تبدیل یونیکد فارسی دراکسل و اینزرت ر mysql

H05531N

Member
تبدیل یونیکد فارسی دراکسس و اینزرت ر mysql

سلام
یه دیتابیس مال تالار snitz که با asp کلاسیک نوشته شده و دیتا بیسش هم اکسس هست رو باید برای تالار vbulletn تبدیل کنم
با پی اچ پی به اکسس وصل شدم و یکی از table ها رو سلکت کردم و تو while نمایشش دادم اما دیدم تمام حروف فارسی رو با شکل های یونیکد نمایش داده میشه ،البته تو دیتابیس هم همین طور ذخیره شده
حالا جالب هست که خود snitz متن هارو تو تالار با کاراکتر فارسی نمایش میده ،حدسم اینه که این یونی کد ها رو ای اس پی همونطور که کد می کنه خودش هم دیکد میکنه و به حروف اولش برمی گردونه

نهایت کاری که به نظرم اومد برا تبدیل کردن این بود که بیام با مثلا vb6 به db اکسس وصل شم و دیتا ها رو بخونم بعد یه دیتابیس خودم با فایل بسازم و درون اون ذخیره کنم این طوری هم می تونم با php وصلشم به فایل ها و بریزمش تو mysql
حالا میخوام بدونم راهی هست که دردسر کم تری داشته باشه یا اصلا کالاکتر های فارسی در اکسس با چه یونیکدی ذخیره میشن ؟

آخرین ویرایش:

H05531N

Member
فکر میکردم با vb6 که مال خود ماکروسافت هست بشه مطالب داخل اکسس رو خوند اما الان که تست کردم نشد

فکر کنم تنها راهم مونده تبدیل کاراکتر به کاراکتر حروف ذخیره شده تو اکسس به فارسی هست :-?

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
فکر میکردم با vb6 که مال خود ماکروسافت هست بشه مطالب داخل اکسس رو خوند اما الان که تست کردم نشد

فکر کنم تنها راهم مونده تبدیل کاراکتر به کاراکتر حروف ذخیره شده تو اکسس به فارسی هست :-?
سعی کردی که از برنامه های آماده استفاده کنی؟
مثلا این:
http://www.bullzip.com/download.php

جدیدترین ارسال ها

بالا