تبدیل چند آبجکت به یک آبجکت

S.H.R.M.K

Well-Known Member
سلام

می خواستم ببینم میشه تو کورل چند آبجکت رو که از هم جدا هستن رو به صورت یک آبجکت در آورد؟
البته منظورم Group کردن نیست من جوری میخوام این آبجکت ها با هم تلفیق بشن که دیگه هیچ جور از هم جدا نشن و دقیقا مثل یک شکل بشن البته با حفظ ظاهر یعنی هیچ تغیری توی ترتیب اون شکل ایجاد نشه.

اگه کمک کنید ممنون میشم.

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
می تونی اونا رو تبدیل به Shape کنی البته بسته به موقعیت Object ها باید یکی از انواع Shape کردن رو انتخاب کنی تا به هیچکدوم از Object ها آسیبی نرسه چون مثلا Weld کردن دو تا شکل رو با هم ترکیب می کنه منتها فصل مشترک اونا رو بر می داره ولی فکر کنم با عمل Trim به هدفت برسی

باید انواع مختلف Shape کردن رو یکی یکی امتحان کنی

واسه اطلاعات بیشتر (Arrange > Shape)

S.H.R.M.K

Well-Known Member
من مشکلم همینه سارا ، میخوام موقعی که با هم ادغام میشن هیچ تغییری نکنن ولی با هیچ کودوم اونا نتونستم این کارو بکنم چون باز هم تغییر میکرد بعضی از جاهای کار.

ممنون از راهنمایت.

Ali_ix

Well-Known Member
s.h.r.m.k گفت:
من مشکلم همینه سارا ، میخوام موقعی که با هم ادغام میشن هیچ تغییری نکنن ولی با هیچ کودوم اونا نتونستم این کارو بکنم چون باز هم تغییر میکرد بعضی از جاهای کار.

ممنون از راهنمایت.
یعنی دقیقا چه خاصیتیشون تغییر نکنه ؟
رنگ ؟ شکل؟ یا ...

Parham

Well-Known Member
میتونی‌ بیشتر توضیح بدی ؟ چون با همان Weld کردن میتونی‌ چند تا Object را با همدیگه ادغام کنی‌ ..

S.H.R.M.K

Well-Known Member
ببینید توی فتوشاپ وقتی کل لایه ها رو با هم ادقام میکنید همه به یک عکس تبدیل میشن بدون اینکه تو لایه ها و طریقه چیدمانشون تغییری ایجاد بشه.
حالا من هم میخوام وقتی که آبجکت ها رو تو کرل با هم ادغام میکنم همشون به صورت یک شکل در بیان بدون اینکه خود شکل چه از نظر رنگ و چه از نظر ترتیب قرار گیری و ... هیچ تغییری پیدا نکنه ولی با استفاده از اون روش Shaping بعضی جاهای کار تغییر میکنه.
البته اگه به بیت مپ تبدیل بکنم میشه ولی می خوام همون به صورت وکتور باشه.

ممنون از راهنماییتون

S.H.R.M.K

Well-Known Member
ببینید توی فتوشاپ وقتی کل لایه ها رو با هم ادقام میکنید همه به یک عکس تبدیل میشن بدون اینکه تو لایه ها و طریقه چیدمانشون تغییری ایجاد بشه.
حالا من هم میخوام وقتی که آبجکت ها رو تو کرل با هم ادغام میکنم همشون به صورت یک شکل در بیان بدون اینکه خود شکل چه از نظر رنگ و چه از نظر ترتیب قرار گیری و ... هیچ تغییری پیدا نکنه ولی با استفاده از اون روش Shaping بعضی جاهای کار تغییر میکنه.
البته اگه به بیت مپ تبدیل بکنم میشه ولی می خوام همون به صورت وکتور باشه.

ممنون از راهنماییتون

S.H.R.M.K

Well-Known Member
پرهام جان یه چیز تو مایه های همون گروپ کردن ولی جوری که دیگه از هم باز نشه و به صورت یک شکل بشه.
نمیدونم فکر کنم نشه این کارو کرد بهترین راهش همون گروپ هست.

بازم ممنون

Ali_ix

Well-Known Member
S.H.R.M.K گفت:
پرهام جان یه چیز تو مایه های همون گروپ کردن ولی جوری که دیگه از هم باز نشه و به صورت یک شکل بشه.
نمیدونم فکر کنم نشه این کارو کرد بهترین راهش همون گروپ هست.

بازم ممنون
بله ! راه دیگه ای نداره!

نکته : اگر میخواید که اون آبجکتها توی جای فعلیشو در صفحه کاملا ثابت بمونند و اصلا قابل Select کردن هم نباشند میتونید اون آبجکت(ها) رو Lock کنید.

Parham

Well-Known Member
...جوری که دیگه از هم باز نشه و به صورت یک شکل بشه.
اگر به همین صورت می‌خوای تنها راهی‌ همون Group کردن هستش ، و همونجوری که علی‌ گفت میتونی‌ برای عدم تغییرات از Lock هم استفاده کنی‌

جدیدترین ارسال ها

بالا