تبدیل گروهی شکل ها در کورل

alion62

New Member
سلام وقت همگی بخیر. من توی یه طرحی توی کورل تعدادی دایره دارم که میخوام قطر همه رو با هم تغییر بدم ، البته بدون اینکه جای اونا تغییر کنه یا هرگونه تغییر دیگه ای بغیر از قطر داشته باشن . ممنون میشم کمک کنید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام وقت همگی بخیر. من توی یه طرحی توی کورل تعدادی دایره دارم که میخوام قطر همه رو با هم تغییر بدم ، البته بدون اینکه جای اونا تغییر کنه یا هرگونه تغییر دیگه ای بغیر از قطر داشته باشن . ممنون میشم کمک کنید
CorelDraw قابلیت ماکرو نویسی به زبان ویژوال بیسیک داره و می توانید خیلی راحت داخلش همچین کاری رو انجام بدهید.
در منوی Tools > Macros گزینه ...Macro Editor رو انتخاب کنید و با همچین کدی یک ماکرو جدید به نام SetShapeSize بنویسید :
کد:
Sub SetShapeSize()
  Dim sh As Shape, r As Double
  If ActiveSelectionRange.Count = 0 Then
  MsgBox "Please select objects"
  Exit Sub
  End If
  r = Val(InputBox("please enter new diameter (mm):", "SetShapeSize", "10"))
  ActiveDocument.ReferencePoint = cdrCenter
  ActiveDocument.Unit = cdrMillimeter
  For Each sh In ActiveSelectionRange
  sh.SetSize r, r
  Next
End Sub
و بعد که اون دایره ها رو انتخاب کردید و همزمان در Selection بودند، با گزینه ...Run Macro در منوی Tools > Macros و انتخاب Macros in روی All Standard Projects اون ماکروی SetShapeSize رو پیدا و انتخاب کنید و Run کنید. ازتون قطر دایره رو بر حسب میلی متر دریافت خواهد کرد.

alion62

New Member
از راهنمایی شما خیلی خیلی ممنونم اما من هنوز یه مشکل دیگه دارم ، اینکه من خیلی به ماکرو نویسی توی کورل وارد نیستم ، یعنی میشه گفت اصلا بلد نیستم . میش بیشتر راهنماییم کنی . یعنی چطوری ماکرویی که گفتی رو بنویسم

the_king

مدیرکل انجمن
از راهنمایی شما خیلی خیلی ممنونم اما من هنوز یه مشکل دیگه دارم ، اینکه من خیلی به ماکرو نویسی توی کورل وارد نیستم ، یعنی میشه گفت اصلا بلد نیستم . میش بیشتر راهنماییم کنی . یعنی چطوری ماکرویی که گفتی رو بنویسم
طبق توضیحاتی که دادم Macro Editor رو باز کنید. پنجره اش رو که باز کردید یک محیط متنی بزرگ است که می توانید داخلش کد تایپ کنید. هر چی کد در پست قبلی من بود یکجا (از Sub تا End Sub) کپی کنید داخل اون محیط متنی و پنجره Macro Editor رو ببندید.

جدیدترین ارسال ها

بالا