیت پایین تری رو خواهد داشت چون سیگنال های روشنایی و رنگ باید یکجا از یک کابل رد بشه. با سه کابل Component به مراتب کیفیت بهتری می توانست داشته باشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا